مجله تاپ‌ناز‌

مهاجرت به استرالیا | تمام روش های مهاجرت به کشور استرالیا و اخذ اقامت استرالیا

 مهاجرت به استرالیا

روش های مختلفی برای مهاجرت به هر کشوری وجود دارد که می توانید از این راه ها ویزای اقامت در کشور مقصد را دریافت کنید و مهاجرت به استرالیا هم شرایطی دارد که می توانید با روش های مختلف به استرالیا بروید.

یکی از شرایط برای ورود به استرالیا سن هر فرد است که فرد مهاجر نباید سن بالای 49 سال داشته باشد و افرادی که دیگر شرایط را دارند می توانند از طریق به کار بردن روش های مختلف اقامتی ویزای اقامت خود را دریافت کنند و برای راحتی در دریافت ویزا می توانند از کمک مشاوران حقوقی در این مورد استفاده کنند.

 

شرایط و مراحل مهاجرت به استرالیا

آگاهی داشتن در مورد فرهنگ استرالیا و نحوه زندگی در آن برای هر مهاجری لازم است و افرادی که تونایی زندگی راحت در این کشور را دارند می توانند خیلی راحت اقدام به دریافت ویزای اقامت کنند و با مشکلات کمتری مواجه می شوند.

 

۱- شرایط سنی:

همانطو که اشاره کردیم یکی از شرایط مهاجرت به استرالیا داشتن سن کمتر از 49 سال است و افرادی که بالاتر از 49 سال سن دارند نمی توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند.

 

۲- داشتن مدرک تحصیلی:

از دیگر شرایط مهاجرت به استرالیا داشتن مدرک تحصیلی کامپیوتر و نرم افزارهای مایکروسافت، مدرک تحصیلی دانشگاه با معدلی خاص، مدرک دیپلم فنی حرفه ای و هنرستان و مدرک معتبر آموزش های حرفه ای در رشته و هنر خاص می باشد که باید فرد مهاجر این شرایط را داشته باشد.

مهاجرت به استرالیا

۳- توانایی کاری:

فردی که قصد مهاجرت کردن به استرالیا را دارد باید دارای سابقه کاری ۸ ساله در یک حرفه خاص باشد و با ارائه مدرک گواهی اشتغال به کار خود می تواند ویزای خود را دریافت نماید.

 

۴- فراگیری زبان انگلیسی:

برای راحتی فرد مهاجر و برقراری امنیت مهاجران در این کشور این افراد باید دارای مدرک زبان انگلیسی باشند و با ارائه این مدرک مجوز ورود خود را دریافت خواهند کرد.

۵- علت دریافت ویزا:

مهاجر همچنین باید علت مهاجرت به استرالیا را با ارائه مدارک بیان کند و اگر برای اولین بار ویزای این کشور را دریافت می کند باید مدارک کامل داشته باشد و در صورتی که برای برای چندم ویزای این کشور را دریافت می کند باید گزارش دهد. همچنین برای مهاجران متاهل باید مدارک مورد نیاز همسر نیز وجود داشته باشد.

در سال ۲۰۱۸ مهاجرت به کشور استرالیا دارای شرایطی خاص تر شده است و افراد بر اساس امتیازات دریافتی خود ویزای خود را دریافت می کنند در این شرایط افراد از طریق رشته های مختلف اقدام می کنند و بر حسب رشته امتیازت مختلفی دریافت می کنند در سال های اخیر به این دلیل که در این نوع دریافت ویرا مشکلاتی ایجاد شد و برخی با وجود داشتن امتیاز بالا به دلیل بالا بودن تعداد پذیرفته نمی شدند در حال حاضر افرادی که امتیاز ۶۰ دریافت کنند و زودتر ثبت نام کرده باشند پذیرفته می شوند.

مهاجرت به استرالیا

تغییرات ایجاد شده در شرایط مهاجرت به کشور استرالیا در سال ۲۰۱۷:

با توجه به شرایط مهاجران در سال های مختلف تغییراتی در پذیرش شرایط مهاجران ایجاد شد که در سال ۲۰۱۷ اولین تغییرات، ایجاد تغییر در شرایط سنی بوده است طبق این قانون افراد ۳۱ سال نیز می توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند و این در صورتی است که در گذشته این شرایط برای افراد ۳۵ سال وجود داشته است.

مهاجرت به استرالیا برای مهاجرانی که از طریق ویزای کاری اقدام می کنند به این کشل است که نمی توانند بیش از ۶ ماه باا یک کارفرمای استرالیایی کار کنند و در سال ۲۰۱۷ این شرایط با ایجاد تغییراتی به ۱۲ ماه تغییر یافته است.

همچنین از دیگر شرایط تغییر کرده در سال ۲۰۱۷ برای مهاجران استرالیایی می توان به کاهش قیمت دریافت ویزا اشاره کرد که موجب راحتی مهاحران برای مهاجرت به استرالیا گردید.

در زمینه دریافت مالیات نیز تغییرات مهمی ایجاد شد که نرخ آن در سال ۲۰۱۷ به ۱۹ درصد کاهش یافته است و مشمول افرادی که در سال درآمد ۳۷۰۰ دلار دارند.

 

قوانین شهروندی سال 2022 در استرالیا برای مهاجران:

سازمان اداره امور مهاجران در کشور استرالیا در سال 2022 اعلام کرده است که قوانین پذیرش حق شهروندی در این کشور مشکل تر و سخت تر شده است و فرد مهاجر در این کشور باید قوانین این کشور را بداند و به آن احترام بگذارد در آزمون پذیرش شهروندی این کشور مهاجران باید قوانین مذهبی، حقوق مردان و زنان و سایر قوانین مهم آگاهی داشته باشند و افرادی که دارای سابقه کیفری هستند نمی توانند در این آزمون پذیرفته شوند.

برای دریافت حق شهروندی، بعد از گذشت ۵ سال از مهاجرت به استرالیا باید حق شهروند پذیرفته شود و سطح عملکرد فرد در یادگیری زبان انگلیسی و تسلط او در این زمینه نیز مهم تلقی می شود.

 

شرایط جدید مهاجرت کردن به استرالیا:

در سال 2022 شرایط مهاجرت به استرالیا دچار تغییراتی شده است و مهاجرانی که از طریق تحصیلی اقدام کرده اند باید هزینه بیشتری را برای دریافت ویزا پرداخت کنند. همچنین هزینه های تحصیلی نیز برای این دانشجویان افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین برای پذیرش مهاجران در برخی موارد سازمان امنیت ملی وارد عمل می شود و این به این دلیل است که فعالیت های گروهک های تروریستی رو به افزایش است.

مهاجرت به استرالیا

روش های دریافت ویزای استرالیا:

برای آگاهی بیشتر از نوع مهاجرت خود و اطلاعات مهمی که باید در این زمینه داشته باشید می توانید در بهترین روش از کمک مشاوران حقوقی استفاده کنید تا برای شرایط موجود راه حل درست و دقیق برای انجام مهاجرت را در اختیار شما قرار دهند.

۱- ویزا از طریق خانواده:

این نوعی ویزا یک روش برای مهاجرت به استرالیا است که فرد مهاجر می تواند از طریق اعضای خانواده خود که دارای ویزای اقامت استرالیا هستند اقدام به انجام این کار کند این ویزا به راحتی به فرد مهاجر کمک می کند تا از در کنار خانواده خود باشد.

 

۲- ویزای کاری:

در روشی دیگر فرد مهاجر از طریق کار و مهارت خاصی که دارد می تواند اقدام به دریافت ویزا کند و از این طریق می توانید ویزای اقامت ۴ ساله را در این کشور دریافت کنید. این نوع مهاجرت از روش های پر طرفدار است زیرا برای مهاجر موقعیت بهتری را برای پیشرفت ایجاد خواهد کرد.

 

۳- درخواست همکاری با کارفرما:

این نوع ویزا یک ویزای کاری است که فرد از طریق اثبات مهارت خود و ارائه درخواست همکاری از سوی کارفرما اقدام به دریافت ویزای خود می کند این مهاجرت به دلیل پذیرش نیروهای ماهر و مجرب موجب تعدیل سیستم کاری در این کشور می شود.

 

۴- ویزای اقامتی بازنشستگی:

این ویزا برای افراد بازنشسته ای است که قصد دارند با مهاجرت به استرالیا و داشتن سرمایه کافی زندگی آرام و راحتی را در آب و هوای خوب این کشور داشته باشند.

 

۵- ویزا از طریق تحصیل:

برای دریافت این ویزا باید فرد مهاجر شرایط پذیرش در دانشگاه های استرالیا را بداند و با ارائه مدارک لازم به یک موسسه آموزشی و دانشگاه های استرالیا نامه پذیرش را دریافت کند و از طریق نامه می تواند به این کشور اقامت کند. همچنین با دریافت این ویزا و بورسیه تحصیلی می توانید ویزای همسر خود را نیز دریافت کنید.

 

۶- ویزای پزشکی و درمانی:

یکی از دلایل مهاجرت به استرالیا استفاده از خدمات درمانی در این کشور است این مهاجرت برای پزشکان و پرستاران راحت تر خواهد بود زیرا به تخصص آنها در این کشور نیاز می باشد و مهاجران بیمار نیز می توانند از طریق اعضای خانواده و سرمایه به این کشور مهاجرت کنند.

 

۷- مهاجرت از طریق ازدواج:

اگر همسر شما یکی از اتباع استرالیا است می توانید از طریق مدرک ازدواج خود ویزای اقامتی خود را دریافت کنید این نوع روش برای دریافت ویزا دارای شرایطی است که باید با دلیل ازدواج، نوع آشنایی و مدت زمان ازدواج ثابت شود همچنین با تولد فرزند خود در این کشور می توانید ویزای آن را دریافت کنید.

 

۸ – مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

یکی از روش های آسان برای مهاجرت به استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است که با سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ و خرید ملک در این کشور می توانید اقدام به دریافت ویزای این کشور کنید.

مطالب مشابه را ببینید!