مجله تاپ‌ناز‌

قرص های تپش قلب؛ معرفی بهترین قرص های تپش قلب و استرس

قرص های تپش قلب

قرص تپش قلب و استرس با کاهش سمپاتیک مغز و برطرف کردن تنش عضلانی، باعث کاهش اصطراب می شود که می توان به قرص های دیازپام، پروپرانول و کلردیازپوکساید اشاره کرد.

معرفی قرص های تپس قلب و ضد استرس

وقتی که حس ناخوشانید مانند ترس و دلهره بدون دلیل خاصی دست دهد و شامل درماندگی غیر قابل اطمینان شود، اضطراب ایجاد می شود. قرارگیری در موقعیت هایی که قبلا در فرد باعث استرس و اضطراب شده است، قرارگیری در این موقعیت ها می تواند دوباره استرس و اضطراب ایجاد کند.

همه افراد در طول زندی خود دچار استرس و اضطراب می شوند و این جس را تجربه رده اند که اگر این استرس شدید و غیرعادی شود می تواند مشکل ایجاد کند.

اما دلیل تپش قلب ناگهانی چیست؟

عواملی که باعث استرس و اضطراب می شوند :

  • عوامل زیست شناختی و جسمانی
  • عوامل محیطی و اجتماعی
  • عوامل ژنتیکی و ارثی

داروهای ضد استرس باعث رفع تنش علانی می شود و در مقابل حس آرامش و آسودی را در فرد ایجاد می کند، برای درمان کردن استرس و اضطراب باید از این ئاروها استفاده کرد.

داروهای ضد استرس مانند اکسازپام، دیازپام، آلپرازولام هستند که باعث کاهش سمپاتیکمغز می شوند و می توانند استرس و اضطراب را کم کنند. از داروهای ضد استرس می تواند به کلردیازپوکساید، دیازپام، بنزودیازپین ها، آلپرازولام و پروپرانولول اشاره کرد.

معرفی قرص های ضد اضطراب و استرس و همچنین آرامبخش

قرص های تپش قلب

قرص های تپش قلب و استرس

 

قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول

از قرص تپش قلب و استرس پروپرانولول برای کاهش فشار خون، کاهش درد قلب، جلوگیری از سردرد میگرنی و برای تنظیم ضربان قلب استفاده می شود.

برای چلوگیری از حمله قلبی دومف در افرادی که یک بار دچار حمله قلبی شده اند این قرص کاربرد دارد. قرص پروپرانولول با انسداد تکانه ها، باعث می شود ضربان قلب منظم بزند و فشار از روی قلب برداشته شود.

قبل از مصرف این قرص ننبض و فشار خون خود را باید اندازه بگیرید و اگر کمتر از 60 بود، قبل از خوردن قرص با پزشک خود مشورت کنید.

با مصرف این دارو با مشاهده هر گونه حساسیت با وجود بیماری هایی مانند بیماری های قلبی عروقی، تندی ضربان قلب، دیابت، بیماری های کبدی و کلیوی، افسردگی و پرکاری تیروئید، آسم، برونشیت و آمفیزم، پیش از هر گونه عمل جراحی یا دندان پزشکی پزشک را از موارد زیر مطلع کنید.

عوارض جانبی مصرف قرص پروپرانولول

اگر به هر دلیل، تنگی نفس، خس خس سینه، سرد شدن کف دست ها و پاها، پایین آمدن ضربان قلب، سر گیجه یا سیاهی رفتن چشم ها، افزایش وزن، افسردگی، درد در نواحی قفسه سینه، تب، گلو درد، کبودی و خونریزی غیر عادی را مشاهده کردید، مصرف این دارو را قطع کنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

قرص تپش قلب و استرس دیازپام

یکی از انواع رص اضطراب و استرس، قرص دیازپام است. برای کاهش ضربان قلب و استرس و خوابیدن از این قرص استفاده می شود. داروی دیازپام به شکل قرص، امپول و شیاف موجود است. برای درمان تنشج و انقباضات عضلانی، به منظور درمان استرس، بی خوابی و ترس این دارو استفاده می شود.

عوارض جانبی مصرف قرص دیازپام

اگر کاهش قوای ذهنی، احساس خواب شدید، کاهش ضربان قلب، تکلم نامفهوم، نفس تنگی، عدم تعادل، گلو درد، تب، لرز، کبودی و یا خون ریزی های بی دلیل، زخم در دهان، از دست دادن حافظه، استرس، زردی پوست و چشم، پس از مصرف این دارو مشاهده شد، دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه نمایید.

قرص تپش قلب و استرس کلردیازپوکساید‏

کلردیازپوکساید نوعی بنزودیازپین است که برای درمان اضطراب و بی خوابی موثر است. این دارو در هنگام قطع مصرف الکل و اضطراب قبل از جراحی هم مصرف می شود. کلردیازپوکساید به صورت ترکیب با داروهای دیگر هم کاربرد دارد مانند کلدینیوم سی که ترکیب کلردیازپوکساید و کلدینیوم است.

عوارض جانبی مصرف قرص کلردیازپوکساید

خواب آلودگی، افسردگی، حالت خماری، آتاکسی، تغییر در نوار مغزی ‏‏(‏EEG‏)، زردی، بثورات پوستی، التهاب و تورم، یبوست، اختلالات قاعدگی و تغییر در میل جنسی جزو عوارض کلردیازپوکساید است.

مطالب مشابه را ببینید!