فروش رویایی فیلم من مادر هستم

«من مادر هستم» تا 20 آذرماه توانسته طی 13 روز به فروش 578 میلیون تومان برسد. آخرین فیلم فریدون جیرانی اگرچه تنها در 16 سینما اکران شد اما باز هم توانست میانگین فروشی 44 میلیون تومانی داشته باشد که در شرایط فعلی سینما برای اکثر فیلم‌ها فروشی در حد یک رویا است!

آمار رسمی فروش فیلم‌ها تا 20 آذر ماه در سینماهای پایتخت اعلام شد.

فیلم من مادر هستم
فیلم من مادر هستم

ایسنا، آمار فروش رسمی فیلم‌ها تا 20 آذرماه (دوشنبه هفته قبل) نشان می‌دهد که «من مادر هستم» طبق نظر تحلیل‌گران، تحت تاثیر حواشی به وجود آمده برای این فیلم، به فروش بسیار خوبی در شرایط فعلی دست پیدا کرده است.

 

«من مادر هستم» تا 20 آذرماه توانسته طی 13 روز به فروش 578 میلیون تومان برسد. آخرین فیلم فریدون جیرانی اگرچه تنها در 16 سینما اکران شد اما باز هم توانست میانگین فروشی 44 میلیون تومانی داشته باشد که در شرایط فعلی سینما برای اکثر فیلم‌ها فروشی در حد یک رویا است!

«اختاپوس» دیگر فیلمی است که در اکران پاییز فروش نسبتا خوبی داشت. این فیلم که همزمان با چند فیلم کودک دیگر اکران شده بود، در 50 روز 438 میلیون تومان فروخته و تقریبا می‌توان گفت روزهای آخر اکران را پشت سر می‌گذراند.

«زندگی خصوصی آقا و خانم میم» از فیلم‌های فصل پاییز که در آذرماه روی پرده رفته است، در 13 روز اکران به فروشی 180 میلیون تومانی رسیده است.

این فیلم اگرچه از سوی حوزه هنری مشکلی برای اکران در سینماهای این نهاد نداشت اما شورای صنفی نمایش تصمیم گرفت در واکنش به تحریم برخی فیلم‌ها از سوی حوزه هنری به سینماهای این مجموعه حواله اکران این فیلم را هم ندهد. به همین دلیل «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» هم مانند «من مادر هستم» تنها 16 سینما در اختیار دارد و با این تعداد اکران، توانسته است به میانگین فروشی 14 میلیون تومانی در دو هفته اول اکران دست یابد. البته در صورت حل مشکل سینما آزادی، به نظر می‌رسد این فیلم بتواند فروش خود را بالاتر ببرد.

«بی‌خود و بی‌جهت» سومین فیلم اکران شده در آذرماه و از جمله فیلم‌های تحریمی حوزه هنری بود است که طبق آمار رسمی منتشر شده، به فروش 236 میلیون تومان در دو هفته اول رسیده است.

«بی‌خود و بی‌جهت» که به نظر نمی‌رسد با حل مشکل اکران در سینما «آزادی» باز هم امیدی به نمایش در این سینما داشته باشد فعلا (تا دوشنبه هفته قبل) به میانگین فروشی 18 میلیون تومانی داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط بنیاد سینمایی فارابی، «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» در روزهای پایانی اکران به فروش 300 میلیون تومانی رسیده است.

«تو و من» نیز توانست با 650 میلیون تومان فروش اکران خود را در آذرماه به پایان ببرد و به فروش نسبتا خوبی در میان سایر فیلم‌ها دست یابد.

همچنین در این لیست، «یک فراری از بگبو» 150 میلیون تومان، «میگرن» 64 میلیون تومان، «سلام بر فرشتگان» 77 میلیون تومان و «پنهان» 52 میلیون تومان در طول 37 روز اکران فروش داشته‌اند.

«همبازی» هم که تا هفته قبل 51 روز از اکرانش می‌گذشت و دیگر سینمایی در اختیار ندارد با 28 میلیون تومان فروش با گیشه‌ها خداحافظی کرد.

در میان فیلم‌های اعلام شده، فروش «آینه‌های روبرو» با اکران بسیار محدود آن جالب توجه بود چرا که این فیلم توانسته به صورت تک‌سانس در طول اکرانش، 147 میلیون تومان فروش داشته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!