مجله تاپ‌ناز‌

چطور بفهمیم کنسرو ماهی سالم است و فاسد نیست؟

یکی از روش های تشخیص کنسرو ماهی سالم، جوشاندن آن به مدت 20 دقیقه است که براحتی مشخص می شود که آیا می توان کنسرو ماهی را مصرف کرد یا خیر.

نحوه تشخیص دادن کنسرو سالم از کنسرو فاسد شده و ناسالم

کنسرو ماهی غذایی خوشمزه و محبوب است که در هر آشپزخانه ای پیدا می شود. اما می دانید که کنسرو ماهی می تواند دارای یک سمی بسیار خطرناک و کشنده باشد؟

چطور بفهمیم کنسرو مهی سام است و برای اطمینان پیدا کردن از سالم بودن کنسرو ماهی چه باید بکنیم؟ روش های ساده برای تشخیص سلاکت کنسرو ماهی را در این بخش سلامت تاپ ناز می خوانید.

کنسرو ماهی

نحوه تشخیص کنسرو ماهی سالم

چگونه کنسرو ماهی سالم را تشخیص دهیم؟

یکی از غذاهای محبوب و فوری کنسرو ماهی است که می تواند به عنوان یک فست فود محبوب مورد استفاده قرار بیرد اما باید بدانید که می تواند دارای یک سم مهلک و کشنده و خطرناک شود، و این سم به فساد درون کنسرو ماهی بستگی دارد و اگر بدون داشتن آگاهی، این کنسرو را مصرف کنید ممکن است دچار مسمومیت شوید.

 

1- اولین نشانه و راهنما تاریخ تولید و انقضا است

اگر برای خرید کنسرو ماهی به سوپرمارکت و فروشگاه می روید باید به تاریخ مصرف محصول با دقت توجه گنید، اگر می خواهید کنسرو ماهی را به مدت طولانی انبار کنید بهتر است که تاریخ مصرف آن جدیدتر باشد تا دچار فساد نشود..

کنسرو ماهی

تاریخ انقاضی کنسرو ماهی را بررسی کنید

جوشاندن کنسرو برای تشخیص تازگی

2- با جوشاندن کنسرو متوجه تازه بودن آن شوید

باید کنسرو ماهی را به مدت 20 دقیقه بجوشانید تا باکتری های داخل کنسرو ماهی از بین بروند و به همین دلیل توصیه نمی شود که کنسرو ماهی را سرد بخورید. اگر بعد از 20 دقیقه متوجه شدید که رنگ کنسر ماهی بعد از گرم شدن طبیعی نیست و طعم خوبی ندارد، پس کنسرو ماهی سالم نیست و نباید مصرف شود.

 

3- نشتی یعنی علامت فساد

باید به دقت ظاهر کنسرو را بررسی کنید و اگر متوجه نشتی و سوراخ در آن شدید، این نشان دهنده ناسالم بودن کنسرو است. همچنین زنگ زدگی هم نباید در کنسرو ایجاد شده باشد.

کنسرو ماهی

4 – کنسرو ماهی باید در جای مناسب نگه داری شود

کنسرو ماهی که تهیه می کنید باید در جای خشک و تاریک مانند کابینت نگهدرای شود. کنسرو ماهی در بیرون از یخچال فاسد نمی شود، اما رطوبت درون یخچال می تواند باعث زنگ زدگی بسته غذا و فساد آن شود. اگر از غذای کنسروی شما چیزی باقی مانده است، ان را در ظرف شیشه ای نگهداری کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!