مجله تاپ‌ناز‌

خواص زیاد کرفس برای سلامتی و همچنین زیبایی پوست و مو

برای پیشگیری و درمان خیلی از بیماری های می توانید کرفس مصرف کنید. همچنین کرفس باعق لاغری و تناسب اندام نیز می شود.

آب کرفس برای سلامتی و تناسب اندام چه فوایدی دارد

در آب کرفس انواع ویتامین ها و آنیزیم های مفید یافت م شود و ارزش غذایی بلایی دارد. آب کرفس یکی از مفید ترین و پر خاصیت ترین نوشیدنی هایی است که انواع املاح و ویتامین ها را دارد و نیاز بدن به ویتامین ها را می تواند تامین کند و همچنین برای لاغری و کاهش وزن هم بسیار مفید است.

فواید آب کرفس برای سلامتی

کرفس هم مانند دیگر سبزیجات بسیار کم کالری است. در یک فنجان کرفس خرد شده 20 کالری موجود است. می توان گفت کرفس یک سوپر فود است که دست کم گرفته می شود، اما مصرف کردن کرفس در رژیم غذایی، می تواند به اندازه دیگر سبزیجات مفید باشد.

آب رسانی به بدن بعد از ورزش

آب کرفس و کرفس می تواند باعث هیدراته کردن بدن شود. این سبزی هم مانند دیگر سبزیجات و میوه ها بیشتر از آب تشکیل شده است که نزدیک به 95 درصد کرفس از اب تشکیل شده است.

باید بطور مرتب آب بنوشید و به بدنتان آب برسانید تا بدن هیدراته بماند. مصرف میوه و سبزی هایی مانند کرفس می تواند به بدن آبرسانی کند. می توانید کرفس را بعد از ورزش مصرف کنید تا آبرسانی شود. این سبزی هم اب دارد و هم الکترولیت زیادی دارد و به همین جهت بسیار مناسب است.

خواص زیاد کرفس برای سلامتی و همچنین زیبایی پوست و مو

آشنایی با فواید آب کرفس

فواید مصرف آب کرفس

الکترولیت های بدن از طریق عرق از دست می روند. بنابراین باید الکترولیت های از دست رفته بدن را بعد از ورزش جایگزین کرد. کرفس منبع مناسب الکترولیت ها است و پتاسیم، سدیم، کلسیم و منیزیم را به بدن می رساند.

فشار خون (موردی عجیب!)

رژیم غذایی سرشار از انواع میوه و سبزیجات می تواند برای کاهش فشار خون بسیار مفید باشد. میوه ها و سبزی های سرشار از پتاسیم هستند که این مواد در رژیم غذایی معمولی به مقدار کمی یافت می شوند.

کرفس، بر خلاف سایر سبزی ها، سدیم هم دارد. هر چند مقدار سدیم موجود در کرفس در مقایسه با ,غذاهای فرآوری شده بسیار کم است، اما یک فنجان کرفس خرد شده چیزی حدود 3 درصد,از نیاز روزانه ی بدن به سدیم را داراست .

آنهایی که تحت رژیم های غذایی هستند که محدودیت شدید در مصرف سدیم دارد، بهتر است ,از خوردن کرفس پرهیز کنند. جالب است بدانید با وجود اینکه کرفس، مقداری سدیم دارد,اما باز هم می تواند برای کاهش فشار خون مفید باشد !

چگونگی تنظیم وزن با آب کرفس

خوردن غذاهای کم کالری اما مغذی می تواند برای تنظیم وزن سودمند باشد. کرفس یا آب کرفس دارای,مواد مغذی زیاد در ازای کالری بسیار کم است. مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد نشان داد ,تنها این پیام که؛ افزایش مصرف فیبر برای کاهش وزن مفید است،

نحوه صحیح مصرف آب کرفس

درست به اندازه ی دستورالعمل های صادر شده از سوی انجمن قلب آمریکا مفید و موثر بوده است.این مطالعه توصیه می کند فقط تمرکز روی افزایش مصرف فیبر در رژیم غذایی می تواند ,به اندازه ی پیروی از یک رژیم غذایی پیچیده تر، برای کاهش وزن مفید باشد .

خواص زیاد کرفس برای سلامتی و همچنین زیبایی پوست و مو

 با فواید آب کرفس آشنا شوید

آنتی اکسیدان های جنگنده با سرطان

در سال 2010 مطالعه ای روی منابع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی چینی صورت گرفت.محققان دریافتند کرفس، جزو پنج تا از بهترین منبع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی افراد شرکت کننده ,در این تحقیق بوده است. هر چند ممکن است کرفس به اندازه ی سایر سبزیجات،مطرح نباشد اما منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان هاست .

کرفس، دو فیتوشیمیایی منحصر بفرد به نام های آپی ژنین و لوتئین دارد. پژوهش ها نشان داده که این دو ترکیب,می توانند با سلول های سرطان لوزالمعده و سینه بجنگند. برای پی بردن به سایر فواید,این ترکیبات به تحقیقات بیشتری نیاز است .

کرفس حاوی ترکیب دیگری به نام لوتئولین است که خواص ضد سرطانی دارد. آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها,و سبزی ها می توانند به کاهش ریسک انواع خاصی از سرطان کمک کنند .

درمان ورم معده با کرفس

سلامت گوارش

دانشکده ی پزشکی مریلند توصیه می کند برای درمان گاستریت یا ورم معده، کرفس را در رژیم غذایی خود بگنجانید .

گاستریت بیماری است که موجب التهاب مخاط معده می شود. خوردن غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان ,مانند کرفس می تواند ریسک ابتلا به زخم معده را کاهش بدهد. کرفس به محافظت از مخاط معده ,در برابر التهاب و نابودی ناشی از زخم کمک می کند .

نوشیدن آب کرفس، تضمین نمی کند که گاستریت یا زخم معده را درمان کند اما به عنوان یک التیام بخش مفید ,و موثر است و در کنار آن لازم است تغییرات دیگری هم در رژیم غذایی ایجاد شود .

بد نیست بدانید وقتی آب کرفس خطرناک می شود !

احمد ساعدی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:استفاده از رژیم های غلط، عوارضی همچون گود رفتن,زیر چشم ها، لاغر شدن صورت، بالا رفتن چربی خون، عصبی شدن، زود رنج شدن،کم شدن آب زیر پوست را رخ می دهند .

وی در ادامه گفت:استفاده از آب بعضی از سبزی ها به خصوص آب کرفس، جعفری یا شوید برای کاهش وزن ,مرسوم است، آب سبزی ها باعث لاغری نمی شود و تنها به دلیل داشتن مقدار زیاد فیبر,و آب فراوانی که دارند، جذب برخی از چربی ها را کاهش می دهد .

خواص زیاد کرفس برای سلامتی و همچنین زیبایی پوست و مو

آب کرفس  چه خواصی دارد

خطرات مصرف زیاد آب کرفس

وی اذعان داشت:مصرف آب سبزی، باعث دفع مقداری آب نیز می شوند که این امر به فرد حس خوشایندی ,می دهد و گمان می کنند که کاهش وزن داشته چرا که هیچ گونه کاهش وزنی را نیز پدیدار نمی کند .

وی اظهار داشت:استفاده روزانه از آب کرفس به هیچ عنوان به افراد توصیه نمی شود چرا که کرفس ,از سبزی هایی است که ( اگزالات) فراوانی دارد و تجمع اگزالات در بدن،به خصوص در افرادی که کلیه و مثانه سنگ ساز دارند، می تواند باعث به وجود آمدن یا بزرگ تر شدن,سنگ های اگزالاته شود .

کرفس و تقویت لثه ها

انواع کرفس به علت داشتن ویتامین «ث» لثه ها را محکم می کند و از خونریزی و رقت خون جلوگیری می کند. اشتها را زیاد می کند و برای مبتلایان به بیماری های رماتیسم، نقرس، درد مفاصل و تصلب شرایین، غذای مفیدی محسوب می شود و این دسته از بیماران هم می توانند آن را در غذای خود داخل کرده و هم می توانند آب آن را گرفته یک فنجان در روز میل کنند. کرفس تب بر، باد شکن و ضد نفخ است و کلیه ها و مثانه را زهکشی کرده و دشمن سنگ کلیه است .

مطالب مشابه را ببینید!