چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

آیا تمرین سنگین و وزنه زدن خانمها باعث می شود بدنشان مردانه شود؟

فواید وزنه زدن خانمها

این روزها خانمهای ایرانی بیشتر به تناسب اندام خود اهمیت می دهند و در باشگاه های ورزشی نام نویسی می کنند. وزنه زدن در باشگاه توسط خانمها بسیار متداول شده است که فواید زیادی برای سلامت و همچنین کاهش وزن دارد. در ادامه به 5 مورد از وزنه زدن و تمرین سنگین برای خانم ها اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

1- وزنه زدن به کاهش وزن کمک می‌ کند

وزنه زدن به کالری سوزی و کاهش چربی‌ های بدن کمک می‌ کند. وزنه زدن باعث عضله سازی می‌ شود. این عضله سازی سوخت و ساز را افزایش می‌ دهد و انرژی مصرف می‌ کند. هر چقدر عضلات بدن بیشتر باشد سوخت و ساز بدن بیشتر می‌ شود.

2- وزنه زدن موثرتر از ورزش هوازی است

بسیاری تصور می‌ کنند که برای کاهش وزن باید حتما ورزش هوازی انجام دهند با این حال وزنه زدن بیشتر از ورزش هوازی به کاهش چربی‌ ها کمک می‌ کند.

3- وزنه زدن باعث مردانه شدن اندام نمی‌شود

بیشتر زنان تصور می‌ کنند وزنه زدن باعث مردانه شدن و زمخت شدن اندام آن‌ ها می‌ شود.

اگر وزنه زدن با رژیم غذایی خاص مصرف مکمل‌ ها همراه باشد باعث مردانه شدن بدن می‌ شود اما در حالت عادی این اتفاق نمی‌ افتد.

بدن زنان با مردان متفاوت است و نمی‌ تواند عضلات بسیار بزرگی تولید کند، میزان تستسترون در بدن مردان 7 یا 8 برابر بیشتر از زنان است که باعث حجیم شدن عضلات می‌شود.

بدن ورزشکاران زن

4- وزنه زدن تاثیر مثبت بر تراکم استخوان‌ها می‌گذارد

هنگامی که استخوان‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند قوی‌تر می‌شوند و تراکم آن‌ها افزایش می‌یابد.

5- وزنه‌زدن باعث افزایش قدرت و اعتماد به نفس می‌شود

هر بار که وزنه می‌زنید بدن قدرتمندتر می‌شود و بار بعد می‌توانید وزنه سنگین‌تری را بلند کنید. با این حال احساس شما نسبت به بدن خودتان بهتر می‌شود و اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد.

6- وزنه زدن شما را ورزشکارتر می‌کند

همه دوست دارند بدنی شبیه ورزشکاران داشته باشند. وزنه زدن و انجام فعالیت‌های استقامتی، قدرت سرعت و چابکی شما را نیز افزایش می‌دهد.

مطالب مشابه را ببینید!