مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم برای جذب شدن کلسیم بیشتر در بدن

برای جذب ویتامین دی باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید و همچنین برای جذب کلسیم بیشتر در بدن باید 7 نکته را به خاطر داشته باشید.

نکاتی برای جذب کلسیم بیشتر و جلوگیری از کمبود کلسیم

برای اینکه جذب کلسیم در بدن شما بالا برود باید ویتامین دی کافی وارد بدن شود زیرا برای جذب کلسیم ضروری است. ویتامین D را می توانیم از طریق نور خورشید بدست آوریم. خیلی از مردم دچار کمبود کلسیم هستند و سعی می کنند با مصرف غذاهای غنی شده از کلسیم آن را جبران کنند که شاید کمبود کلسیم به دلیل کمبود آن در بدن نباشد بلکه به دلیل کمبود دیگر مواد مانند ویتامین دی باشد. آیا بدن ما دچار کمبود کلسیم شده؟ برای جذب کلسیم چه باید مصرف کنیم؟

جذب کلسیم

برای جذب بهتر کلسیم چکار کنیم؟

وقتی آزمایش نشان بدهد که بدن ما دچار کمبود کلسیم است به فکر مصرف غذاهای غنش شده می افتیم و یا به این فکر می کنیم که آیا بدن ما دچار اختلال شده است و بچه دلیل دچار کمبود کلسیم شده ایم. اگر دنبال یک رژیم غذایی متعادل هستید به شما پیشنهاد می کنیم به این نکات برای جذب طبیعی کلسیم عمل کنید.
جذب کلسیم

نکاتی برای جذب کلسیم بیشتر بدنتان:

1 . زیاد از محصولات لبنی استفاده نکنید.

وقتی صحبت از کلسیم به میان می آید شما به یاد محصولات لبنی می افتید و فکر می کنید که بهترین منبع برای کلسی انواع پنیر و ماست می باشد، بله درست است اینها منابع خوبی برای کلسیم هستند ولی در بعضی از موارد سطوح خاصی از لاکتور می توانند تاثیر بدی بر جذب کلسیم داشته باشند، پس نمی توان همیشه غذاهای غنی از کلسیم میل کرد. در زیر موادغذایی را معرفی می کنیم که به بدن کمک می کنند جذب کلسیم بیشتری داشته باشد.

2. ارده:

یکی از غذاهای طبیعی کنجد است که کلسیم زیادی دارد. روغن کنجد را از آن خارج می کنند و در خیلی از غذاها این روغن را میل می کنیم که بسیار خوش طعم می باشد. ارده هم یکی از دیگر مورادی است که از کنجد به دست می اید و می توانید آن را با نان تست و ساندویچ میل کنید. کنجد هم مزه تلخ و هم شیرین دارد.
جذب کلسیم

3.خودتان را با سبزیجات تغذیه کنید

سبزیجاتی که برگ سبز دارند کلسیم بالایی دارند و باید سعی کنیم هر روز بخوریم زیرا خواص ضد باکتری و پاک کننده هم دارند و باعث سلامت بدن می شوند. می توانیم این مواد را به صورت خام در سالاد، اسموتی میل کنیم.می توانیم این سبزیجات را با دیگر میوه های میکس کنیم و به صورت یک نوشیدنی خوشمزه میل کنیم.

4.برای صبحانه شیربادام بخورید

بادام یکی از موادغذایی مفید است که کلسیم زیادی دارد و اگر آن را بطور منم بخورید از مزایای آن برای سلامتی خود بهره مند می شوید و سعی کنید بادام را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. بهترین راه این است که هر روز شیر بادام خانگی درست کنید و آن را جایگزین شرهای پرچرب کنید زیرا هم خوشمزه است و هم مغذی است و برای تمام سنین مفید است.
جذب کلسیم

5.به فلورای روده ی خود کمک کنید:

بیشترین فعالیت های گوارشی و جذب درون روده اتفاق می افتد. مواد غذایی به ارامی در روزده حرکت می کنند و روده انها را جذب می کند و وارد خون می کند و این مواد غذایی مفید که وارد خون شده اند به تمام بدن حمل می شوند و باعث سلامت بدن می شوند پس باید فلورای روده را سالم نه داریم و بتوانیم با انواع پروبیوتیک ها ان را تقویت کنیم.

6.مراقب فیبر بیش از حد باشید:

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر می خواهید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید باید فیبر ان هم به اندازه کافی باشد اما فیبر زیاد می تواند جذب کلسیم را سخت تر کند و نباید در رژیم غذایی خود فیبر خیلی زیادی قرار دهیم.
جذب کلسیم

7.جذب ویتامین بیشتر:

اگر می خواهید بدن شما به خوبی کلسیم جذب کند باید ویتامین بدن خود را به خوبی تامین کنید. برای تامین ویتامین D به اندازه کافی، فقط کافی است روزانه 10 دقیقه مقابل نور خورشید قرار بگیرید. لباس شما نباید بطور کامل پوشیده باشد. البته نباید بیش از حد زیر نور افتاب قرار بگیرید زیرا می تواند اثرات بدی داشته باشد.

 

مطالب مشابه را ببینید!