مجله تاپ‌ناز‌

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

بغل کردن می تواند ارامش بخش باشد و استرس را از بین ببرد اما فواید در آغوش گرفتن تنها آرامش روان نیست و تاثیرات زیادی در زیبایی و آرام کردن بعضی از دردها دارد.

به آغوش کشیدن عزیزان چه فایده ای برای سلامتی دارد؟

در آغوش گرفتن در هر لحظه ای می تواند معنی مختلفی داشته باشد، اما تاثیر بغل کردن خیلی بیش از تصور شماست. این کار می تواند به دلایل مختلف سودمند باشد. امروز در این مطلب در مورد فواید به اغوش کشیدن عزیزان برای سلامتی می گوییم و مطمئنیم بعد از این شما عزیزانتان را بیشتر در آغوش خواهید گرفت. آغوش افراد را بهم متصل می کند، حس آرامش می بخشد، به ما اجازه می دهد که ابراز احساسات کنیم و می تواند به ما کمک کند که حس کنیم در نوک قله ایستاده ایم. در آغوش کشیدن مزایای فراوانی ارد که نباید از آنها گذشت.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

فواید عالی در آغوش کشیدن

بعد از اینکه عزیزان را به آغوش کشیدیم چه اتفاقی در بدن می افتد؟

هنگامی که شما کسی را در آغوش می گیرید، هوزمون اوکسی توسین یا هورمون شادی آزاد می شود که دارای مزایای زیادی است مثلا می تواند فشار خون شما را کاهش دهد، سطح استرس شما را کم کند و باعث شود که شما احساس خوشبختی کنید. برای موثر بودن این تماس فیزیکی صادقانه باشد و چندین ثانیه طول بکشد. هیچ چیزی زیباتر از داشتن یک پناهگاه یا آغوش کسی نیست که شما او را دوست دارید. شاید به شما یاد داده باشند که در آغوش کشیدن فقط برای نشان دادن صمیمیت است ولی حتی اگر یک فرد غریبه را در آغوش بکشید، این کار می تواند رنگ خاکستری روز شما را تبدیل به روشنی کند.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزانتسکین درد و رفع استرس با بغل کردن

فواید و تاثیرات مثبت آغوش گرفتن

1-این کار میزان اکسیژن را در بدن شما افزایش میدهد

وقتی شما در آغوش گفته می شوید، سطح هموگلوبین خون شما تحریک می شودف که باعث انتقال اکسیژن بیشتری به خون و ارگان های حیاتی شما می شود و این کار مانند یک اکسیر جوانی می باشد.

2- باعث کاهش فشار خون بالا میشود

این مزیت هم در آغوش کشیدن دیده می شود و هم گرفتن دست کسی که دوستش دارید نیز صدق می کند در هر حال، این کار ضربان قلب شما را کاهش می دهد و باعث پایین امدن فشار خون میشود که احساسات شما را آرامش می دهد و خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم کاهش می دهد.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

در آغوش گرفتن کودک چه فوایدی دارد؟

3- این کار،به رشد کودک کمک می کند

وقتی یک نوزاد تازه متولد می شود شما او را در آغوش می کشید، مادران، اعضای خانواده، پزشک و پرستاران نیز با این کار باعث بهبود فرایند رشد کودک، افزایش انرژی و ارتقاء سیستم ایمنی بدن نوزاد می شوند همچنین این کار باعث می شود که اطرافیان خود را به خاطر بیاورد.

4- باعث کاهش استرس میشود

وقتی بعد از یک روز استرس زا به خانه می آیید، هیچ حسی بهتر از به اغوش کشیدن فرزندان، همسر و یا حنی حیوان خانگی نیست. وقتی در تماس مستقیم با کسی قرار میگیرد که او را دوست دارید، نگرانی های شما را کم می کند، باعث فراموش کردن مسائل مربوط به مشکلات کار و مالی می شود و باعث می شود لبخند روی لب شما بیاید. در آغوش کشیدن حسی به شما می دهد که از یک دوش داغ یا چای گیاهی هم تاثیرات بیشتری دارد.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

ارتباط در آغوش گرفتن و افزایش سن

5- سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

یکی دیگر از فواید به آغوش کشیدن، طولانی شدن عمر شما است. هنگمی که فردی را در آغوش می کشید، سیستم ایمنی بدن شما تقویت می شود و حساسیت شما به بیماری ها به خصوص در فصل زمستان کاهش پیدا می کند. فصول سرد سال، فصل اغوش برای تمام افراد است زیرا جالب است بدانید که حتی سرماخوردگی و گلودرد را نیز تا حد زیادی بهبود می دهد.

6-بی خوابی را از بین می برد

در آغوش گرفتن یکی از عزیران می تواند مانند یک قرص خواب آور فوری عمل کند و باعث شود که شما خواب راحتی داشته باشید و یا اگر به پوچی در زندگی خود رسیده اید به شما کمک کند. اگر به خواب رفتن برای شما سخت است و شما در حال بیمار شدن هستید، بهترین کار، خوابیدن در کنار کسی است که او را دوست دارید.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

تاثیر مثبت در آغوش گرفتن یکدیگر

7- یک ضد افسردگی طبیعی است

همانطور که در آغوش کشیدن به شما کمک می کند که راحت بخوابید و استرس شما را از بین می برد، این عمل مانند یک ضد افسردگی قوی هم عمل می کند. اگر حس ناراحتی دارید و خوشحال نیستید یا نمی توانید معنای خود را در زندگی پیدا کنید، فردی که در زندگی نزدیک شما است را پیدا کنید و به اغوش بکشید. این تماس فییزیکی می تواند شما را به زندگی بازگرداند و باعث می شود شما کمتر احساس تنهایی کنید.

دیگر مزایای در آغوش کشیدن

با درنظر گرفتن مزایای مربوط به سلامتی در به آغوش کشیدن یا گرفته شدن ، مزایای احساس و روانی دیگری نیز وجود دارند که شامل :

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

مزیت های بی نظیر بغل کردن

1-افزایش احساس امنیت و اعتماد به نفس

حس خوشایندی با در آغوش گرفتن به شما منتقل می شود و شما احساس حمایت و آرامش می کنید و می توانید بیرون بیایید و روبروی یک جمعیت سخنرانی کنید؛ با امتحان مواجه شوید و به خوبی کار کنید، یا در نهایت با چیزی که مدت هاست از آن فرار میکرده اید ، رودرو شوید .اگر نیاز به یک مقدار کمی از اعتماد به نفس در هر شرایطی که باعث عصبانیت شما می شود، دارید ، فقط یک آغوش خوب بخواهید شما آرام می شوید و احساس می کنید که می توانید هر کاری را انجام دهید.

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

ارتباط بغل کردن و افزایش حس اعتماد به نفس

2-باعث تحریک پذیری کمتر خواهد شد

به آغوش گرفتن ، می تواند با تحریک گردش خون، زمانی که شما احساس خشم می کنید، کمک خوبی برایتان باشد چرا؟ از آنجا که این کار به شما اجازه میدهد تا تمام این تنش ها را از خود دور ساخته و آرامش پیدا کنید .اگر بی هیچ دلیل خاصی در خلق و خوی مناسبی نیستید، از کسی بخواهید که اورا در آغوش بگیرید یا بالعکس حتی یک همکار نیز می تواند در این مواقع کمک خوبی باشد .

فواید باورنکردنی در آغوش گرفتن همسر و عزیزان

 آغوش کشیدن راهی برای نشان دادن عشق

3- باعث ابراز احساسات میشود

چه راهی بهتر از به آغوش کشیدن برای نشان دادن عشق و دوست داشتن به افرادی که دوستشان داریم وجود دارد! ؟این کار بدون اینکه نیاز باشد حتی کلمه ای حرف بزنید، میتواند احساسات شما را بخوبی بیان کند. همه ی افراد معنی آغوش را میدانند ؛ میتواند حتی بدین معنی باشد که (( میتوانی روی من حساب کنی )) (( از تو محافظت خواهم کرد )) (( تو را درک میکنم )) (( دوستت دارم )) و بسیاری از معانی دیگر  به آغوش کشیدن ، شما را با طرف مقابل خود متصل میکند و هردوی شما از این کار بهره خواهید برد.

مطالب مشابه را ببینید!