مجله تاپ‌ناز‌

تمام خواص باورنکردنی پوست انار برای سلامت

از پوست انار افراد استفاده نمی کنند و آن را دور می ریزند در حالی که اگر بدانید پوست انار چقدر خواص و فواید دارد، هیچ گاه آن را دور نمی ریزید.

تمام خواص درمانی و زیبایی پوست انار و جوشانده پوست انار برای سلامت

انار دارای دانه های قرمز و گاهی سفید است و گاهی هم بین این دو رنگ است و رنگ پوست آن هم بیشتر قرمز، سیاه و یا تقریبا زرد است. انار میوه ای بهشتی است که دارای خواص زیادی است پوستش هم فواید زیادی برای درمان بیماری ها و زیبایی پوست و مو دارد. در این بخش تاپ ناز با فواید بی نظیر جوشانده پوست انار آشنا می شویم.

با جوشانده انار کرم های معده را دفع کنید

جوشانده پوست انار می تواند کرم های روده و معده را برطرف می کند و فقط باید پوست خشک انار را د حدود 4 گرم با مقداری آب گرم مخلوط کنید و سپس آن را میل کنید.

بهبود زخم شانکر با جوشانده پوست انار

برهی خشک کردن و بهبود زخم شانکر کمی از پوست انار خشک شده و پودر شده را بر روی آن بپاشید.

برطرف کردن ترشحات رحم با پوست انار

پوست انار می تواند ترشحات غیر طبیعی را کم کند و برای این کار باید انار را پودر کنید و روی پنبه بریزید و سپس در دهانه رحم بگذارید. این روش برای رفع ترشحات سفید یا لوکورها مفید می باشد.

تنگ کردن واژن با پوست انار

این یک روش تجربی است و بعضی از زنان بعد از زایمان برای تنگ کردن واژن و رفع شلی واژن از آن استفاده می کنند؛ برای این منظور باید کمی از پوست انار را تکه کنید و به همراه مقداری آب بر روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا نیم ساعت خوب بجوشد و پس از جوشیدن آن طرف را از روی حرارت بردارید.

پس از خنک شدن آب حاوی پوست انار ان زا یک صافی رد کنید و در یک لگن تمیز بریزید و در حدود نیم ساعت در آن بنشینید. برای نتیجه گرفتن بهتر می توانید روزی 3 بار این کار را انجام دهید.

قطع کردن ترشحات عادت ماهیانه

برای قطع کردن سیلان مفرط، ترشحات عادت ماهیانه در آب جوشانده پوست انار می توانید بنشینید.

درمان بواسیر با جوشانده پوست انار

جوشانده پوست انار برای التیام بواسیر بسیار مفید است، شما می توانید برای درمان بواسیر و مقعد بیرون آمده در آب از این جوشانده استفاده کنید و در آن بنشینید. برای درمان فیستول و بواسیر پوست انار را با جفت مساوی بسایید و بر روی پنبه بریزید و هر شب ضماد کنید.

فواید جوشانده پوست انار در درمان اسهال

جوشانده پوست انار می تواند اسهال ناشی از مسمومیت غذایی و اسهال خونی را برطرف کند، این جوشانده قابض است و قند ادرار را کمر می کند و می تواند خود را تصفیه کند و همچنین از خونریزی رحم هم جلوگیری می کند.

خاصست پوست انار

استفاده از جوشانده پوس انار برای درمانگلو درد و بند آمدن خونریزی گلو

برای کاهش درد گلو و لوزه می توانید پوست انار را بجوشانید و ماده به دست آمده را صاف کنید و آن را غرغره کنید. روزی 6 بار اب جوشانده پوست انار با گلناز ساییده مخلوط شده باعث بند آمدن خونریزی گلو می شود.

تقویت کردن لثه با جوشانده انار

آب جوشانده پوست انار برای جلوگیری از خونریزی بعد از کشیدن دندان و تقویت لثه خیلی مفید است.

درمان آبسه دندان با پوست انار

تکه ای از پوست انار بدون سفیدی و پیه را بر روی آبسه دندان قرار دهید تا باعث باز شدن آبسه شود و پس از یک ساعت پوست را عوض کنید و یک پوست دیگر قرار دهید.

درمان آفت دهان با پوست انار

دهان را با جوشانده پوست انار  چند بار در روز بشویید زیرا باعث برطرف شدن افت و زخم دهان می شود.

بوی بدن دهان را با پوست انار از بین ببرید

برای رفع بوی بد دهان دو قاشق از پودر پوست انار را در لیوان آب مخلوط کنید و 2 بار در روز آب آن را غرغره کنید.

مبارزه با بیماری های قلبی با مصرف پوست انار

روزی 1 قاشق چای خوری از پودر پوست انار را در شیر حل کنید و بنوشید. آنتی اکسیدان های زیاد در پوست این میوه با بیماری های قلبی مبارزه می کنند و باعث کاهش کلسترول و استرس می شوند.

درمان پوکی استخوان با پوست انار

برای پیشگیری از پوکی استخوان هر شب قبل از خواب 2 قاشق مرباخوری پودر پوست انار را در یک لیوان آب ولم ترکیب کنید و بنوشید زیرا پوست انار باعث استحکام و تقویت استخوان ها به دلیل دارا بود خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریای در آن می شود و مصرف پوست انار در خانم ها باعث جلوگیری از پوکی استخوان در هنگام یائسگی می شود.

خاصست پوست انار

خواص پوست انار بر روی زیبایی پوست و مو و چهره

مبارزه با جوش صورت با پوست انار

پوست انار به دلیل آنتی اکسیدان زیادی که دارد می تواند جوش و آکنه صورت را از بین ببرد و فقط باید پوست انار را در ماهی تابه تفت دهید تا خشک شود و بعد از خنک شدن آن را آسیاب و پودر کنید و پودر را با آبلیمو و گلاب ترکیب کنید و بر روی جوش و آکنه قرار دهید.

جلوگیری از پیری پوست و کلاژن سازی با پوست انار

پوست انار را خشک کنید و آن را پودر کنید و 2 قاشق مرباخوری از آن را با شیری و اگر پوست چرب دارید به جای شیر گلاب اضافه کنید و بر روی صورت خود قرار دهید، پس از اینکه خشک شد می توانید صورت خود را با آب ولرم آبکشی کنید و برای کسب نتیجه بهتر هفته ای دو بار از این محلول را بر روی پوست صورت خود قرار دهید تا کلاژن پوست شما تحریک شود و از پیری و چین و چروک روی پوست جلوگیری شود.

حفط رطوبت پوست با پوست انار

2 قاشق از پودر پوست انار را با کمی ماست ترکیب کنید و بر روی صورت و گردن خود بزنید و پس از گذشت ده دقیقه آن را با آب سرد آبکشی کنید. این مخلوط باعث رطوبت پوست می شود و از پوست در مقابل بعضی از عوامل محیطی و آلاینده محافظت می کند و باعث تعادل PH می شود.

از بین رفتن جوش ای سر سفید و سر سیاه

پوست انار باعث از بین رفتن جوش های سر سفید و سر سیاه و همچنین سلول های مرده پوست می شود و باید دو قاشق مرباخوری از پودر پوست انار را با یک قاشق جای خوری شکر و یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری از روغن های طبیعی مخلوط کنید و روی صورت بگذارید و پوست خود را با آن ماساژ دهید و سپس بشویید و پوست خود را مرطوب کنید.

پیشگیری از شوره سر و ریزش مو

پوست انار از ریزش و شوره زدن موها جلوگیری می کند و شما باید پودر پوست انار را با روغن مو ترکیب کنید و بر روی ریشه و ساقه مو بزنید و پس از 2 ساعت موهای خود را آبکشی کنید.

ترکیب پوست انار و کرم یک ضد آفتاب مناسب

پودر پوست انار را به کرم یا لوسیونی که مصرف می کنید اضافه کنید و 20 دقیقه قبل از خروج از منرل روی صورت خود بمالید یابه جای کرم این پودر را با یک روغن طبیعی مخلوط کنید و به عنوان یک ضد آفتاب از آن استفاده کنید.

چطور پوست انار را خشک کنیم؟

برای خشک کردن پوست انار باید از انار ارگانیک استفاده کیند و پوست انار را تکه تکه کنید و در یک سینی پهن کنید و زیر آفتاب قرار دهید تا سفت شود و رطوبت آن از بین برود. برای نگهداری از پوست خشک شده باید آن را در یک پلاستیک قرار دهید و یا در ظرف در دار بگذارید.

طرز خشک کردن پوست انار:

برای تهیه پوست انار از انار ارگانیک استفاده کنید و پوست انار راتکه و در سینی پهن کنید و زیر آفتاب بگذارید تا سفت شود و رطوبتش از بین برود . برای نگهداری این پوست خشک شده آن را در یک پلاستیک یا ظرف دردار بریزید.

مطالب مشابه را ببینید!