مجله تاپ‌ناز‌

چگونه موهای خودمان را کوتاه کنیم؟

کوتاه کردن مو در منزل

نحوه کوتاه کردن مو در منزل

شاید تا بحال در منزل موهای خودتان را کوتاه کرده باشید و به نتیجه جالبی نرسیده باشید. خیلی از ماها ممکن از مدل موی خودمان خوشمان نیاید و فکر کنیم با به دست گرفتن یک قیچی همه مشکلات برطرف می شود و مدل موی جدیدی خواهیم داشت. همیشه اینچنین نخواهد بود، کارهایی است که شما خودتان می توانید در منزل انجام دهید حتی کوتاه کردن مو که کار سختی به نظر می رسد، ساده باشد. هرچند ما به شما پیشنهاد نمی کنیم موها را در منزل کوتاه کنید. توصیه ما به شما همیشه مراجعه به آرایشگر حرفه ای است.

 

این نکات را هنگام کوتاه کردن مو در خانه رعایت کنید :

 

۱ ) موهایتان را خیس نکنید : 

موهایتان را در حالیکه خشک هستند کوتاه کنید یا در بهترین حالت وقتی از حمام خارج شدید آن را با حوله خشک کرده وموهای مرطوب را کوتاه کنید.

همچنین : روش فر کردن دائمی مو در منزل

۲ ) از قیچی های کوچک برای کوتاه کردن مو استفاده کنید : 

شما یک آرایشگر خبره نیستید که بتوانید با انواع قیچی کار کنید، بنابراین بهترین کار این است که یک قیچی کوچک و تیز انتخاب کرده تا با دقت بیشتری بتوانید موهایتان را کوتاه کنید. شما باید قیچی در دست بگیرید که کار کردن با آن برایتان آسان باشد.

 

۳ ) مدل موهایتان را حفظ کنید : 

کوتاه کردن مو همیشه با تغییر مدل آن همراه نیست. اگر فقط می خواهید مو را یکدست کنید و نوک آن را کمی کوتاه کنید این کار را ممکن است، خودتان انجام دهید اما اجرای یک مدل موی جدید و متفاوت چیزی نیست که براحتی در خانه انجام شود.

 

۴ ) فقط جاهایی را که می بینید کوتاه کنید : 

باید سعی کنید موها در دیدرس باشد، از آینه برای موهای پشت سر استفاده نکنید با اینکار نمی توانید آنها را یکدست کوتاه کنید.

 

بهترین کاراینست که همه موها را پشت سر جمع کرده و ببندید، کش بعدی را در جایی که می خواهید موها را کوتاه کنید ببندید، حالا می توانید با نگه داشتن دسته جمع شده مقداری که می خواهید را کوتاه کنید. سپس موها را باز کرده و دورتان بریزید و هم اندازه بودن آن را چک کنید، اگر جایی ناهمسانی وجود داشت، آن را یکسان سازی کنید. روش دیگر اینست که موها را بالای سر ببندید و همین کار را انجام دهید ، یعنی دسته موها را بالای سرتان گرفته و کوتاه کنید، با این روش مو مدل دیگری کوتاه خواهد شد و حالت کوتاهی یکدست را نخواهد داشت.

 

همین کار را می توانید با موهای جلوی سر هم انجام دهید و چتری ها را کوتاه کنید. برای کوتاه کردن چتری قیچی را مستقیم نگیرید. سعی کنید سر قیچی کمی به سمت سقف باشدتا چتری ها نرم و مرتب بایستند و رو به بیرون قرار نگیرند.

مطالب مشابه را ببینید!