مجله تاپ‌ناز‌

معرفی مسکن های گیاهی طبیعی به جای ضد دردهای شیمیایی

معرفی مسکن های گیاهی طبیعی به جای ضد دردهای شیمیایی
به جای داروی شیمایی و مسکن شمیایی از گیاهان مسکن استفاده کنید

مسکن گیاهی ضد درد طبیعی

این روزها مصرف انواع قر مسکن برای از بین بردن دردهای مزمن بسیار افزایش پیدا کرده است و گاهی می تواند اعتیادآور شود و معمولا مصرف زیاد این قرص ها می تواند عوارض جانبی و متفاوتی برای هر کس به دنبال داشته باشد. یکی از دغدغه های خیلی از بیماران و همچنین دوستداران طب سنتی، کسب اطلاعات در مورد مسکن های گیاهی و گیاهان جایگزین مسکن شیمایی برای کاهش دردهای جسمی و روحی می باشد.
وقتی که شخصی به دلیل بیماری به پزشک مراجعه می کند، ممکن است پزشک برای وی دارو، قرص و شربت های مسکن تجویز کند که باید هر روز مصرف کند

امروزه مصرف قرص های مسکن شیمیایی به دلیل سرعت عملی که در تسکین درد دارند خیلی مورد توجه قرار گرفته اند و فارغ از آسیب ها و عوارضی که ممکن است به دلیل مصرف بی رویه و توجه نکردن به این که کدام مسکن برای چه دردی، قدرت تسکین دهندگی بهتری دارد، روز به روز به تعداد مصرف این قرص ها اضافه شود.

اما اخیرا تعداد پزشکانی که داروهای گیاهی را جایگزین داروهای شیمیایی کرده اند و برای بیماران تجویز می کنند افزایش یافته است. این مواد به آسانی پیدا می شوند و مصرف می شوند پس از پیشنهاداتی که اینجا برای شما آورده ایم استفاده کنید.

مسکن های گیاهی

1 . سعی کنید در آشپزخانه خود همیشه یک شیشه عسل طبیعی داشته باشید. عسل بهتر از شربت سرفه می تواند سرفه های شبانه و زیبا کودکان را درمان کند.

2 . مواد غذایی تخمیری مانند ماست، کفیر یا سبزیجات ترش باکتری های زنده زیادی دارند که می توانند اسهال، اگزما و الرژ را درمان کنند. همچنین می توانند چربی های اضافه بدن را بسوزانند.

3 پودر زنجبیل در 4 روز اول عادت ماهانه، گرفتگی عضلات را درمان می کند، شما می توانید 750 تا 2000 میلی گرم از این ماده را د طول چندین روز مصرف کنید و اثرات مثبت آن را ببینید. پودر زنجبیل می تواند تعوه و دردهای شکمی را درمان کند.

4 . طبق تحقیقات مشخص شده که فشار خون بالا را می توان با چای ترش پایین آورد. تاثیر این ماده از بلوبری هم بیشتر است.

5 . نعناع می تواند باعث شل شدن عضلات صاف دستگاه گوارش، کاهش گاز روده، افزایش صفرا و در نهایت اثر ضد اسپاسم در اختلالات عضلانی – عصبی نقش موثر دارد.

6 . برای درمان بیماری های التهابی مانند آرتریت و التهاب مفاصل می توانید زردچوبه مصرف کنید. ای نماده خطر ابتلا به آلزایمر را کم می کند. با اضافه کردن فلفل سیاه به آن خواص ضد بیماری را افزایش می دهد. این روش می تواند باعث شود که بدن شما کورکومین بیشتری جذب کند.

7 . روغن نعناع فلفلی برای درمان گرفتگی عضلات شکمی و سندروم روده تحریک پذر تجوز می شود.

معرفی مسکن های گیاهی طبیعی به جای ضد دردهای شیمیایی

 

8 . برای کاهش درد دندان، فلفل قرمز را خشک و پودر کنید، نصف قاشق چای خوری پودر فلفل را در یک لیوان آب جوش حل کنید و سپس یک قاشق غذاخوری از این محلول را با آب جوش رقیق کنید و بنوشید که باعث درمان می شود.

9 . طبق تحقیقا مشخص شده که مصرف 3 گرم جو دو سر در روز سطح بالای کلسترول ال دی ال یا چربی بد را پایین می آورد.

10 . لوبیا باعث کاهش قند خون و تنظیم کلسترول بالا می شود. لوبیا باعث کاهش وزن می شود زیرا سرشار از فیبر است و با مصرف لوبیا در دراز مدت احساس گرسنگی نمی کنید.

11 . برای درمان وزوز گوش، با قطره چکان، سه قطره روغن بادام تلخ را در هر گوش بریزید.

12 . برای کاهش سردرد سینوزیتی می توانید پیشانی و ملاج خود را با روغن کنجد ماساژ دهید. دود برگ گیاه خرگوشک، دود کندر یا دود عنبرنساء را روزانه یک بار به مدت 3 هفته استنشاق کنید.

13 . بهترین مسکن گیاهی برای تسکین دردهای قلب را می توانید جایگزین آسپرین کنید، ریشه گیاه بید همان گیاه عالی است. ریشه گیاه بید خیلی بهتر از آسپرین عمل می کند و بیماران می توانند روزی 1 تا 3 حبه میل کنند.

14 . برای کاهش دردهای استخوانی و عضلانی در بیمارانی که قصد ترک اعتیاد دارند، بهترین مسکن گیاهی ضد درد جایگزین متادون، دمنوش بذر گیاه بذرالبنج یا تاتوره یا دمنوش گلبرگ های شقایق نعمانی می باشد.

مطالب مشابه را ببینید!