مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه استیک مغولی

طرز تهیه استیک مغولی

استیک مغولی یکی از غذاهای دلپذیر با طعم خوب است که حتما از این غذا خوشتان می آید.

 مواد لازم برای استیک مغولی

روغن  3 قاشق چای خوری
زنجبیل رنده شده  نصف قاشق چای خوری
سیر خرد شده  1 قاشق غذاخوری
سس سویا  نصف پیمانه
آب  نصف پیمانه
شکر قهوه ای تیره  سه چهارم پیمانه
گوشت استیک  نیم کیلوگرم
آرد ذرت  یک چهارم پیمانه
پیازچه  2 عدد بزرگ
طرز تهیه استیک مغولی
همچنین بخوانید : همه دستور تهیه های غذاهای سریع (فست فود)

طرز تهیه استیک مغولی

برای تهیه سس، ابتدا 2 قاشق چای خوری روغن را روی حرارت ملایم قرار دهید.زمانی که روغن کاملاً داغ نشده، زنجبیل و سیر را داخل آن بریزید. پیش از سرخ شدن سیر، سس سویا و آب را اضافه نمایید.شکر قهوه ای را به سایر مواد بیفزایید. دمای گاز را افزایش دهید تا سس شروع به جوشیدن کند و به مدت 2 الی 3 دقیقه بجوشد و غلیظ شود. سپس آن را از روی حرارت بردارید.
گوشت را به تکه های کوچک، خرد نمایید.تکه های گوشت را درون آرد برنج یا آرد ذرت بریزید تا اطراف آن ها، کاملاً از آرد پوشانده شود. حدود 10 دقیقه صبر کنید تا آرد اطراف تکه های گوشت، کمی سفت شود.پیازچه ها را به طول حدود 1 الی 1.5 سانتیمتر خرد نمایید.یک پیمانه روغن را روی حرارت قرار دهید. می توانید از ماهیتابه کوچکی استفاده نمایید تا این مقدار روغن تمام سطح گوشت ها را فرا بگیرد.
زمانی که روغن داغ شد، تکه های گوشت را درون آن بریزید و حدود 2 دقیقه سرخ نمایید. آن ها را کمی به هم بزنید. در این زمان لازم نیست گوشت ها، به طور کامل پخته شوند، زیرا آن ها را دوباره خواهید پخت. تنها کافی است لبه گوشت ها، کمی تیره رنگ شود.بعد از مدتی، آن ها را از ماهیتابه خارج نمایید و روی دستمال های حوله ای پهن کنید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.روغن باقیمانده در ماهیتابه را دور بریزید.ماهیتابه را روی حرارت بازگردانید. دوباره تکه های گوشت را داخل آن بریزید تا حدود یک دقیقه حرارت ببینند.
سس را اضافه نمایید تا به مدت یک دقیقه همراه گوشت بجوشند.پیازچه های خرد شده را بیفزایید تا همراه سایر مواد، مدتی حرارت ببینند.سپس گوشت و پیازچه ها را به ظرف دلخواهتان منتقل نمایید. ولی سس و سایر مخلفات می بایست داخل ماهیتابه باقی بمانند و نباید سرو شوند.استیک مغولی آماده سرو است.
طرز تهیه استیک مغولی

نکات تکمیلی در مورد استیک مغولی

استیک مغولی جزو استیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه 
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
استیک مغولی را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

مطالب مشابه را ببینید!