اگر در تمام طول روز می نشینید این مواد غذایی را حتما بخورید

اگر در تمام طول روز می نشینید این مواد غذایی را حتما بخورید

افرادی که زیاد می نشینند این مواد غذایی را بخورند

به گفته متخصصان زیاد نشستن در طول روز می تواند عامل ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های قلبی، سکته مغزی، سندروم متابولیک و … بشود.

به افرادی که زیاد می نشینند سیگاری های چدید می گویند و این یعنی خطر بی تحرکی برابر با خطر استعمال دخانیات است. نشستن طولانی مدت فرآیند التهاب را در بدن افزایش می دهد.

انجام فعلیت بدنی به موقع برای افرادی که مجبور هستند در کل روز در حالت نشسته کار کنند، ضروری می باشد، مصرق بعضی از اقلام غذایی می تواند بعضی از مخاظرات بهداشتی ناشی از این روند از جمله التهاب بدن را کم کند. این مواد غذایی عبارتند از :

 

اگر در تمام طول روز می نشینید این مواد غذایی را حتما بخورید

مصرف آووکادو

مصرف این میوه منجر به کاهش التهاب در سلول های عضلانی، سرکوب مقاومت به انسولین و حتی کمک به کاهش چربی شکمی می شود. یک رژیم غذایی غنی از چربی های اشباع نشده خاصیت دیگری هم دارد و آنهم این که منجر به جلوگیری از توزیع چربی بدن در اطراف شکم می شود.

مصرف لذر کتان

یک منبع غنی ضد التهاب حاوی اسیدهای چرب امگا 3 شناخته شده با نامALAاست. مصرف منظم این نوع امگا 3 منجر به افزایش توانایی بدن در سوخت و ساز چربی ها می شود.

مصرف انواع توت ها

خوردن این میوه ها منجر به کاهش فرایندهای التهابی در بدن می شود. توت ها حاوی فلاونوئیدهای قدرتمندی به نام آنتوسیانین هستند که منجر به خاموش کردن ژن های التهابی می شوند. علاوه بر این، توت ها حاوی ویتامین ث و رسوراترول هستند که نشان داده شده هر دو منجر به کاهش تاثیرات رادیکال های آزاد در بدن می شوند.

مصرف آجیل

انواع آجیل سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 گیاهی شناخته شده با نامALAهستند که منجر به کاهش فرایند التهاب در بدن می شوند. بادام در میان آجیل ها،غنی از ویتامینEاست؛ آنتی اکسیدانی که منجر به حفاظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو (محصول جانبی التهاب) می شود.

بیشتر : افراد پشت میز نشین این حرکات ورزشی را حتما انجام دهند

مصرف آناناس

ماده قدرتمند التهابی به نام بروملین دارد. بهترین مزیت آناناس این است که عوارض جانبی داروهای ضد التهاب را ندارد.

 

اگر در تمام طول روز می نشینید این مواد غذایی را حتما بخورید

مصرف روغن زیتون

این نوع روغن مانند ایبوپروفن به مبارزه با التهاب می رود. مصرف روغن زیتون همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را با کاهش وزن موثر کم کند. روغن زیتون یکی از بهترین چربی ها برای کنترل وزن است.

مصرف زردچوبه

کورکومین موجود در زردچوبه یک ترکیب فعال با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

مصرف سیر

آلیسین موجود در سیر منجر به سوخت و ساز موثر قند خون، کنترل سطح چربی و کاهش سطح التهاب در بدن می شود.

مصرف چای سبز

محتوای پلی فنل موجود در چای سبز اکسیر ضد التهابی قوی نسبت به انواع دیگر چای است. چای سبز خاصیت کاهش وزن نیز دارد و مصرف منظم آن در کسانی که بیشتر ساعات روز بی تحرک هستند، توصیه می شود.

بخوانید : نشستن زیاد برای خانم ها چه عوارضی دارد؟
مطالب مشابه را ببینید!