مجله تاپ‌ناز‌

چگونه هم چاق باشیم و هم خوش تیپ؟

چگونه هم چاق باشیم و هم خوش تیپ؟

داشتن اضافه وزن به این معنا نیست که نمیتوانید زیبا به نظر برسید. تنها لازم است راهش را یاد بگیرید و اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. در اینجا خواهید دید که چطور می توانید از انحنای بدنتان به بهترین شکل در پوششتان بهره ببرید.

چگونه هم چاق باشیم و هم خوش تیپ؟

بخش اول: ایجاد یک کمد لباس غنی

۱. لباس زیرهایی با اندازه ی مناسب بپوشید. زیرپوشهای شما پایه ی ظاهرتان هستند و خیلی سخت است که بتوان با پوشیدن لباس زیر شل و ول که به اندازه ی کافی نگهدارندگی ندارد خوب به نظر رسید.

سینه بندی بخرید که اندازه تان باشد. یک سینه بند خوب نه تنها اندامتان را جمع و جور می‌کند، بلکه جوان تر هم نشانتان می دهد و در اجتناب از درد پشت هم موثر است. اگر مطمئن نیستید چه سایزی بپوشید برای پرو لباس به یک فروشگاه بزرگ بروید.

برای کم کردن قطر باسن و ران، لباس زیر لنگه دار و فاق بلندی از کتان محکم بپوشید.

مطمئن شوید که لباس زیرتان به اندازه ی کافی پوشاننده باشد. لباس زیر زیادی کوچک نخرید. اگر در مراکز خرید و فروشگاه های محلتان سایز مناسبتان را پیدا نکردید اینترنتی سفارش دهید.

 

۲. نکات مقدماتی تاکید یا پنهان کردن نقاط مشخص بدنتان را بدانید. رنگ، قد و الگویی که می‌پوشید می تواند نگاه دیگران را به اندام شما جذب یا از آن دفع کند. در این جا چند نمونه از مقدمات این کار را بخوانید:

رنگ های تیره پنهان، و رنگ های روشن برجسته می کنند پس اگر کمرتان را دوست دارید یک کمربند روشن روی یک لباس تیره بپوشید.اگر می خواهید پایین تنه نات را پنهان کنید شلوار تیره و بالاپوش روشن تر بپوشید.

نقش های بزرگ شما را درشت تر نشان می دهند و طرح های کوچک، کوچک تر.

از نوار یا روبان روی جاهایی که می خواهید کوچکتر جلوه کنند استفاده نکنید، آن ها برای تاکید روی یک ناحیه مناسبند.

از پلرچه ی گیپور یا چیندار در نقاطی که می خواهید کوچک تر جلوه کنند استفاده کنید. مثلا ممکن است یک لباس شنای یک تکه با حاشیه های چیندار در بالای شکم ببینید.

رنگی هایی که به شما می آیند را بشناسید. یک رنگ براق می تواند به پوستتان درخشندگی دهد در حالی که یک رنگ نامناسب می تواند بی رنگ و رویتان کند.

 

۳. لباس های اندازه و بافتی که برازنده ی پایین تنه تان باشد بیابید. اگر اضافه وزن شما بیشتر در پاها و پهلوهاست (اندام گلابی شکل) به این نکات توجه بیشتری کنید:
از دامن ها و شلوار های مناسب اندازه تان استفاده کنید. از شلوار های دم پا گشاد و گشاد یکسره دوری کنید.

از پارچه های بی حالت دوری کنید، مثل دامن های بلند گشاد و پیراهن های یکسره و به جای آن لباسی با کمر تنگ تر پیدا کنید.

اگر دنبال دامن هستید، دامنی با کمر فیت و کمی گشاد در پایین گزینه ی خوبی ست. از دامن ماکسی دوری کنید.

حداقل یک شلوار جین خوش اندازه بخرید. جین تنگ یا راسته ی تیره عالی ست.

در پوشیدن ساق محتاط باشید. برای بعضی خانم ها یک لباس بلند و پیراهن با ساق ظاهری باریک اندام و مناسب ایجاد می کند. ولی اگر شما پهلو، ران یا پایین تنه ی درشتی دارید این ظاهر برایتان می تواند زننده باشد.

 

۴. لباسی برازنده ی بالاتنه تان بپوشید. بسته به شکل اندامتان این بخش می تواند آسان یا سخت باشد. اگر اضافه وزن شما در اطراف شکم و شانه هایتان است (اندام سیب شکل) این نکات کمکتان خواهد کرد:

تی شرت ها و پیراهن های حالت دار به راسته و بدون طرح ترجیح دارند. آن ها باید به اندازه ی طبیعی کمر و شانه های شما نزدیک باشند.

برای آقایان، لباس های فیت بپوشید. خصوصا توجه کنید گردن و کمر فیت باشند.

ژاکت یا کت بلند بپوشید و اندازه های کوتاه را انتخاب نکنید.

اگر ساعدتان را دوست دارید آستین سه ربع بپوشید. اگر دستهایتان را دوست ندارید آستین بلند یا آستین کوتاه بپوشید- انتهای آستین ها در میانه ی ساعد ها در این مورد برازنده نخواهد بود.

اگر شلوار تنگ یا ساق می پوشید یک تونیک کمی آزاد را امتحان کنید. پوشیدن بالاپوشی که فیت تنتان نباشد تا زمانی که پایین تنه تان مناسب و خوش اندازه باشد ایرادی ندارد.

پیراهن دکمه دار باید کاملا روی سینه و شکم فیت باشد. به این معنا که پارچه در محل دکمه ها کشیده نشود. اگر این طور باشد لباس فیت شما نیست.

 

۵. تزئینات! تزئینات زیبا و غیرعادی نه تنها کمد لباس هایتان را متنوع تر بلکه زیادی یا کمی وزنتان را هم پنهان می کنند.

خانم های درشت اندام بهتر می توانند از جواهرات بزرگ و خیره کننده ای استفاده کنند که برای خانم های ریز اندام زیادی بنظر می‌رسند. گوشواره ها یا آویز کوچک ممکن است برای شما اصلاً به چشم نیاید.

یک کیف دستی بزرگ می تواند شما را کوچک تر نشان دهد، و همچنین در کنار شما زیادی کوچک به نظر نمی رسد.

یک یا دو تا النگوی درشت می تواند یک مچ تپل را ظریف نشان دهد. گوشواره های آویزی بلند گردن را باریک تر نشان می دهند.

پوتین های خوب، مثلا به سبک سوار کارها، می تواند ساق هایتان را باریک و ظریف تر نشان دهد. یک جفت پوتین خوب پوشیدن دامن یا شلوار را دلپذیر می کند.

اگر شما پا و مچ پای سنگینی دارید از پوشیدن پاپوش ظریف و شل اجتناب کنید. این کار ظاهری ایجاد می کند چنان که انگار شما در حال افتادن یا فرو رفتن در زمین هستید. در حالی که کفش لژ دار هرچقدر پاهای درشتی داشته باشید برایتان فوق العاده خواهد بود.

مطالب مشابه را ببینید!