مجله تاپ‌ناز‌

چگونه به روش استارتاپ پولدار شویم؟

روش ثروتمند شدن با استارتاپ

این روزها کلمه استارتاپ زیاد به گوشتان میخورد. در دنیا استارتاپ های مختلف و زیادی وجود دارد که آنها کسب و کار جدیدی را شروع می کنند. برای شروع به پول نیاز است.حالا این پول می تواند توسط شتاب دهنده ها فراهم شود و یا این که مردم عادی در آنها سرمایه گذاری کنند.
سی ان بی سی در گزارشی درباره پولدار شدن از طریق سرمایه گذاری در استارت آپ ها نوشت: «ماه می سال 2016، قانونی به اجرا درآمد که به هر کسی اجازه می دهد بخشی از پول نقد خود را در شرکت های استارت آپی سرمایه گذاری کند. تا آن زمان خرید سهام در یک کسب و کار خصوصی کوچک موضوعی بود که تنها سرمایه گذاران ثروتمند می توانستند انجامش دهند.»
ثروتمند شدن با استارتاپ

اما حالا، این امکان وجود دارد که شما در همه نوع استارت آپ از برندهای تکنولوژی تا کامیون های حمل مواد غذایی سرمایه گذاری کنید. زمانی که شما سرمایه گذاری می کنید، سهمی در این کسب و کار خواهید داشت و به طور بالقوه می توانید دستاوردهای بزرگی به دست آورید. سی ان بی سی در گزارشی در این باره نوشت: «این امکان با اقدام (JOBS) the Jumpstart Our Business Startups فعال شده است که اجازه می دهد هر فردی در استارت آپ مورد نظر خود سرمایه گذاری کند.»

در این سیستم استارت آپ ها، بدهی ها و سهام آن توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس تایید شده و اداره تنظیم مقررات مالی لیستی از سرمایه گذاران برای جمع آوری پول تهیه می کند. این پرتال ثابت می کند که پول سرمایه گذاران از سرقت و سوء استفاده محافظت می شود. برای محافظت از پس انداز شما، راه های دیگری هم وجود دارد. اگر کمتر از 107 هزار دلار در بانک داشته باشید، در سال می توانید 2200 دلار یا 5 درصد از درآمدتان را سرمایه گذاری کنید. همه این موارد برای این است که شما در یک استارت آپ سرمایه گذاری کنید.

چرا سرمایه گذاری در استارت آپ ها باید هوشمند باشد؟

اگر در نهایت خوش شانس باشید و پول خود را در یک استارت آپ موفق سرمایه گذاری کنید، پول نقد شما طی چند سال افزایش پیدا می کند. این سرمایه گذاری شاید بازدهی 10 تا 20 برابر مقداری که سرمایه گذاری کرده اید داشته باشد. به این ترتیب ممکن است 2 هزار دلار شما به 20 هزار تا 40 هزار دلار تبدیل شود. اگر شما خیلی خوش شانس باشید ممکن است مانند یکی از سرمایه گذاران اولیه اینستاگرام سرمایه تان بیش از 300 برابر شود اما این موضوعات بهترین سناریوها هستند.

چرا که استارت آپ ها مناطق بسیار جدیدی هستند و داده های قابل اعتماد زیادی در مورد نوع پرداخت ها وجود ندارد. چرا سرمایه گذاری در یک استارت آپ ممکن است اشتباه باشد؟ بزرگ ترین دلیل عدم سرمایه گذاری چیست؟ شاید به این دلیل باشد که بیشتر استارت آپ ها شکست می خورند و حتی عمر آنها به 9 سال هم نمی رسد. حتی اگر استارت آپی موفق شود، ممکن است در سال اول سودی به آن افزوده نشود.

به این ترتیب آنها احتمالا پولی ندارند که به شما سود بپردازند. آنها برای این که شرکت به سودآوری برسد باید به دنبال منابع دیگر سرمایه گذاری باشند. بنابراین قبل از این که هرگونه عملیاتی انجام دهید، باید تحقیقات زیادی انجام داده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!