مجله تاپ‌ناز‌

نحوه پاکسازی بدن از انواع قند

پاکسازی قند

اگر مشکل اضافه وزن دارید باید دست به تغییرات اساسی بزنید. یکی از این تغییرات پاکسازی قند از بدن است. با روش های زیر می توانید پاکسازی قند را انجام دهید.

راه های پاکسازی بدن از قند

آیا شما چربی شکمی دارید؟ آیا شما اضافه وزن دارید؟ آیا همیشه هوس خوردنی های شیرین می کنید؟ آیا شما با انجام رژیم های کم چرب، باز هم لاغر نمی شوید؟ یا حتی شاید بدتر، آیا شما به دیابت نوع 2 مبتلا شده اید؟ اگر شما به هر کدام از سوال های بالا پاسخ مثبت دادید، وقتش است که قند را تا حد امکان از بدن خود دور کنید. اما چطور می توان چنین کرد؟

1. تصمیم به انجام این سم زدایی بگیرید
شما می توانید در همین لحظه این کار را بکنید. تنها باید تصمیم بگیرید. بگویید:«وقتش است قند را کنار بگذارم و زندگی سالم تری داشته باشم. بله، گام اول انجام شد.»

2. از همین لحظه دیگر مواد قندی مصرف نکنید
گفتنش بسیار راحت تر از انجام آن است. در همین لحظه قند و شیرینی های دیگر را کامل ترک کنید. دیگر حتی از شیرین کننده های مصنوعی نیز استفاده نکنید. این مواد اشتهای شما را برای مصرف قند افزایش داده و سبب ذخیره چربی می شوند. از موقعی که تصمیمتان را گرفتید، کلیه غذاهایی که دارای روغن هیدروژنه یا چربی های ترانس یا مونوسدیم گلوتامات (MSG) هستند را نیز باید کنار بگذارید.

پاکسازی قند

پاکسازی بدن از قند در 7 روز

 

3. آب، قهوه و چای بنوشید
به بیان دیگر، کالری ننوشید. از نوشیدن آب میوه ها به خصوص انواع صنعتی احراز کنید. مصرف آب میوه طبیعی و سبزیجات مانعی ندارد اما سعی کنید در مقادیر مناسب و به اندازه استفاده نمایید. به هیچ وجه نوشابه یا نوشیدنی های ورزشی مصرف نکنید.

4. مقداری پروتئین به رژیم غذاییتان اضافه کنید
انرژی موردنیازتان در طول روز را با مصرف مقداری پروتئین، به خصوص در نوبت صبحانه، تامین نمایید. این امر به تنظیم مقدار قند خون و انسولین شما کمک می کند و از اشتهای شما برای غذاهای شیرین می کاهد.

5. کربوهیدرات و قند مناسب را مصرف کنید
اغلب می گویند در رژیم غذایی کم قند، باید که از قندها به صورت کامل دوری کرد. اما انواعی از کربوهیدرات ها هستند که شما می توانید هر چقدر که میل دارید از آن ها استفاده کنید:«سبزیجات»، اما حواستان باشد که از سبزیجات نشاسته ای استفاده نکنید.
نباید سیب زمینی، کدو مسما و چغندر بخورید. این کار تنها برای 7 روز الزامی است. پس از یک هفته، می توانید دوباره از این مواد استفاده کنید.

6. مقداری چربی استفاده کنید
چربی ها لزوما شما را چاق نمی کنند. گمراه کننده به نظر می آید. این طور نیست؟ اما این قندها هستند که نقش اصلی را در چاق شدن بر عهده دارند.
چربی ها به شما احساس سیری القا می کنند و قند خون شما را متعادل نگاه می دارند. بدن شما برای انرژی دهی به سلول هایتان و دریافت مقادیر بالای انرژی، نیازمند چربی ها است.

7. برای سخت ترین مرحله آماده شوید
حالات اضطراری کاهش قند خون واقعی هستند. برای خودتان یک بسته ی مقابله با حالت اشتهای اضطراری قند آماده کنید. مانند مقداری از مواد پروتیینی، میوه جات و مقداری اندکی چربی.

پاکسازی قند

در 7 روز بدن را زا قند پاکسازی کنید

8. استرس و تنش های خود را تحت کنترل درآورید
خود را دچار تنش بیش از حد نکنید. کمی تمرین ورزشی کنید، نفس عمیق بکشید، کمی یوگا تمرین کنید و اجازه ندهید تنش ها و استرس شما را ترغیب به مصرف دوباره قندها کنند.

9. از وقت خواب خود کم نکنید
خواب اندک شما را ترغیب می کند، سیستم بدن خود را با قندها و کربوهیدرات ها سرپا نگاه دارید. در تحقیقی مشخص شده است، دانشجویانی که به جای 8 ساعت، تنها 6 ساعت می خوابند، در این افراد هورمون های گرسنگی افزایش یافته و از طرف دیگر هورمون های سرکوب کننده اشتها کاهش می یابند.

مطالب مشابه را ببینید!