مجله تاپ‌ناز‌

برای جلوگیری از پیر شدن بدن چقدر رابطه جنسی نیاز است؟

جلوگیری از پیر شدن برا داشتن رابطه جنسی

برقراری رابطه جنسی در افراد متفاوت است و بعضی از افراد نمی دانند تعداد دفعات رابطه زناشویی جقدر است در صورتی که دانستن دفعات مناسب و داشتن برنامه درست مهم است.

برنامه رابطه جنسی و نیاز بدن به آن

تعداد رابطه جنسی چند بار باشد و آیا از پیر شدن جلوگیری می کند؟

رابطه زناشویی فقط یک سرگرمی نیست و طبق تحقیقات علمی مزایای زیاد و باور نکردنی دارد. رابطه جنسی می تواند از استرس جلوگیری کند و آن را کاهش دهد، خواب را بهبود بخشد و فشار خون را پایین بیاورد، سیستم ایمنی بدن را تقوت کند و همچنین باعث نزدیکی و صمیمی تر شدن شما و همسرتان شود. البته مزایای سکس فقط اینها نیستند و حتی می تواند باعث زیبایی و ظاهری جوان و شاداب برای خانم هایی شود که هفته ای چند بار رابطه جنسی دارند شود.

برای اینکه همیشه جوان بمانیم در هفته چقدر رابطه زناشویی داشته باشیم؟

داشتن رابطه جنسی حدقال هفته ای یک بار می تواند از دی ان ای شما حفاظت کند و باعث شود زندگی طولانی تری داشته باشید. در طی تحقیقات دانشگاه کالیفقرنیا، زندگی جنسی گروهی متشکل از 129 مادر را در مورد رابطه جنسی در یک هفته ردیابی کردند. شرکت کنندگان گزارش های روزانه خود را از رضایت کلی وابط جنسی خود و همچنین موارد درگیری، حمایت و یا صمیمت با همسر خود ارئائه کردند هنگامی که محققین، گزارش های این زنان را با نمونه های خودشان مقایسه کردند به موردی جالب دست پیدا کردند.
زنانی که حداقل یک بار در هفته سکس داشتند، به طور مشخصی تلومرهای-کلاه محافظتی را بر روی رشته های DNA و بخشی از سلول مسئول پیری دارند – در مقیاسی طولانی تری، نسبت به افرادی که رابطه نداشتند، نشان دادند.
جلوگیری از پیر شدن برا داشتن رابطه جنسی

تلومرها چه هستند و چطور روی روال پیری تاثیر می گذارند؟

تلومر ها تناوب های بنیادی از ژنوم انسان هستند و یافته جدید نشان از اثر آن ها در فرآیند پیری دارد. توالی های تلومری در حقیقت درپوش هایی در انتهای هر رشته DNA بوده و وظیفه آن ها محافظت از DNA می باشد. برای فهم بهتر تکلیف آن ها حافظ های پلاستیکی در انتهای بند های کفش تان را در نظر بگیرید. بدون محافظت بند های کفش تان ساییده شده و آسیب خواهند دید. حال صدمه به پر ارزش ترین مولکول زیستی را در نظر بگیرید؛ یقینا تکامل باید مکانیسمی برای محافظت آن ارائه داده باشد!
جلوگیری از پیر شدن برا داشتن رابطه جنسی
آثار مثبت رابطه زناشویی بر بدن

تلومرها با یک زندگی طولانی تر چه باید کنند؟

محققان گفتند که با گذشت زمان، تلومرهای موجود در سلول های شما به علت پیری، رژیم غذایی ضعیف و مصرف زیاد الکل کاهش می یابد اما این نتایج، نشان می دهد که رابطه زناشویی منظم، می تواند آنها را بهبود و بلند تر کندو سلول های شما را سالم و جوان نگه دارد.
چنین مطالعاتی ،مستلزم تحقیقات بیشتر است و بسیاری از روش های دیگر حمایت کننده ی علمی برای افزایش زندگی شما وجود دارد – بنابراین احساس نکنید ، که مجبورید در این مورد انرژی زیادی کسب کنید اما با توجه به آنچه که در بدن شما، در پایان رابطه زناشویی اتفاق می افتد، این تحقیق ممکن است شروع کننده باقی تحقیقات باشد ؛ علاوه بر این، مطالعات قبلی نیز پیشنهاد کرده اند که زوج ها حداقل یک بار در هفته باید رابطه زناشویی، برای به دست آوردن فواید بیشتر آن داشته باشند.
جلوگیری از پیر شدن برا داشتن رابطه جنسی
» همچنین بخوانید :
هفت کاری که قبل از رابطه جنسی نباید انجام دهید
چرا خانم ها رابطه جنسی را در شب و آقایان در روز ترجیح می دهند؟
 تاثیر رابطه جنسی بر روی اعصاب و سیستم عصبی

مطالب مشابه را ببینید!