مجله تاپ‌ناز‌

خواص زردک یا هویج ایرانی برای درمان سرفه و افزایش میل جنسی

زرد می تواند موجب افزایش میل جنسی شود و همچنین می تواند سرفه را درمان کند. زردک را می توانید به صورت خام و یا پخته شده بعد از غذا مصرف کنید و یا در ترشی و مربا از آن استفاده کنید.

با خواص شگفت انگیز زردک در پاییز آشنا شوید

زردک یا جزر، همان هویج ایرانی است که دارای کلسیم و فسفر زیادی می باشد. زردک باعث استحکام استخوان ها شده و در فصل زمستان قابل برداشت می باشد. زردک برای درمان کم خونی بسیار مؤثر بوده و در درمان بیماری های زیادی کمک کننده است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم.
زردک، از اعضای خانواده هویج است اما بومی ایران بوده و اکثراً در حوالی شهرهای قم و کاشان کشت می شود, زردک علاوه بر خواص هویج فرنگی، خواصی دارد که در کتب پزشکی ایرانی بر آن تأکید شده است.
وی افزود:زردک مقوی و تونیک فوق العاده ای است و به بیماران دچار ضعف عمومی بدن توصیه می شود که روزی یک لیوان از آب آن مصرف کنند همچنین زردک تقویت کننده معده و تقویت کننده کبد دارای مزاج سرد است (سردی کبد می تواند به کبد چرب منجر شود).
این دستیار تخصصی طب ایرانی بیان داشت:مربای زردک با عسل و نیز حلوای آن باعث افزایش میل جنسی و نیز توانایی جنسی در زنان و مردان است؛ افزایش دهنده مقدار ادرار (دیورتیک) که از این طریق در برخی مراحل درمان سنگ کلیه و مثانه می تواند مفید باشد.

افزایش میل جنسی با زردک

زردک یا هویج ایرانی

زردک برای درمان سرفه مزمن, سینه پهلو و وجود خلط سینه و درد آن مفید است؛ البته باید دانست که هضم زردک خام برای معدهسخت است و بهتر است پخته آن استفاده شود به خصوص در کسانی که معده ضعیفی دارند.
وی خاطرنشان کرد:زردک یک دوای غذایی است یعنی خاصیت دارویی آن بیش از خاصیت غذایی آن است بنابراین برای استفاده بیش از مقادیر معمول (مثلاً بیش از یک لیوان آب آن در روز) یا برای استفاده در موارد درمانی مانند سنگ کلیه یا کبد سرد و مشکلات ریوی، حتماً مشورت با طبیب متخصص طب ایرانی لازم است.

مطالب مشابه را ببینید!