این منزل در نوع خود بی نظیر است! +عکس

گفته می‌شود این خانه می‌تواند به جای آن که انرژی مصرف کند، انرژی تولید می‌کند.

با اولویت‌یافتن موضوع کاهش مصرف انرژی در جهان، هم اکنون خانه‌ای با صفردرصد انرژی مصرفی با ابتکار «یانگ سو» در کره طراحی شده است.

گفته می‌شود این خانه می‌تواند به جای آن که انرژی مصرف کند، انرژی تولید می‌کند. ساختمان جدید با بودجه ۲۸۴ هزار دلار آمریکا ساخته شده و در جنوب شهر سئول پایتخت کره جنوبی، واقع شده است.

خانه جالب

این خانه ۲۳۰ متر مربعی که Sosoljip نام گرفته، نخستین گام عملی به سوی ایجاد یک جامعه خودکفا از لحاظ انرژی عنوان شده است.

اولین معیار برای طراحی این سازه، انرژی مصرفی صفر درصد بوده و مهم‌ترین مولفه برای عملی کردن این طرح “عایق‌گذاری” عنوان شده است.

تمامی اسکلت بتنی تقویت شده ساختمان جدید در یک فوم‌استایر با ضخامت ۲۰ سانتی‌متر گذاشته شده است. این ماده در واقع مدل متراکمی از فوم پلی‌استایرن است که ویژگی‌های عمومی عایق‌بندی آن را به انتخابی محبوب برای این طرح بدل کرد.

عایق‌گذاری مانع از توفال‌کوبی یا اتمام سطح بیرونی پنلی شد زیرا عمل نصب به طور اجتناب‌ناگزیری به عملکرد عایق‌ آسیب می‌زد. به جای آن، معمار این پروژه به اسپری polyurea روی آورد که یک سطح نسبتا سخت و ضدآب را تشکیل می‌دهد. این خانه دارای پنل‌های خورشیدی گرمایی و فتوولتائیکی است که یک اجاق چوب‌سوز آن‌ را پشتیبانی می‌کند. ساختمان جدید همچنین بدون تهویه‌کننده هوای مکانیزه شده عمل می‌کند.

ایسنا

مطالب مشابه را ببینید!