مجله تاپ‌ناز‌

چگونه یک آتلیه خوب برای جشن عروسی انتخاب کنیم ؟

یکی از مهم ترین دغدغه عروس و دامادها در هنگام برگزاری مراسم عروسی این است که چگونه یک آتلیه خوب برای جشن عروسی انتخاب کنیم ؟ در دنیای مدرن امروز که همه چیز بسرعت در حال تغییر است تنها چیزی که اعتبار خود را از دست نداده ، عکس های یادگاری ست بنابراین زوج ها حق دارند در انتخاب آتلیه وسواس بخرج دهند . در اینجا به بررسی ویژگی های یک آتلیه منحصر بفرد می پردازیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید .

آتلیه جشن عروسی

قبل از اینکه به بررسی ویژگی های یک آتلیه خوب بپردازیم متذکر می شویم که ممکن است آتلیه ای پیدا نکنید که همه این ویژگیها را باهم داشته باشد اما با داشتن اکثریت این موارد ، می تواند آتلیه مورد اعتمادی باشد . در ضمن انتخاب یک آتلیه عروس و داماد تخصصی ، کارتان را راحتتر می کند . همچنین فراموش نکنید که باید قیمت آتلیه با هزینه ای که شما در نظر گرفته باشید همخوانی داشته باشد و دسترسی راحتی به تالار عروسی داشته باشد .

ویژگی های یک آتلیه خوب برای جشن عروسی :

1 – داشتن عکاس با تجربه ، مهم ترین ویژگی یه آتلیه خوب  :
مهم ترین ویژگی یک آتلیه خوب داشتن تجربه است . عکاس و فیلمبردار مراسم عروسی باید بسیار با تجربه باشند تا بتوانند لحظات ناب را شکار کند و همه اتفاقات زیبا و ناب را ثبت کنند . تیم عکاسی و فیلمبرداری باید سرشار از ایده های نو برای عکاسی و فیلمبرداری باشد . با توجه به سن و سال عکاس ، تاریخ صدور مجوز موسسه ، نظرات دیگران در مورد آتلیه ، دیدن نمونه کارها و … میتوان به سطح تجربه موسسه عکاسی و فیلمبرداری مجالس را محک بزنید .

2 – داشتن تجهیزات مدرن برای یک آتلیه خوب ضروری ست  :
لازم نیست حتما دوربین آتلیه ، از جدیدترین های برند خود باشد اما مهم است که عکاس از تجهیزاتی که در دنیای مدرن برای عکاسی استفاده میشود ، بهره مند باشد . مطمئنا آتلیه ها از داشته های خود سخن می گویند و شما فرصت مقایسه خواهید داشت .

3 – یک آتلیه خوب ، حتما بروز است  :
هرچند تجربه زیاد و سابقه کار طولانی بسیار مهم و ضروری است اما گاهی اوقات برخی آتلیه ها ، سالیان سال فقط یک نوع کار را تکرار کرده است بدون اینکه سعی کند چیز تازه ای یاد بگیرد و یا خود را به تکنولوژی های روز وقف دهد .  سعی کنید آتلیه ای را انتخاب کنید که د حین داشتن تجربه با دنیای مدرن نیز در ارتباط باشد .

آتلیه جشن عروسی

برای انتخاب بهترین آتلیه برای مراسم عروسی به نکات زیر حتما دقت کنید :

آتلیه را بی واسطه انتخاب کنید : آتلیه ای را انتخاب کنید که تمامی مراحل کار از تهیه عکس و فیلم خام گرفته تا تدوین ، مونتاژ و … را خودشان انجام می دهند . می توانید از مدیر موسسه بخواهید مجوز خود و حتی اتاق های مونتاژ و تدوین کارها را به شما نشان دهد . در غیر اینصورت دلال ها در این میان فقط نقش هماهنگ کننده را دارند و نهایتا کیفیت کار یکنواخت نخواهد بود و ممکن است امنیت عکس ها و فیلم های جشن نیز رعایت نشود .

به امضای نمونه کارها دقت کنید : متاسفانه در بازار آتلیه ها خصوصا برای عروس و داماد ، تقلب زیاد است . وقتی آتلیه ها نمونه کار ارائه می دهند به ارم و امضای در پايين آلبوم توجه کنيد . بسياري از عکاسان حرفه ای در آغاز و پايان فيلم عروسی اسم و شمارها آتليه خود را ثبت مي کنند به اين نکات توجه داشته باشيد تا نمونه کارهای عکاسان ديگر به عنوان نمونه های خودشان به شما نشان ندهند .

کمیت و کیفیت عکس ها را بررسی کنید : شک نکنید که تعداد کمی عکس با کیفیت بهتر از هزاران عکس بی معنی و بدون کیفیت است . هیچ ارزانی بی حکمت نیست و هیچ گرانی ای نیز دلیل مرغوب بودن نیست . پس برای انتخاب عکاس با معیارهای اساسی و درست اقدام کنید

 

توجه : وقتی آتلیه عروس مورد نظرتان را انتخاب کردید لطفا ، لطفا و لطفا ، تمام جزئیاتی که در مورد آنها با عکاس صحبت کرده اید و قول انجامشان را گرفته اید ،به صورت مکتوب در آورید و از عکاس بخواهید که در قرارداد همه موارد را قید کند و امضا نماید سپس کپی آن را نزد خودتان نگه دارید تا چیزی فراموش نشود . مطمئنا تنها مراجعه کننده این آتلیه شما نیستید و هر مراجعه کننده ای هم نظرات و خواسته های متفاوتی دارد که عکاس نمی تواند همه ی آن ها را به خاطر بسپارد .

مطالب مشابه را ببینید!