مجله تاپ‌ناز‌

سفر به کوبا چقدر هزینه دارد؟

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

براورد تمام هزینه های سفر به کوبا

اگر قصد سفر به کوبا را دارید، حتما می‌خواهید بدانید هزینه سفر به این کشور چقدر است. در این مقاله پاسخ این پرسش را خواهید گرفت.

سفر به کوبا برای افراد مختلف می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. کانادایی‌ها و اروپایی‌ها مدت‌ها است که کوبا را به عنوان مقصدی عالی (مکانی آرام برای گذراندن یک یا دو هفته تعطیلات و لذت بردن از سواحل زیبا و غذا‌های محلی) شناخته‌اند. اما تعریف کوبا تنها در گرمای خورشید تابان، شن‌های زیبای ساحل، سالسا و آرامش بی‌مانند خلاصه نمی‌شود. کوبا بیشتر از این‌ها برای ارائه دارد. کشوری که مثل هیچ کجای دیگر نیست. اگر کوبا یکی از گزینه‌های شما برای سفر است، در این مقاله همراه کجارو باشید و درباره هزینه سفر به بزرگ‌ترین جزیره در دریای کارائیب، کوبا، بخوانید.

«یک کشور با دو واحد پول»، این یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کوبا است. پزوی کوبا (CUP) و پزوی قابل تبدیل کوبا (CUC) هر دو واحد پول رایج در این کشور هستند. CUC هم قیمت دلار است و ۲۵ برابر CUP ارزش دارد. اکثر کوبایی‌ها دستمزد خود را به صورت CUP دریافت می‌کنند و تقریبا تمام کالاهای مصرفی با CUC خرید و فروش می‌شوند.

 هزینه محل اقامت در کوبا

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

برای اقامت در کوبا تا حدودی با محدودیت روبه‌رو خواهید شد. تعداد هتل‌ها کم‌ است و از هم فاصله زیادی دارند، رزرو آنلاین هتل دشوار است (موتورهای رزرو مانند booking.com و agoda.com در کوبا فعالیت نمی‌کنند) و هتل‌ها اغلب گران هستند. اجاره یک شب اتاق در هتل‌های کوبا به طور متوسط بین ۷۰ تا ۳۰۰ دلار (۲۶۶,۰۰۰ تا ۱,۱۱۴,۰۰۰ تومان) است.

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

یک پیشنهاد خوب برای آن‌هایی که با بودجه اندک سفر می‌کنند، اجاره اتاق از مهمان‌‌پذیرهای زنجیره‌ای کاسا پتیکلرز (Casa Particulars) است؛ اتاق‌های این مهمان‌‌پذیرها اغلب کوچک و دارای امکانات محدود هستند. اجاره یک اتاق در هاوانا و وارادرو شبی ۳۰ تا ۳۵ دلار (۱۱۴,۰۰۰ تا ۱۳۳,۰۰۰ تومان) و در شهرهای دیگر کوبا حدود ۲۵ تا ۳۰ دلار (۹۷,۰۰۰ تا ۱۱۴,۰۰۰ تومان) است. این اقامتگاه‌ها اغلب یک اتاق با تخت دو نفره، سیستم تهویه و سرویس بهداشتی خصوصی هستند. اما تعدادی سرویس بهداشتی مشترک دارند و در مقابل برخی آشپزخانه خصوصی هم دارند. بیشتر اوقات اتاق یا سوئیت خصوصی شما با امکانات بسیار پایین در خانه‌ی یکی از محلی‌ها قرار دارد، اما می‌توانید مطمئن باشید که تقریبا همیشه جو خوشایندی در این خانه‌ها حاکم است.

کاسا پتیکلرز را می‌توانید از وب‌سایت Airbnb اجاره کنید.

هزینه حمل و نقل در کوبا

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

جابه‌جایی در کوبا می‌تواند بسیار خسته‌کننده و گران باشد.

با ماشین: می‌شود در کوبا خودرو اجاره کرد،؛ البته هزینه اجاره‌ی خودرو احتمالا با بودجه اقتصادی چندان تناسبی ندارد. بر اساس آگهی‌های تبلیغاتی، نرخ اجاره روزانه خودرو از حدود ۸۰ دلار (۲۴۳,۰۰۰) در روز آغاز می‌شود، هرچند ممکن است بیش از این‌ها باشد. اگر در گروهی ۳ یا ۴ نفره سفر می‌کنید، کرایه ماشین راهی عالی برای دیدن زیبایی‌های این کشور است، اما برای یک یا دو نفر چندان باصرفه نیست.

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

با اتوبوس: ویژوال (Viazul) تنها شبکه اتوبوس‌رانی است که در دسترس گردشگران قرار دارد. اگرچه می‌توانید به راحتی با این اتوبوس‌ها به گوشه گوشه‌ی کوبا سفر کنید، بلیط‌ها قیمت بالایی دارند و اغلب خیلی زود پیش فروش می‌شوند. در زیر هزینه‌های برخی از مسیرهای قابل دسترس با اتوبوس آورده شده است.

 • هاوانا به سیینفوئگوس: ۲۰ دلار (۷۶,۰۰۰ تومان)
 • هاوانا به ترینیداد: ۲۵ دلار (۹۷,۰۰۰ تومان)
 • هاوانا به فینالز: ۱۲ دلار (۴۶,۰۰۰ تومان)
 • هاوانا به سانتا کلارا: ۱۸ دلار (۶۸,۰۰۰ تومان)
 • هاوانا به کاماگوی: ۳۳ دلار (۱۲۵,۰۰۰ تومان)
 • هاوانا به هولگین: ۴۴ دلار (۱۶۷,۰۰۰ تومان)
 • ترینیداد به سانتیاگو: ۴۹ دلار (۱۸۶,۰۰۰ تومان)
 • سانتیاگو به باراکو: ۱۵ دلار (۵۷,۰۰۰ تومان)

شما می‌توانید بلیط اتوبوس را از viazul.com یا در ایستگاه اتوبوس به طور مستقیم رزرو کنید. در صورتی که بلیط‌های اتوبوس به مقصد مورد نظر فروخته شده،  تاکسی (taxi colectivo) گزینه‌ی خوبی است. اما، باید برای هر صندلی تاکسی ۵ تا ۱۵ دلار بیشتر از آنچه برای اتوبوس ویژوال می‌دهید، پرداخت کنید.

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

با هواپیما: خارج از هاوانا، فرودگاه‌های اصلی محلی در وادارو، کاماگوئه، هولگوین و سانتیاگو کوبا قرار دارند. در نظر داشته باشید که نمی‌توانید بلیط این پروازها را در هیچ یک از وب‌سایت‌های Google Flights، Expedia، Skyscanner و موارد مشابه پیدا کنید، زیرا بلیط‌ها فقط به طور مستقیم از خطوط هوایی قابل تهیه هستند. نرخ بلیط هواپیما بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار (۳۸۰,۰۰۰ تا ۵۷۰,۰۰۰ تومان) برای هر پرواز است.

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

با قطار: به نظر سیستم راه آهن کوبا کم‌کم به سمت نابودی پیش می‌رود. محلی‌ها می‌گویند بیشتر قطارها غیر قابل اعتماد هستند و نباید با آن‌ها سفر کرد. به استثنای خط اصلی که از طریق سانتا کلارا، هاوانا و سانتیاگو د کوبا را پیوند می‌دهد، که قابل اعتماد و کاملا راحت است. این خط قطار به عنوان Tren Francés شناخته می‌شود و هزینه بلیط آن بین ۵۰ تا ۶۵ دلار (۱۹۰,۰۰۰ تا ۲۴۷,۰۰۰ تومان) است.

هزینه خورد و خوراک در کوبا

هزینه خورد و خوراک در هر روز برای دو نفر: ۳۰ تا ۳۵ دلار (۱۱۴,۰۰۰ تا ۱۳۳,۰۰۰ تومان)

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

مثل همه‌ی کالاهای دیگر در کوبا، قیمت‌ غذا نیز برای مردم محلی و گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند متفاوت است. اما در کوبا می‌شود در مورد غذا به شکل  قابل توجهی صرفه‌جویی کرد. در ارزان‌ترین شکل ممکن، می‌توانید مثل مردم محلی غذا بخورید. یک تکه پیتزا پنیر ساده به علاوه کمی ژامبون یا سوسیس ۱۵ تا ۲۵ پزو (۲,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰ تومان) است. همچنین می‌توانید برای یک وعده ناهار یا شام انواع سبزیجات تازه (انبه، موز، پرتقال، آوکادو و غیره) تهیه کنید. قیمت‌ها کمی عجیب است، مثلا ۳ آووکادو بزرگ ۱۰ پزو (۱,۲۰۰ تومان) و یک انبه غول پیکر  فقط ۵ پزو (۶۰۰ تومان) قیمت دارد.

گزینه دیگر برای صرف غذای مناسب کافه‌های محلی هستند. در اینجا تنوع بیشتر است و منو معمولا شامل انواع سوپ، غذاهای گوشتی، ساندویچ‌ها و البته پیتزا می‌شود. قیمت هر وعده بین ۱ تا ۲ دلار (۳,۸۰۰ تا ۷،۶۰۰ تومان) متغیر است.

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

اما در رستوران‌ها ممکن است برای یک بشقاب گوشت، برنج، موز سرخ شده و کمی سبزیجات بین ۴ تا ۷ دلار (۱۵,۰۰۰ تا ۲۶,۰۰۰ تومان) برای هر سفارش هزینه کنید.اگر کیفیت برای‌تان مهم است، می‌توانید شام را در رستوران‌های کاسا (مهمان پذیر) یا پالادار صرف کنید. پالادار رستوران‌کوچک خانوادگی است که معمولا در کنار یک مهمان‌پذیر کاسا قرار گرفته‌ است. در این صورت برای یک وعده ناهار یا شام بین ۷ تا ۱۰ دلار (۲۶,۰۰۰ تا ۳۸,۰۰۰ تومان) باید بپردازید. صبحانه به طور معمول ۳ تا ۵ دلار (۱۱,۰۰۰ تا ۱۹,۰۰۰ تومان)‌ برای هر نفر هزینه خواهد داشت. شام معمولا شامل پیش غذا (سوپ، سالاد، سیب زمینی سرخ شده و غیره)، غذای اصلی (مرغ، گوشت، ماهی و یا دیگر غذاهای دریایی)، برنج و گاهی اوقات دسر است. صبحانه اغلب شامل نان، مربا، کره، میوه، آبمیوه و بعضی اوقات تخم مرغ می‌شود. خیال‌تان راحت باشد که غذایی که در کاسا می‌خورید، تقریبا همیشه خوب و قابل قبول است.

هزینه فعالیت‌ها و بازدید از جاذبه‌ها

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

 • تور گشت شهری هاوانا: ۲۵ دلار (۹۵,۰۰۰ تومان)
 • پارک ملی (Alejandro de Humboldt) سفر یک روزه: ۲۳ دلار (۸۷,۰۰۰ تومان)
 • پارک ملی Topes des Collates برای هر نفر: ۵۵ دلار (۲۰۹,۰۰۰ تومان)
 • تورهای اسب سواری: ۵ دلار (۹,۵۰۰ تومان)
 • موزه (Museum of Rum Entrance) برای هر نفر: ۲ دلار (۷,۶۰۰ تومان)

هزینه اینترنت

هزینه سفر به کوبا, سفر به کوبا, براورد هزینه ها

در هیچ کجای کوبا اینترنت رایگان نخواهید داشت. اما مکان‌های عمومی دارای وای فای، در همه‌ی شهرهای بزرگ کوبا وجود دارد. برای دسترسی به اینترنت، باید کارت‌های وای فای (ETCESTA) دو یا پنج ساعته را از شعبه‌های فروش خریداری کنید. هزینه هر ساعت اینترنت ۲ دلار (۷,۶۰۰ تومان) است.

هزینه روزانه سفر به کوبا برای دو نفر: ۱۰۰ دلار

اگر اقتصادی سفر می‌کنید، یک سفر ۲۵ روزه به کوبا برای ۲ نفر چیزی حدود ۲,۶۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

مطالب مشابه را ببینید!