مجله تاپ‌ناز‌

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

آیلتس

سابقه راه اندازی آزمون آیلتس به دهه هشتاد میلادی می رسد و آزمون نسبتا نوپایی محسوب می گردد. اما اصلی ترین آزمون های برگزار شده توسط کمبریج آزمون های انحصاری خود کمبریج بود که در حدود 113 سال پیش برگزار شد. این آزمون  cpe نام دارد. در حال حاضر برخی موسسات به آماده سازی برای این آزمون مشغول هستند اما به اندازه آزمون آیلتس متداول نیست. آماده سازی برای آزمون از طریق دوره های خصوصی و عمومی و همچنین به شکل خودخوان قابل دستیابی است. البته به جرات می توان گفت که مطالعه به شکل کاملا خودخوان برای کسب نمره 7 و بالاتر تقریبا برای 99 درصد افراد ممکن نیست و برای آن درصد کم هم با مدت زمان طولانی وقت گذاشتن محتمل است. این موضوع حقیقی و واقعی در مورد آزمون آیلتس آکادمیک است. برای اکثر افراد 2 انتخاب باقی می ماند: 1. شرکت در دوره های عمومی 2. شرکت در دوره های خصوصی. آموزش های بیشتر در بخش آموزش این سایت آورده شده است.

 

دوره های عمومی

 

این دوره ها بایستی به دقت انتخاب گردند چون اکثرا موسسات عمومی به جز اتلاف وقت هیچ نکته ی دیگری به زبان آموزان آموزش نمی دهند. البته هستند موسساتی که خروجی معقول نیز دارند که در این میان می توان به کانون زبان ایران و موسسه شکوه و بسیاری دیگر اشاره کرد. فلذا انتخاب موسسه زبان عمومی نیز بایستی با تحقیق صورت پذیرد. از ویژگی های مثبت دوره های عمومی اینست که مطالب در دراز مدت به شکل مناسبی در ذهن داوطلب جا می افتد. برخی از این موسسات مشهور نیز دوره های تدریس خصوصی زبان را در محل موسسه برگزار می کنند.

 

دوره های خصوصی

در مورد دوره های خصوصی نیز بایستی به اندازه کافی تحقیق کرد و زبان آموز اصلی ترین ملاک خود برای انتخاب مدرس را این بداند که آیا مدرسی که آیلتس تدریس می کند خود حداقل یکبار در آزمون آیلتس شرکت کرده است یا خیر. فاکتور دیگری که در انتخاب مدرس موثر است عملکرد شاگردان قبلی وی می باشد و در بسیاری از موارد بهتر است که عملکرد آنها را در آزمون بررسی کرد و نظرات زبان آموزان سابق را جویا شد. یکی از دورهای پرطرفدار در تهران دوره های این مدرس است که تاکنون بازخورد نسبتا خوبی داشته است.

 

منبع این مطلب از سایت زیر گرفته شده است:

https://fa.pouramiri.com/%d8%aa%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%b3-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5%db%8c-%d8%a2%db%8c%d9%84%d8%aa%d8%b3/

پایان رپورتاژ آگهی/

 

 

 

مطالب مشابه را ببینید!