اگر در خواب جنب نشویم چه عوارضی دارد و باید چه کنیم؟

اگر در خواب جنب نشویم چه عوارضی دارد و باید چه کنیم؟

جنب شدن یک امر طبیعی است و اگر این اتفاق به صورت طولانی مدت رخ ندهد میتواند عوارضی در پی داشته باشد ، به همین دلیل ما در این مطلب درباره علت جنب نشدن صحبت میکنیم.

دلیل جنب نشدن

آیا در مورد جنب شدن (احتلام) یا خروج ناخواسته مایع منی در شب و هنگام خواب که باعث جنابت در شب می شود اطلاعات دارد؟ بحث جنب شدن برای خیلی ها جالب است اما باید بدانید که جنب شدن بیماری نیست و یک پدیده عادی در بدن افراد بالغ مذکر است و یکی از نشانه های بلوغ نیز می باشد.

مردان پس از دوران بلوغ با پدیده ای با نام جنب شدن در خواب روبه رو می شوند که این مورد به دلیل آناتومی بدن می باشد و مواد غذایی مصرفی در افراد نیز بر میزان کمی یا زیادی تعداد دفعات جنب شدن تاثیر دارد حال می خواهیم دلیل دیدن خواب های تحریک آمیز در مردان را بررسی نماییم .

در افراد متاهل با رابطه ی جنسی و انزال (خروج منی و اسپرم ها) این مجاری تخلیه می شوند و اسپرم سازی به صورت مستمر صورت می گیرد و با آمیزش توسط فرد تخلیه می شود. ولی در افراد مجرد که فعالیت جنسی ندارند این مجاری پر باقی می مانند و اصولا در برخی شبها در موقع خواب به صورت خود به خود و بدون اراده ی شخص تخلیه می شوند. این پدیده همان احتلام و جنب شدن است .

احتلام یا خروج منی در هنگام خواب به معنی انزالی است که در هنگام خواب روی می دهد . اگر احتلام یا خروج مایع منی در خواب هر چهار روز یکبار برای شما پیش می ‏آید مساله‏ ای کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد اما اگر احتلام هر روز و یا هر دو روز یکبار اتفاق بیفتد غیر طبیعی است.

همان طور که گفتیم جنب شدن یک امر طبیعی است و اگر این اتفاق در بدن افراد رخ ندهد میتواند عوارضی در پی داشته باشد و باید به بررسی علت جنب نشدن پرداخت.

علت جنب نشدن را بررسی کنید

همان طور که در بالا ذکر شد جنب شدن برای مردان یک امر طبیعی است و اگر این اتفاق رخ ندهد در طولانی مدت میتواند عوارضی را در پی داشته باشد.

اگر در خواب جنب نشویم چه عوارضی دارد و باید چه کنیم؟

علت جنب نشدن نیاز به بررسی دارد

علل مختلفی در ایجاد این امر دخیل هستند که از میان آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. شرایط محیطی آب و هوایی و جغرافیایی

2. عوامل ژنتیکی

3. رژیم غذایی فرد

4. خودارضایی

5. شرایط جسمی و روحی نامناسب فرد

اگر در خواب جنب نشویم چه عوارضی دارد و باید چه کنیم؟

جنب نشدن به دلیل شرایط نامناسب جسمی و روحی

علت جنب نشدن با طرح یک پرسش :

بنده مدت زیادی است که جنب نمی شوم و فکر میکنم یکی از دلایل آن رژیم غذایی من می باشد. از آنجا که این موضوع سخت ذهن مرا مشغول کرده است، خواهشمندم مرا از لحاظ غذایی راهنمایی بفرمایید.

پاسخ:برای جنب شدن با مواد غذایی مقوی خود را تقویت کنید. دراین زمان احتیاج به مواد مغذی ای دارید که در اثر فعالیت از دست می رود مثل ویتامین های C ,B12 ,B6 ,B1 واملاحی چون روی نیاز دارید. پس ماءالشعیر بخورید+ سالاد پراز کاهو ، اسفناج، کلم و جوانه گندم ( شما را شاداب می کند) + دانه آفتابگردان و بادام زمینی بو داده برایتان مفید است.• مصرف پسته ، گردو و بادام وخرماموجب تقویت قوای جنسی می شود.
• تخم شوید و پیاز برای افزایش منی مؤثر است.
• زیتون تحریک کننده قوای جنسی است.
• آب لیموی تازه عدم توانایی جنسی را درمان می کند.
و حتماً لازم است منابع غنی از روی را به وفور مصرف کنید حتی مصرف دارویی روی هم برایتان بسیار کارساز است.

جنب نشدن میتواند عوارض جسمی و روحی برای فرد به همراه داشته باشد ، به همین دلیل راهکارهای تغذیه ای برای رخداد این امر یکی از موثرترین راهکارها است.

تاثیر عوامل محیطی در جنب نشدن

تعداد وقوع این اتفاق بسیار متفاوت است . برخی نوجوانان هستند که به طور مکرر آن را تجربه می کنند و برخی در تمام طول عمرچنین تجربه ای نداشته اند . در ایالات متحده آمریکا حدود 83 درصد از مردان انزال در خواب را تجربه کرده اند در صورتی که در برخی کشورها که استمنا محدود می باشد این آمار به 98 درصد می رسد .

همانطور که جنب نشدن یک دغدغه برای افراد است ، جنب شدن زیاد هم گاهی برای افراد آزار دهنده است و این افراد به دنبال راهکارهایی برای کاهش دفعات این امر هستند.

چند راهکار ساده برای جلوگیری از احتلام :

1- شبها دو ساعت قبل از خواب هیچ چیزی نخورید، حتی مایعات
2- برای جلوگیری از احتلام محل خوابیدن شما گرم نباشد، سعی کنید در جایی که خنک است بخوابید.

3- از روانداز سنگین و زیرانداز نرم استفاده نکنید.

4- برای جلوگیری از احتلام از پوشیدن لباسهای تنگ و چسبان بپرهیزید.
5- سعی کنید به هر وسیله نیمه شب از خواب بیدار شده و مثانه خود را تخلیه کنید.
6- مداومت به ورزش و استحمام با آب سرد نیز به کاهش احتلام در خواب کمک می کند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!