مجله تاپ‌ناز‌

برای داشتن موهای پرپشت این روش ها را به کار ببرید

پرشت کردن مو

اگر موهای پرپشت و نرم میخواهید باید روش های طبیعی و موثر را به کار بگیرید.

روش هایی برای داشتن موهای نرم ، پرپشت و درخشان

داشتن موهای بلند، مقاوم و ضخیم دغدغه بسیاری است اما همه نمی توانند موهایشان را بدون ریزش مو، آسیب و خشکی بلند نگه دارند.

کم پشتی و ریزش مو از نگرانی های رایجی است که ذهن افراد بسیاری را به خود درگیر کرده است. برای آشنایی بیشتر با این مشکل و راه حل و درمان موهای کم پشت با ما همراه باشید.

پرشت کردن مو

نرم و پرپشت شدن موها

این روزها محصولات مراقبت از موی بسیاری در فروشگاه های مختلف در دسترس و قابل تهیه هستند که مصرف برخی از آن ها می تواند برای درمان خشکی موها در زمستان بسیار مفید و موثر باشد.

با این وجود، راه حل های خانگی موثری هم وجود دارد که می توانند باعث رشد بیشتر موها شوند و هم زمان آن ها را درخشان و نرم کنند.

می توانید با استفاده از این راه حل های خانگی و ساده برای سالیان دراز موهایی طبیعی و جذاب داشته باشید. خشکی موها با تغییرات آب و هوایی و فصلی می تواند بسیار سخت تر و یا جدی تر شود. بادهای سرد رطوبت موها را از بین می برد و آن ها را خشک، سخت و غیرقابل انعطاف می کند. پس برای حفظ رطوبت و مراقبت بیشتر از موها سعی کنید حتما از این دستورهای خانگی استفاده کنید و اطمینان داشته باشید بیشترین نتیجه ممکن را برای تان خواهند داشت. در ادامه با برخی از این راه کارهای موثر و مورد اطمینان که مصرف شان کمک بزرگی برای رشد و پرپشتی موهای تان خواهند بود آشنا می شوید.

ترمیم و درمان موهای آسیب دیده با استفاده از آواکادو
یک آواکادو رسیده را له و خمیر کنید (هسته گرفته شده) و با یک تخم مرغ مخلوط کنید. خمیر نرم به دست آمده را به موهای خیس یا مرطوب خود بزنید. آواکادو سرشار از ویتامین های مغذی، اسیدهای چرب لازم و مواد معدنی است که کمک موثری در ترمیم و پر زرق و برق جلوه دادن موهای تان خواهد بود. بگذارید این ماسک 20 دقیقه روی سرتان بماند و بعد چندبار آب کشی کنید. توصیه می شود برای درمان موهای آسیب دیده یک بار در هفته و برای داشتن موهایی سالم یک بار در ماه از این ماسک استفاده کنید.

ماساژ با استفاده از کره
سعی کنید حتما از این درمان ساده خانگی استفاده کنید. می توانید موهای خشک، شکننده و آسیب دیده خود را با استفاده از تنها مقدار کمی کره براق و خوش ظاهر کنید. کره را روی موهای خشک ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام تمامی موهای سرتان را بپوشانید، نیم ساعت صبر کنید و بعد موهای تان را خوب بشویید تا همه کره ها پاک شود.

نرم کردن موها با استفاده از روغن زیتون
می توانید رطوبت از دست رفته موهای تان را با استفاده از روغن زیتون دوباره اِحیا کنید و خشکی آن را برطرف و جبران کنید. 2/1 فنجان روغن زیتون را گرم کنید (بدون اینکه به جوش بیاید) و بعد به روی موهای تان بمالید. سرتان را با استفاده از یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و بعد آن را درون یک حوله بپیچید. بگذارید این ماسک 45 دقیقه روی سرتان بماند و بعد با استفاده از یک شامپو مناسب خوب بشویید.

موهای تان را با چای بشویید
ممکن است فکر کنید چای تنها درمان گر مناسبی برای گلودرد است اما می توانید به کمک چای موهای تان را به طور طبیعی درخشنده و براق کنید. حدود یک لیتر آب گرم را با چای تازه دم ترکیب کنید و بعد از اینکه موهای تان را با شامپو شستید و آبکشی کردید، آخرین بار با استفاده از این محلول موهای تان را آب بکشید. چای می تواند رنگ موها ی تان را تحت تاثیر قرار دهد و جذابیت آن را بیشتر کند پس در نظر داشته باشید از چایی استفاده کنید که متناسب با رنگ موهای تان باشد. برای موهای بلوند از چای بابونهاستفاده کنید و توجه داشته باشید که چای سیاه می تواند موهای تان را تیره تر کند. اگر موهای مشکی یا خرمایی دارید از چای سیاه استفاده کنید تا موهای تان درخشنده و پررنگ تر دیده شود.

از ماسک سرکه سیب کمک بگیرید
با استفاده از این ماسک بی نظیر خانگی موهای آسیب دیده تان را دوباره زنده کنید. یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با دو قاشقروغن زیتون و سه عدد سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و بعد روی سر و موهای تان بمالید. با استفاده از یک کلاه حمام و یا کیسه پلاستیکی موهای تان را بپوشانید. بعد از نیم ساعت موهای تان را با یک شامپو مناسب بشویید و خوب آب کشی کنید.

املت شامپو درست کنید
یک تخم مرغ را با مقدار کمی شامپو مخلوط کنید و روی موهای تان بمالید. بعد از پنج دقیقه، خوب آب کشی کنید. این درمان تاثیر به سزایی در پروتئینه کردن موهای تان خواهد داشت. چند نکته مهم:اگر بیشتر اوقات موهای تان را به شکل دم اسبی جمع می کنید، چند ساعت در روز موهای تان را باز بگذارید تا کمی استراحت کند. موهای تان را به سمت عقب و خیلی سفت نکشید و هیچ گاه با هیچ نوع اکسسوری (لوازم تزئینی مو مثل کلیپس مو و غیره) نخوابید.

مطالب مشابه را ببینید!