مجله تاپ ناز / مطالب جالب / اختصاصی تاپ ناز / بیوگرافی اعضای هوروش باند مهدی دارابی و مسعود جهانی

بیوگرافی اعضای هوروش باند مهدی دارابی و مسعود جهانی

اعضای هوروش باند، بیوگرافی و عکس های مهدی دارابی و مسعود جهانی

گروه هوروش باند توسط مسعود جهانی در سال 1395 شکل گرفت. خواننده این گروه مهدی دارابی نام دارد که قبلا خودش نیز چندین تک آهنگ منتشر کرده بود. مسعود جهانی عضو دیگر این گروه کار تنظیم و فنی گروه را بعهده دارد و تنظیم کننده ای معروف است که برای دیگر خوانندگان نیز کار تنظیم انجام میدهد. حمید فریزند نیز مدیر برنامه و تهیه کننده هوروش باند است که بعضی از ترانه ها نیز کار او است.

اولین آهنگی که توسط این گروه منتشر شد، آهنگ به یاد تو می افتم می باشد که بعد از منتشر شدن بسیار شنیده شد. اما آهنگی که باعث شد این گروه معروف تر شود، آهنگ به کی پز میدی و آهنگ ماه دلم بود که تیتراژ برنامه فرمول یک نیز بود. این گروه چندین کنسرت در تهران و دیگر شهرستان ها انجام داد که بیار مورد استقبال قرار گرفتت. اولین کنسرت هوروش در دوم شهریور 396 در جزیره کیش برگزار شد.

 

هوروش باند

 

ایده ساخت گروه هوروش بند

مسعود جهانی در مورد تشکیل این گروه می گوید، که همیشه دلم می خواست یک گروه تشکیل دهم و در تمام موفقیت های این گروه سهیم باشم. یک روز در جمعی دوستانه، مهدی دارابی را دیدم که سنتی می خواند. در آن زمان حمید فریزند مدیر برنامه مهدی دارابی بود که از پیشنهاد تشکیل گروه استقبال کرد که باعث شکل گیری گروه هوروش باند شد.

پس از پیگیری های حمید فریزند آهنگ یاد تو می افتم را منتشر کردیم که اولین قطعه ای بود که باعث اتفاقات خوب شد  با شرکت ققنوس قرارداد بستیم.

ما با همکاری هم یک اتاق فکر داریم و روی عکس کاورهای آهنگ و تیزرهای آهنگ کر می کنیم که اینبخش ایده مجید فرهبد است. بخش شعر ملودی بر عهده آرش است و البته آهنگسازی های عجیب و غریب را مهدی دارابی انجام می دهد و بخش تنظیم نیز از ایده های من است.

البته آرش، حمید، مهدی و مجید در تضمیم گیری های گروهی شرکت دارند. قبلا تصمیم ها دلی بود ولی الان هدفمند کار می کنیم.

 

هوروش باند

 

بیوگرافی مهدی دارابی خواننده گروه هوروش بند:

مهدی دارابی خواننده جوان زاده 17 مرداد سال 1372 در تهران است که اصلیت او متعلق به کوهدشت استان لرستان است. او از سال 195 همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. مهدی دارابی ترانه سرا، آهنگساز و خواننده هوروش باند است. او درد این گروه با همکاری اعضای این گروه بیش از 10 قطعه و اهنگ تولید کرده که آهنگ های خنک شد دلت، فاصله نه، آخر منو به باد، به کی پز میدی جزء موفق ترین کارهای این گروه می باشند.

قبل از گروه هوروش باند مهدی دارابی با چهره و لحن متفاوتی در فضای هنری ایران فعالیت می کرد که قطعاتی مانند اگه نباشی، منو دس ننداز، نشد و … را منتشر کرد. این آهنگ های مهدی دارابی در آن زمان زیاد مورد استقبال قرار نگرفتند. او با فضایی متفاوت با مسعود جهانی همکاری کرد و این دو به سراغ تلیفیق موسیقی های هیپ هاپ و سنتی و جتز جز رفتند و با برنامه ریزی دقیق از لحاظ محتوایی کارشان را ادامه دادند. اولین قطعه آنها آهنگ یاد تو می افتم بود که در زمستان 95 منتشر شد. مهدی دارابی به دلیل اینکه موسیقی را دلی یاد گرفته بود با احساس می خواند و جنس صداش با خواننده های سنتی کشورمان تفاوت دارد و او حتی اگر اشتباه هم بخواند باز هم صدایش به دل می نشیند.

 

 

هوروش باند

 

بیوگرافی مسعود جهانی:

مسعود جهانی تنطیم کننده و خواننده زاده 10 خرداد سال 1366 است. او دانشجوی انصرافی دترای داروسازی دانشگاه اصفهان است. او اصالتا تبریزی است و فرزند شهید است. اه همراه مهدی دارابی گروه موسیقی هوروش باند را تشکیل داده است. مسعود جهانی ا سن 14 سالگی آموختن موسیقی را شروع کرد.

 

او در سن 19 سالگی وارد دانشگاه شد که در آنجا یک گروه موسیقی تشکیل داد ولی با اداره ارشاد به مشکل برخورد. بعد از چند ترم از دانشگاه او به دلیل وقت زیادی که صرف موسیقی میکرد نتوانست ادامه تحصیل دهد و انصراف داد.

 

هوروش باند

او در سن 20 سالگی موسیقی را نزد یک استاد در اصفهان گذراند و مدتی هم کار تنظیم انجام داد و در این همکاری کوتاه مدت و با تلاش خودش توانست کار را یاد بگیرد و حرفه ای شود.

مسعود جهانی: سربازی نرفتم من فرزند شهید هستم درسم را که رها کردم، سال 86 به تهران آمدم و بی پولی‌ها و سختی‌های زیادی کشیدم. حدود یک سال کلاً خانواده‌ام را ندیدم و همان زمان هم یک قطعه برای هومن سزاوار تنظیم کردم. او می‌خواست آلبوم مجاز منتشر کند که برایش هفت یا هشت قطعه تنظیم کردم و در ادامه روند کارهایم شروع شد. بعد از آن با رضا شیری آشنا شدم و یک دوره حدوداً هفت ساله با هم بودیم.

من عاشق موسیقی سنتی‌ ام و به فکر کار با خواننده‌ های موسیقی سنتی و تلفیقی هم هستم همچنین صدای علی زندوکیلی را خیلی دوست دارم و به نظرم خواننده خوبی است.

 

هوروش باند

 

آهنگ‌های گروه هوروش بند:

یاد تو می‌افتم

مجنون

آخر منو به باد داد

به کی پز میدی

ماه دلم

عاشقم

خنک شد دلت

فاصله نه

خالیه جای تو

تویی دوا

مثل من باش

 

هوروش باند

 

هوروش باند

 

هوروش باند

 

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *