مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه کرم آناناس و نکات تکمیلی کرم آناناس خوشمزه

کرم آناناسی دسری خوش طعم با طعم آناناس است که با ژلاتین ترکیب شده است و در تهیه آن نیازی به تخم مرغ نیست، این دسر خیلی راحت تهیه می شود و برای مجالس و مهمانی های شما مناسب است.

مواد لازم برای کرم آناناس

  • پودر ژلاتین :2 قاشق غذاخوری یا 6 ورق ژلاتین
  • شیر :50 میلی لیتر
  • شکر :150 گرم
  • کمپوت آناناس :یک قوطی متوسط
  • خامه شیرین :یک پیمانه
  • رنده پوست پرتقال :به مقدار کم

طرز تهیه کرم آناناس

در ابتدا ورقه های ژلاتینی را در یک چهارم لیوان اب سرد بیاندازید تا خیس بخورند. (می توانید پودر ژلاتین را روی مقداری آب کمپوت آناناس سرد بپاشید و کنار بگذارید تا حالت اسفنجی پیدا کند) شکر را درون آب کمپوت آناناس حل کنید و بر روی حرارت بگذارید تا کاملا حل شود.

ورژه های ژلاتین را از آب سرد خارج کنید و به این مخلوط شکر و آب کمپوت اضافه کنید (اگر پودر ژلاتین استفاده کردید، در این مرحله ژلاتین اسفنجی شده را به مخلوط شکر و آب کپوت اضافه کنید9

ژلاتین را خوب به هم بزنید تا کاملا حل شود

طرز تهیه کرم آناناس و نکات تکمیلی کرم آناناس خوشمزه
بعد از اینکه مایع حاوی ژلاتین خوب شفاف شد و ژلاتین آن حل شد، از روی حرارت بردارید و کمی پوست پرتقال رنده شده و شیر را به ارامی به آن اضافه کنید و مایه را کنار قرار دهید تا سرد شود.
خامه شیرین را با همزن برقی هم بزنید تا حالت سفت بگیرد و شکل بگیرد و بعد به مایه دسر که سرد شده اضافه کنید و مخلوط نمایید.
چند قاشق از کرم را در ته قالب بریزید و حدود 10 دقیقه در فریزر بگذارید، سپس بیرون بیاورید و آناناس و موز خرد شده را بر روی ان بریزید و باز هم مقداری کرم را به ارامی بریزید و حدود 10 دقیقه دیگر درون فریزر قرار دهید و به همین ترتیب لایه های میوه و کرم را تکرار کنید و در آخر هم روی آن را با کرم بپوشانید و حدود 8 تا 10 ساعت درون یخچال بگذارید تا خوب ببندد.
بعد از زمان 10 ساعت قالب را از یخچال در آورید و اطراف آن را با نوک چاقو و با احتیاط از قالب جدا کنید و قالب را فقط به مدت 10 ثانیه درون آب جوش قرار دهید و داخل ظرف سرو بگردانید و به زیبایی تزیین گنید.

نکته

داخل دسر هم می توانید آناناس قرار بدهید، ترکیب موز و اناناس طعم آن را دلچسب می کند. می توانید از خود آناناس به جای کمپوت آن استفاده کنید.

نکات تکمیلی در مورد کرم آناناس

کرم آناناس یکی از دسرهای مدرن است. زمان آماده سازی مواد اولیه آن حدود 1 ساعت است. این دسر را می توانید در میان وعده و دسر مصرف کنید. دستور تهیه این مطلب برای 4 نفر است

» همچنین بخوانید : 

طرز تهیه ژله خوشمزه آناناس

آشنایی با خواص عالی آناناس برای بدن

طرز تهیه اسموتی خوشمزه نعناع و آناناس

مطالب مشابه را ببینید!