برای داشتن زندگی خوب و بهبود زندگی این قوانین را به کار ببرید

بهبود زندگی

قوانین ساده ای وجود دارند که با پیروی از این قوانین می تواند زندگی خود را ساماندهی کنید و به تمام امور زندگی خود برسید.

روش های برای بهبود زندگی و ساماندهی امور

در دنیای امروز به دلیل پیچدگی و مشغل های زیاد و مهمتر از همه، کمبود وقت برای رسیدگی به امور زندگی نیاز به پیروی از یکسری اصول برای ساماندهی زندگی داریم. در این راستا برای رسیدن به یک زندگی بدون تنش و سازمان یافته و اجرای یک برنامه منظم و بلند مدت که بتواند جهشی جدی و تحولی بزرگ در زندگی ایجاد کند و به راه حل ها و قوانینی کار آمد نیاز دارید.
در این گزارش یکسری از قوانین ساده جمع آوری شده که با پیروی از آنها می توانید به ساماندهی زندگی، و رسیدن به همه امور محوله در زندگی روزمره خود بپردازید.

نخستین مرحله در این قوانین نانوشته این است که، کارهای مهمی را که قرار است در طول شبانه روز انجام دهید یادداشت کنید. از جمله زمان و میزان کاری که قرار است انجام دهید .این کار سبب می شود که بر زمان مدیریت کرده و اشراف کامل بر کار خود داشته باشید و از دیگر مزایای این کار می تواند یادآوری کارهای از یاد رفته شما باشد و نیز تجربه ای برای فردای شماست.
سعی کنید قبل از انجام هر کاری لوازم ضروری آن کار را دم دست خود قرار داده تا در مواقع نیاز وقتتان برای پیدا کردن آنها به هدر نرود.
سعی شود بعد از سرو غذا ظرف مورد استفاده را بشویید و از جمع کردن ظروف غذا داخل سینک اجتناب کنید اگر ظرف ها روی هم انبار شوند، سوای آلودگی که به همراه دارند باعث شده زمان زیادی را برای شستن ظروف مانده در سینک هدر دهید. در کل پر بودن سینک می تواند در نظر بینند خوشایند نباشد و وی را از نظر روحی کسل کند.
توجه داشته باشید بعد از شستن ظروف و یا مسواک زدن و حتی شستن دستها، سینک یا روشویی را تمیز نگه دارید. این کار نیز آرامش خاصی به شما می دهد.
از قرار دادن وسایل دست و پا گیر در راه رو منزل اجتناب کنید این کار از نظر امنیت روانی شما را دچار مشکل می کند.

بهبود زندگی

 قوانین ساده زندگی روز مره

در مواقعی که می خواهید دوش بگیرید از قرار دادن لباس ها روی زمین یا مبلمان خوداری کنید این کار از نظر بصری وجهی زشتی به دکور منزلتان می دهد و در ضمن کار پسندیده و مقبولی نیست.
ترجیحا سطوح صاف منزلتان مثل سرامیک، پیشخوان آشپزخانه و یا پاسیو را تمیز نگه دارید این گونه مکان های صاف بیشتر در معرض دید هستند و زودتر از جاهای دیگر منزل کثیف می شوند.
در پایان هر روز کاری، فایل هایی را که از آن ها استفاده کرده اید مرتب نموده، و از پخش نمودن آنها خودداری کنید و کارتان را برای فردا نگذارید و اگر هم از کامپیوتر استفاده می کنید سعی کنید میز کارتان را مرتب کنید تا برای یک روز کاری دیگر آماده باشد.
هر شخصی از میزان اقلام مصرفی (مواد غذایی، شوینده های خانگی، لوازم آرایشی و غیره…) خود و خانواده اش با خبر است با تهیه کردن یک لیست یک ماهه علاوه براینکه دخل و خرجتان را بدست می‎‎آورید از زمان اتمام اقلام مصرفی خود نیز باخبر می شوید و در هنگام خرید از قبل می دانید که چه چیزی را لازم دارید و برای آن برنامه ریزی می کنید.
سعی کنید لباس هایی که در فصل خاصی کاربرد دارند را در گنجه یا کمد قرار دهید و ترجیحا با یک کاور پلاستیکی آن را بپوشانید تا در معرض گرد و غبار و آلودگی های دیگر قرار نگیرند این کار لباس هایتان را به همان شکلی که وارد کمد کرده بودید تا فصل مورد نیازش حفظ خواهد کرد.
می توان با پیروی از موارد فوق به یک آرامش و نظم جامعی در زندگی رسید. و البته این را در نظر داشته باشید موفقیت در هر کاری نیاز به برنامه داشته و این برنامه ریزی مستلزم رعایت کردن و استمرار در کار می باشد.

قوانین ساده برای بهبود زندگی روزمره

منبع : فردا -/ ر
مطالب مشابه را ببینید!