اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید

متخصصین و محققان لیستی از مواد ممنوعه که افرادی که پوست حساس دارند را مشخص کرده اند. پس باید این 6 ماده مضر را بشناسید.

این 6 مورد را برای پوست استفاده نکنید

پوست حساس باید درست مدیریت شود و باید مراقب آن بود. باید بدانید چه چیزهایی را باید روی پوست قرار دهید و چه چیزهایی را نباید قرار دهید. اگر پوست شما خشک و حساس است باید خیلی مراقب باشید که چه چیزهایی با پوست شما در تماس هستند. البته بعضیی از موارد می توانند برای پوست خشک مناسب باشند. خیلی از افرادی که پوست خشک دارند با تماس با بعضی از محصولات وانش نامطلوب نشان می دهند.

اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید
مواد مضر برای پوست حساس
متخصصین انواع مواد ممنوعه برای افرادی که پوست حساس دارند را مشخص کرده اند.

6 مورد که به هیچ عنوان نباید روی پوست خشک و حساس زده شود

 

1- رنگها
خیلی از لباس ها دارای انواع رنگ ها هستند که می توانید برای جلوگیری از برخورد آن با پوست خود و داشتن اطمینان بیشتر، بهتر است تمام لباس های جدید را که بتازگی خریداری کرده اید بشویید تا رنگ های اضافه از پارچه پاک شوند.
اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید
چه موادی را نباید برای پوست حساس بکار ببریم
حذف رنگ مو
بجز اینکه باید رنگ لباس را حذف کنید باید از رنگ کردن مو هم دوری کنید. رنگ مو به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی می تواند پوست را تحریک کند و باعث حساس شدن آن شود. رنگ های تیره نسبت به دیگر رنگ ها باعث واکنش شدیدتر پوست می شود. رنگ های طبیعی بهترین گزینه برای رنگ کردن مو هستند. حنا شاید ماندگاری زیادی نداشته باشد ولی برای پوست حساس بهترین گزینه است.
2- روغن های واقعی و طبیعی و ضروری
اگر چه به نظر میرسد که روغن های واقعی همه طبیعی هستند آنها میتوانند ،خطرناک هم باشند البته اگر شما ندانید که باید چه کار کنید این روغن ها ،بسیار منسجم هستند به همین دلیل ،آنها را حتما باید برای استفاده رقیق کرد این نیز برای افرادی که پوست حساس ندارند هم صدق میکند.
اگر بخواهید مواد بیش از حد یا پوست مرده را از بدن خود بیرون کنید،میبایست مراقب محصولاتی که انتخاب میکنید باشید.بسیاری از متخصصین پوست پیشنهاد میکنند که از مواد ملایم لایه برداری استفاده کنید که میتواند برای مردمی که پوست های حساس هم ندارند خوب باشدمخصوصا آنهایی که دارای مرکبات هستند.
لایه برداری شیمیایی،میتواند باعث واکنش های آلرژیک و یا مشکلات دیگر در پوست حساس شود.بهتر است از یک اسفنج خالص و صابونوو آب گرم برای شستشو استفاده کنید.تا اینکه بخواهید یک لایه برداری قوی را جایگزین آن کنید.
اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید
بکار بردن این مواد باعث آسیب به پوست می شود
4- روغن ویتامین E
روغن ویتامین E ،ممکن است به خوبی روی پوست شما جواب دهداما اگر پوست حساس و یا منافذ حساس دارید که به راحتی مسدود می شوند،از استفاده روغن ویتامین E روی پوست صورت خود اجتناب کنید.
وقتی شما پوست حساس دارید ،روغن ویتامین E ممکن است که باعث واکنش آلرژیک شود.روغن ویتامینE بر روی پوست برخی افراد تاثیر مثبت میگذارد.اما هنوز هم باید سعی کنید از استفاده این محصول روی صورت خود جلوگیری کنید.
اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید
 مواد مضر برای پوست حساس را بشناسید
5- کرم های ضد آفتاب شیمیایی
آیا میدانستید که میتوانید ،کرم های ضد آفتابی را پیدا کنید که نا ملایم و سنگین نیست؟؟مردم باید بدون نگرانی از آنها استفاده کنند ،زیرا که این کرم ها قرار است از آنها در مقابل آفتاب سوختگی و سوزش جلوگیری کنید.
در وهله اول بعد از همه اینها واقعا چطور ممکن است که بتوان از پوست محافظت کرد،برای افرادی با پوست های حساس، گاهی استفاده بیش از حد از برخی مواد که برای محافظت از پوست شان می باشد، خود ممکن است دچار مشکل کنند.
دکتر الن متخصص پوست پیشنهاد میکند که از کرم های ضد آفتاب با مواد شیمیایی مانند:Oxyben zone و Homosalate و Avobenzone و مواد شیمیایی مشابه استفاده کنید.
اگر پوست شما حساس است این 6 ماده را مصرف نکنید
اگر پوست حساس دارید دور این مواد را خط بکشید
6.عطریات
اگر شما پوست حساس دارید ،از محصولاتی که معطر هستند،دوری کنید.این فقط به معنای عطر نیست.لوسیون ها ،صابون ها،شامپوها،و عطرها که اغلب با رایحه های مختلف ساخته می شوندکه ممکن است با پوست واکنش نشان دهند و آسیب هایی را در بر داشته باشند.
افکار نهایی:
پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست.نگهداشتن پوست سالم،بخش مهمی از مراقبت از بدن شما می باشد.به همان اندازه که خوردن درست و ورزش منظم حائز اهمیت است،پوست سالم هم اهمیت دارد و یا حتی گاهی مهم تر هم هستندچون آنها می توانند حساسیت زا باشند و پوست واکنش هایی را از خود نشان دهد.
مطالب مشابه را ببینید!