مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی اعضای هوروش باند مهدی دارابی و مسعود جهانی

اعضای هوروش باند، بیوگرافی و عکس های مهدی دارابی و مسعود جهانی

گروه هوروش باند توسط مسعود جهانی در سال 1395 شکل گرفت. خواننده این گروه مهدی دارابی نام دارد که قبلا خودش نیز چندین تک آهنگ منتشر کرده بود. مسعود جهانی عضو دیگر این گروه کار تنظیم و فنی گروه را بعهده دارد و تنظیم کننده ای معروف است که برای دیگر خوانندگان نیز کار تنظیم انجام میدهد. حمید فریزند نیز مدیر برنامه و تهیه کننده هوروش باند است که بعضی از ترانه ها نیز کار او است.

هوروش بند

اولین آهنگی که توسط این گروه منتشر شد، آهنگ به یاد تو می افتم می باشد که بعد از منتشر شدن بسیار شنیده شد. اما آهنگی که باعث شد این گروه معروف تر شود، آهنگ به کی پز میدی و آهنگ ماه دلم بود که تیتراژ برنامه فرمول یک نیز بود. این گروه چندین کنسرت در تهران و دیگر شهرستان ها انجام داد که بیار مورد استقبال قرار گرفتت. اولین کنسرت هوروش در دوم شهریور 396 در جزیره کیش برگزار شد.

 

هوروش باند

 

ایده ساخت گروه هوروش بند

مسعود جهانی در مورد تشکیل این گروه می گوید، که همیشه دلم می خواست یک گروه تشکیل دهم و در تمام موفقیت های این گروه سهیم باشم. یک روز در جمعی دوستانه، مهدی دارابی را دیدم که سنتی می خواند. در آن زمان حمید فریزند مدیر برنامه مهدی دارابی بود که از پیشنهاد تشکیل گروه استقبال کرد که باعث شکل گیری گروه هوروش باند شد.

هوروش بند

پس از پیگیری های حمید فریزند آهنگ یاد تو می افتم را منتشر کردیم که اولین قطعه ای بود که باعث اتفاقات خوب شد  با شرکت ققنوس قرارداد بستیم.

ما با همکاری هم یک اتاق فکر داریم و روی عکس کاورهای آهنگ و تیزرهای آهنگ کر می کنیم که اینبخش ایده مجید فرهبد است. بخش شعر ملودی بر عهده آرش است و البته آهنگسازی های عجیب و غریب را مهدی دارابی انجام می دهد و بخش تنظیم نیز از ایده های من است.

البته آرش، حمید، مهدی و مجید در تضمیم گیری های گروهی شرکت دارند. قبلا تصمیم ها دلی بود ولی الان هدفمند کار می کنیم.

 

هوروش باند

 

بیوگرافی مهدی دارابی خواننده گروه هوروش بند:

مهدی دارابی خواننده جوان زاده 17 مرداد سال 1372 در تهران است که اصلیت او متعلق به کوهدشت استان لرستان است. او از سال 195 همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. مهدی دارابی ترانه سرا، آهنگساز و خواننده هوروش باند است. او درد این گروه با همکاری اعضای این گروه بیش از 10 قطعه و اهنگ تولید کرده که آهنگ های خنک شد دلت، فاصله نه، آخر منو به باد، به کی پز میدی جزء موفق ترین کارهای این گروه می باشند.

هوروش بند

قبل از گروه هوروش باند مهدی دارابی با چهره و لحن متفاوتی در فضای هنری ایران فعالیت می کرد که قطعاتی مانند اگه نباشی، منو دس ننداز، نشد و … را منتشر کرد. این آهنگ های مهدی دارابی در آن زمان زیاد مورد استقبال قرار نگرفتند. او با فضایی متفاوت با مسعود جهانی همکاری کرد و این دو به سراغ تلیفیق موسیقی های هیپ هاپ و سنتی و جتز جز رفتند و با برنامه ریزی دقیق از لحاظ محتوایی کارشان را ادامه دادند. اولین قطعه آنها آهنگ یاد تو می افتم بود که در زمستان 95 منتشر شد. مهدی دارابی به دلیل اینکه موسیقی را دلی یاد گرفته بود با احساس می خواند و جنس صداش با خواننده های سنتی کشورمان تفاوت دارد و او حتی اگر اشتباه هم بخواند باز هم صدایش به دل می نشیند.

ازدواج و همسرش

مهدی دارابی ازدواج نکرده است و مجرد میباشد او در برنامه دورهمی اعلام کرد که تصمیم دارد به زودی ازدواج کند ولی خبری درباره ازدواجش در هیچ خبرگزاری معتبری منتشر نشده است.

 

هوروش باند

 

بیوگرافی مسعود جهانی:

مسعود جهانی تنطیم کننده و خواننده زاده 10 خرداد سال 1366 است. او دانشجوی انصرافی دترای داروسازی دانشگاه اصفهان است. او اصالتا تبریزی است و فرزند شهید است. اه همراه مهدی دارابی گروه موسیقی هوروش باند را تشکیل داده است. مسعود جهانی ا سن 14 سالگی آموختن موسیقی را شروع کرد.

 

او در سن 19 سالگی وارد دانشگاه شد که در آنجا یک گروه موسیقی تشکیل داد ولی با اداره ارشاد به مشکل برخورد. بعد از چند ترم از دانشگاه او به دلیل وقت زیادی که صرف موسیقی میکرد نتوانست ادامه تحصیل دهد و انصراف داد.

 

هوروش باند

او در سن 20 سالگی موسیقی را نزد یک استاد در اصفهان گذراند و مدتی هم کار تنظیم انجام داد و در این همکاری کوتاه مدت و با تلاش خودش توانست کار را یاد بگیرد و حرفه ای شود.

مسعود جهانی: سربازی نرفتم من فرزند شهید هستم درسم را که رها کردم، سال 86 به تهران آمدم و بی پولی‌ها و سختی‌های زیادی کشیدم. حدود یک سال کلاً خانواده‌ام را ندیدم و همان زمان هم یک قطعه برای هومن سزاوار تنظیم کردم. او می‌خواست آلبوم مجاز منتشر کند که برایش هفت یا هشت قطعه تنظیم کردم و در ادامه روند کارهایم شروع شد. بعد از آن با رضا شیری آشنا شدم و یک دوره حدوداً هفت ساله با هم بودیم.

من عاشق موسیقی سنتی‌ ام و به فکر کار با خواننده‌ های موسیقی سنتی و تلفیقی هم هستم همچنین صدای علی زندوکیلی را خیلی دوست دارم و به نظرم خواننده خوبی است.

 

هوروش باند

 

آهنگ‌های گروه هوروش بند:

یاد تو می‌افتم

مجنون

آخر منو به باد داد

به کی پز میدی

ماه دلم

عاشقم

خنک شد دلت

فاصله نه

خالیه جای تو

تویی دوا

مثل من باش

هوروش بند به چه معناست

این کلمه هوروش نیست بلکه هوروَش به معنای فروزان مثل خورشید است. من موقع خواندن این کلمه اشتباه کردم و فکر کردم که هوروش است!(خنده) درواقع اشتباه لفظی من باعث شد نام گروهمان هوروش باشد! مجید فرهبد هم لوگوی گروه را طراحی کرد که البته چندبار روی آن کار کردیم تا به نتیجه رسیدیم.

هوروش بند

ممنوع الکاری

در سال 94 به دنیال انتشار اولین آلبوم خود دچار مشکل شد با پیگیری ها مشخص شد استفاده از اهنگ های او توسط رادیو جوان موجب شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدی دارابی را ممنوع الکار کند که مدتی بعد این مشکل برطرف شد

معروف ترین آهنگ ها

از آهنگ های معروفی که توسط او خوانده شده و خیلی خوب شنیده شد 3 قطعه به نام های “ازت خاطره دارم” و “به من سر بزن” و تو حالت ناخوشه” میباشد با استقبال خیلی زیاد مواجه شد.

هوروش بند

تیتراژ پایانی برنامه ی فرمول 1 با اجرای مهدی دارابی

فرمول یک برنامه ای است که از شبکه ی یک با اجرای علی ضیا پخش می شود. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 8:10 صبح پخش می شود. تیتراژ پایانی «فرمول 1» با اجرای هوروش بند روی آنتن می رود. برای تیتراژ این برنامه تلویزیونی از ترانه و ملودی آرش عدل پرور بهره برده و همانند همیشه تنظیم آن بر عهده مسعود جهانی است. مهدی دارابی خواننده هوروش نیز این قطعه را اجرا کرده است.

فعالیت های دیگر

دارابی همچنین در قامت ترانه سرا و آهنگساز با خواننده هایی نظیر محمد علیزاده ، شهاب رمضان، آرش و مسیح و … همکاری داشته است.

سبک فعالیت

مهدی دارابی موسیقی سنتی روحوضی را با موسیقی سنتی امروز تلفیق کرده و موسیقی R&B و هیپ هاپ را هم به آن اضافه کرده است.

هوروش باند

 

هوروش باند

 

هوروش باند

گفتگویی جذاب با مهدی دارابی خواننده هوروش بند در دورهمی

مهدی دارابی خواننده جوان در ابتدای گفتگو از چگونگی خواننده شدنش گفت و ادامه داد :من متولد سال 72 هستم و 24 سال دارم. از دوران کودکی به موسیقی سنتی علاقه زیادی داشتم و با این موسیقی بزرگ شدم اما هرچه بزرگتر شدم علاقه ام به موسیقی پاپ بیشتر شد و حدود یکسال است که سبک تلفیقی را در موسیقی آغاز کرده ایم و خداروشکر جواب داده است .

مهران مدیری در این بخش از گفتگو درباره انتخاب نام گروه هوروش بند گفت :هوروش بند دو آدم مهم دارد یکی مهدی دارابی و دیگری مسعود جهانی تنظیم کننده این گروه که امشب نتوانستند به این برنامه بیایند. اما درباره انتخاب نام هوروش بند باید بگویم که این دو نفر برای انتخاب نام گروهشان سراغ اینترنت رفتند و به دنبال یک نام میگشتند که هوروش را دیدند و برای نام گروهشان انتخاب کردند اما بعدها متوجه شدند که نام اصلی هور وش بوده اما با همان نام هوروش بند به کارشان ادامه دادند .

خواننده هوروش بند درباره دوستی با مسعود جهانی گفت:من از روزی که با مسعود جهانی دوست شدم کارم رونق بیشتری گرفت . من از مسعود خیلی چیزها یاد گرفتم و تابحال در دنیا کسی را مثل مسعود ندیده ام و بودن در کنار مسعود جهانی برای من افتخار است .

مهدی دارابی در کنسرت

مهدی دارابی درباره فضای موسیقی امروز گفت :فضای امروز موسیقی ما فضای بسیار رقابتی است و به دلیل وجود تعداد زیادی خواننده خوب باید برای رسیدن به هدف جنگید . من سختی های زیادی در زندگی کشیدم تا به هدفم برسم و دوست دارم پیشرفت کنم چون درجا زدن را دوست ندارم .

در بخش های پایانی برنامه مهدی دارابی از بیکاری به عنوان مهم ترین معضل اجتماعی یاد کرد و از استرس زیادی که در اولین کنسرتش در کیش داشت صحبت کرد و در نهایت عینکی را که همه او را با آن می شناختند و علاقه زیادی به آن داشت به موزه برنامه دورهمی اهدا کرد .

مهدی دارابی از سال 1395 همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. وی ترانه سرا و آهنگ ساز و خواننده ی هوروش باند است. او در این گروه به همراه حمید فریزد، آرش عدل پرور، مسعود جهانی و مسیح همکار است و تابه حال بیش از 10 قطعه و آهنگ تولید کرده اند که آهنگ های به آخر منو به باد، به کی پز میدی، ماه دلم، خنک شد دلت و فاصله نه را می توان جزء موفق ترین کارهای این گروه نام برد

در این قسمت تاپ ناز بیوگرافی مسعود جهانی (تنظیم کننده) و مهدی دارابی (خواننده) گروه موسیقی هوروش را خواندید و در قسمت های دیگر می توانید بیوگرافی پازل بند و ایوان بند را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!