طرز تهیه کیک بستنی خوشمزه و دلچسب در منزل

کیک بستنی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و سرد است که شما می توانید این کیک خشومزه را خیلی راحت در منزل تهیه کنید و از طعم بی نیرش لذت ببرید.

طرز تهیه کیک بستنی با زعمی بی نظیر

کیک بستنی یک ترکیب خوشمزه از دو دسر خوشمزه یعنی بستنی و کیک است و هر کسی طعم آن را بچشد، حتما لذت می برد. با رعایت نکات ساده می توانید این کیک را در منطل تهیه کنید و لذت ببرید.

 

مواد لازم برای کیک بستنی

  • روغن جامد 150 گرم یا دو سوم پیمانه
  • شکر 265 گرم یا یک و یک دوم پیمانه
  • تخم مرغ 4 عدد یک هشتم قاشق مرباخوری
  • بیکینگ پودر 10 گرم یا 2 قاشق مرباخوری
  • آرد 250 گرم یا یک و سه چهارم پیمانه
  • آب 160 میلی لیتر یا دو سوم پیمانه
  • بستنی وانیلی یا شکلاتی یک لیتر
  • شکلات آب شده 140 گرم یا یک دوم پیمانه
  • پودر کاکائو 18 گرم یا 3 قاشق غذاخوری

کیک بستنی

دستور تهیه این مطلب برای 8 تا 10 نفر است.

برای تهیه این دسر از هر طرعم بستنی که به آن علاقه دارید می توانید استفاده کنید و خودتن را محدود به یک طعم خاص نکنید.

 

روش درست کردن کیک بستنی

هنگام تهیه این کیک شما هم یک بستنی خوشمزه را درست می کنید و هم طرز تهیه یک کیک خوب را فرا خواهید گرفت ک برای خامه کشی مناسب باشد.

در ابتدا سفیده و طرده را جدا کنید و نکاتی مانند تمیز بودن ظرف برای زدن سفیده و یا اینکه نباید خیلی سرد و یا خیلی گرم باشد را مد نظر داشته باشید. سر همزن موقع زدن سفیده باید به کف ظرف بخورد تا تمام سفیده یکدست زده شود و سفیده آب نیندازد.

کیک بستنی

سفیده را خوب بزنید تا فرم بگیرد و از ظرف بیرون نریزد. در ظرفی دیگر روغن و شکر را با همزن بزنید تا رنگ کرم بگیرد.

سپس زرده ها را یکی کی به روغن و شکر زده شده اضافه کنید و هر تخم مرغ را حدود 30 ثانیه بزنید.

آرد و بکینگ ودر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید و نصفی از آن را به زرده تخم مرغ و روغن و شکر اضافه نمایید و در حد 30 ثانیه با همزن مخلوط کنید.

آب ولرم را اضافه کنید و حدود 30 ثانیه با دور کند همزن هم بزنید و باقی آرد و پودر کاکادو و بکینیگ پودر را اضافه کنید و حدود 30 ثانیه هم بزنید.

بعد از این مرحله سفیده تخم مرغ را هم بزنید و باقی آرد و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را اضافه کنید و باز 30 ثانیه هم بزنید.

بعد از این مرحله سفیده تخم مرغ را به باقی مواد کیک اضافه کنید و هم بزنید. اگر بعد از هم زدن، ردهای سفیدی از مایع داخل مواد کیک شما پیدا بود مهم نیست چون موقع پختن کیک این مایع سفید رنگ داخل کیک ذوب میشه و هم زدن بیش از حد شما می تواند کیک را سفت کند.

کیک بستنی

یک ظرف به قطر 28 سانتی متر را چرب کنید و داخل و دیواره های قالب را با پودر کاکائو یا آرد، اردپاشی کنید و مواد کیک را داخل آن بریزید و در حرارت 180 درجه سانتی گراد فر به مدت زمان 45 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید.

بعد از پختن کیک می گذاریم تا سرد شود. یک لایه نازک با احتیاط از روی کیک جدا می کنیم و داخل کیک را خالی می کنیم به گونه ای که دیواره های کیک پاره نشود.

داخل کیک را با بستنی که نه خیلی منحمد باشد و نه خیلی شل باشد پر می کنیم و لایه ای که قبل جدا کرده بودیم را رویسطح کار قرار می دهیم و فشار می دهیم و دوازده ساعت در فریزر قرار می دهیم تا بستنی منجمد شود و به خورد کیک برود.

هنگام سرو کیک شکلات را با دو قاشق خامه بن ماری کنید و بر روی سطح کیک بستنی بریزید و با انواع میوه های تازه یا کمپوتی می تونید آن را تزیین کنید.

این کیک بستنی اگر تکه نشود تا 2 ساعت می توانید  آن را در بیرون یخچال نگه دارید.

کیک بستنی

» همچنین بخوانید : 

طرز تهیه بستنی یخی با طعم لیمو خنک و خوشمزه

طرز تهیه بستنی بادام

مطالب مشابه را ببینید!