مجله تاپ‌ناز‌

زمان بین عقد و عروسی چقدر باید باشد؟

بهترین فاصله بین عقد مراسم عروسی چقدر باید باشد؟ آیا طولانی شدن زمان بین عقد و عروسی باعث اسیب به زندگی زناشویی می شود؟

بهترین فاصله زمانی بین مراسم عقد و مراسم عروسی

در چندین سال پیش مراسم عقد و عروسی را با هم برگزار می کرند که در سال های اخیر این روند تغییر پیدا کرده است و بین عقد و عروسی بسیار فاصله می اندازند. اما بهترین فاصله زمانی بین عقد و عروسی چه مقدار است؟

فاصله مناسب بین عقد و عروسی

دوران عقد برای خیلی از زنان و مردان دوران شیرینی است اما گاهی ممکن است دوران عقد باعث بروز مشکلاتی شود که ممکن است باعث نابودی ازدواج شما شود پس باید بسیار هوشمندانه عمل کنید.

هنگامی که صحبت در مورد فاصله مناسب بین عقد و عروسی می شود، همسران جوان و پدر و مادرها باید به نکاتی توجه داشته باشند. اگر پسر و دختر اشنایی زیادی نسبت به هم ندارند باید این فاصله بیشتر شود تا آنها کاملا همدیگر را بشناسند. در این مدت می توانند نقاط قوت، اداب و اعتقادات، توانمندی ها و سلیقه های همیدیگر را خوب بشناسند. اما اگر به دلیل رفت و آمدهای خانوادکی و فامیلی و یا صحبت هایی که پسر و دختر قبل از ازدواج با هم داشته اند، با همدیگر خوب اشنا شده اند، بهتر است که فاصله عقد و عروسی زیاد نشود. اگر دو نفر در دوران عقد با هم مشکل نداشته باشند ممکن است حاشیه ها باعث ایجاد مشکل شوند. در این شرایط پس بهتر است فاصله بین عقد و عروسی طولانی نشود زیرا این حواشی می تواند اختلاف میان زوج ها را بیشتر کند.

زمان بین عقد و عروسی چقدر باید باشد؟

زمان استاندارد بین عقد تا عروسی

هنگامی که پسر و دختر انتخاب درستی داشته باشند و با هم هماهنگ باشند و شبیه به هم باشند، در این شرایط پس فاصله کم باشد بهتر است و عروسی را به تاخیر نیندازید. اگر پسر و دختر در خیلی از جهات شبیه بهم باشند پس یک انتخاب درست انجام داده اند. بعضی ها فکر می کنند که تفاوت داشتن با همسر خوب است؛ که البته در یک انتخاب درست، پسر و دختر باید خیلی شبیه به هم باشند. البته در مورد شباهت، چند مسئله مهم وجود دارد. فرهنگ ما بیشتر بر روی تشابه اعتقادی تاکید دارد. در صورتی که این تشابه وجود نداشته باشد شاید بعدها دچار مشکل شوید.

دو مسئله باعث ایجاد مشکل بین زوجین می شود : تفاوت های جدی اعتقادی و دیگری هم نظرهای اطرافیان که در مورد انتخاب شما دارند. اگر همچین مسائلی وجود داشته باشد، طولانی کردن زمان عروسی کمک چندانی نمی کند.بطور کلی اگر بخواهیم زمان مناسب بین عقد و عروسی را بگوییم، می توان گفت که بین شش ماه تا یک سال بهترین زمان است. البته نمی توان بطور قطع گفت که این زمان برای همه افراد مناسب است و برای بعضی از افراد این زمان فرق دارد.

معایب طولانی شدن دوران عقد

 

– سختگیری های بیش از حد خانواده ها به عروس و داماد و به خصوص به عروس خانم:معمولا خانواده های ما از دختر و پسر خود در دوران عقد همان توقعاتی را دارند که در دوران پیش از عقد داشته اند. در حالیکه دختر و پسر چون عقد دائمند خود را زن و شوهر می دانند. به همین دلیل افراد در این دوران مجبورند هم توقعات خانواده و هم توقعات همسرشان را برآورده نمایند در حالی که این توقعات و انتظارات گاهی در نقطه مقابل هم قرار دارند. اینجاست که دچار دوگانگی می شوند و ممکن است زیر فشارهای خانواده و همسرشان کنترل اوضاع را از دست بدهند .

زمان بین عقد و عروسی چقدر باید باشد؟

مناسب ترین بازه زمانی بین عقد تا عروسی

 

علاوه بر این معمولا خانواده دختر خانم بیش از خانواده آقا پسر در زمینه هایی چون مخالفت با مسافرت دختر و پسر در این دوران، رفت و آمدهای بیش از حد آنها، ماندن دختر خانم در خانه آقا پسر و… سختگیری های بسیار نموده و مشکلات و ناراحتی ها و اختلافهای زیادی در بین عروس و داماد ایجاد شود .

رفت وآمدهای دوران عقد طولانی، ممکن است بین اعضای خانواده تنش هایی ایجاد شود. علاوه بر این بار اقتصادی این رفت و آمدها ممکن است فشار مضاعفی برای برخی خانواده ها ایجاد کند و زمینه ساز نارضایتی و ناراحتی آنها باشد

– از جمله دیگر معایب طولانی شدن دوران عقد می توان به دلسردی همسران از یکدیگر اشاره کرد. زیرا طولانی شدن این دوران مشکلات عدیده ای ایجاد کرده و در نتیجه باعث دوری و سرد شدن طرفین از یکدیگر و زندگی مشترک شان می شود .

– در رفت وآمدهای دوران عقد طولانی، ممکن است بین اعضای خانواده تنش هایی ایجاد شود. علاوه بر این بار اقتصادی این رفت و آمدها ممکن است فشار مضاعفی برای برخی خانواده ها ایجاد کند و زمینه ساز نارضایتی و ناراحتی آنها باشد. عدم توجه به این امور باعث پاره شدن حریم افراد و خانواده ها می گردد.

مطالب مشابه را ببینید!