حسن روحانی از سوی ستاد انتخابات کشور پیشتاز اولیه انتخابات ریاست‎جمهوری اعلام شد

حسن روحانی

حسن روحانی از سوی ستاد انتخابات کشور پیشتاز اولیه انتخابات ریاست‎جمهوری اعلام شد

بر اساس نتايج اوليه اعلام شده يازدهمين دوره انتخابات رياست‎جمهوري ايران از سوي ستاد انتخابات کشور، آقاي حسن روحاني پيشتاز است و آقاي قاليباف در مکان دوم قرار دارد.

بر اساس نتايج اعلام شده که تا ساعت ۹ و سی دقیقه صبح به وقت تهران از آراء ماخوذه در ۱۲ هزار و ۵۸ مرکز اخذ راي به دست آمده، ترتيب جايگاه نامزدها با در نظر گرفتن آراء اختصاص داده شده به آنان، به شرح زير است:

۱- حسن روحاني ۳ ميليون ۲۱۹ هزار و ۳۲۲ راي

۲- محمد باقر قاليباف ۱ میلیون ۹۵ هزار و ۶۷۱ راي

۳- سعيد جليلي ۸۶۶ هزار و۳۰۱ راي

۴- محسن رضايي ۷۰۸ هزار و۹۴۱ راي

۵- علي اکبر ولايتي ۴۱۲ هزار و ۹۴۱ راي

۶- سيد محمد غرضي ۸۲ هزار و ۱۴۱ راي

ستاد انتخابات کشور روز شنبه در همين خصوص اعلام کرد، تا کنون از ۶ ميليون و ۵۹۸ هزار و ۳۰۰ راي شمارش شده، تعداد ۶ ميليون ۳۸۷ هزار و ۳۱۷ راي صحيح بوده است.

سید صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات کشور نیز در خصوص تاخير در اعلام نتايج انتخابات تصريح کرد: هم‎زماني دو انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و انتخابات رياست‎جمهوري، مقداري کار شمارش آراء را دشوارتر کرده است.

مرتضوي در ادامه متذکر شد: ما تلاش خواهيم کرد که اخبار با دقت و صحت بالا اعلام شود و به همين خاطر هرگز دقت را فداي سرعت نخواهيم کرد.

ميليون‎ها ايراني روز جمعه براي انتخاب يازدهمين رئيس‎جمهور خود و همچنين نمايندگان منتخب خود براي شوراهاي اسلامي شهر و روستا، به پاي صندوق‎هاي راي رفتند.

بر اساس گزارش‎هاي موجود، حدود ۵۰ ميليون پانصد هزار ايراني از جمله بيش از يک ميليون ششصد هزار نفر “راي اولي” براي شرکت در يازدهمين دوره انتخابات رياست‎جمهوري ۲۴ خرداد، واجد شرايط اعلام شده بودند.

نوشته های مشابه