مجله تاپ‌ناز‌

خیانت پایان راه زندگی زناشویی نیست

خیانت پایان راه زندگی زناشویی نیست

آسیب خیانت در زندگی زناشویی بسیار بزرگ است. اما چگونه می توان زندگی زناشویی را از خیانت دور نگه داشت؟

زخم عمیق خیانت بر زندگی مشترک

خیانت در زندگی زناشویی مسئله مهمی است که در جوامع امروزی زیاد شده است و بنیان خانواده ها را متزلزل ساخته است. خیانتآسیبی است به بزرگی کشتن یک زندگی. همان زندگی مشترکی که روزگاری نه چندان دور باامید به وفاداری و با آرزوی داشتن روزهایی شاد آغاز شد. اما آیا میشود با وجود خیانت زندگی مقدس زناشویی را از گزند آن حفظ نمود؟

رفتارهای مناسب بعد از خیانت

اکثر زوجین پس از خیانت همسر خود دیگر قادر به اعتماد دوباره برای ادامه زندگی مشترک نخواهند بود.
یک جامعه شناس و آسیب شناس، عنوان کرد:خیانت در زندگی مشترک توسط زوجین به یکدیگر یکی از تلخ ترین اتفاقات بوده که در این میان چگونگی برقراری رابطه با همسر خود و رعایت مواردی بسیار اهمیت دارد.
وی در ادامه گفت:پنهان کاری از فرزندان کار درستی نبوده زیرا آن ها بر حسب سن قادر به درک واقعیات بوده و از طرفی هنگام صحبت با وی دقت کرده تا چه کلماتی را به کار می برید زیرا این عبارات در ذهن کودک ثبت و غیرقابل تغییر است.
از گفتن این قضیه در میان عموم و به اصطلاح عمومی کردن آن دوری کرده زیرا باعث آسیب دیدگی بیشتر خودو فرزندتان شده و سعی کنید مطابق خواسته و میل همسرتان رفتار کرده از جمله پختن غذاهای مورد علاقه وی، کم کردن سایز، پوشیدن لباس های مورد علاقه او و حتی برقراری روابط زناشویی بیشتر باعث جذب بیشتر باعث جذب بیشتر همسرتان نسبت به شما می شود.

خیانت پایان راه زندگی زناشویی نیست

خیانت آسیبی است به بزرگی کشتن یک زندگی

وی تأکید کرد:برای زندگی و رفتارهای همسر خود قوانینی از جمله عدم پنهان کاری، دروغ، تماس در هنگام دیرآمدن به منزل وضع کنید و با او صمیمانه در مورد مشکلات و علت رفتارهایش گفت وگو کرده و یا اینکه کار سختی بوده ولی تلاش برای برقراری یک اعتماد صمیمانه بسیار مهم است.
این جامعه شناس و آسیب شناس در پایان اضافه کرد:برای تصمیم بدطلاق عجله نکنید و دست کم 6 ماه به وی فرصت دهید تا رفتارش را اصلاح کند و در این مدت از مشاوران مجرب کمک گرفته همچنین در این راه صبر و حوصله بسیار مؤثر است.

در مقابل خیانت همسر چه باید کرد؟

اولین قدمی که افراد باید در صورت مواجهه با خیانت انجام دهند یک رفتار منطقی است، یعنی سعی کنند کنترل خود را حفظ کنند و سریعا اقدام به تصمیم گیری نکنند. بعد از آن به دنبال یک مشاوره خوب باشند تا بتوانند این مشکل را با آن درمیان بگذارند. مسئله بعدی ریشه یابی علت خیانت است، چرا که در برخی اوقات ممکن است در بروز چنین مشکلی هر دو نفر مقصر باشند. خودش هم، در این خیانت مقصر بوده باشد؛ زیرا خیانت در بیشتر مواقع یک رابطه دو طرفه است و هر یک از زوجین در بروز آن به اندازه خود مقصرند. برای همین بهتر است با کمک یک مشاوره خوب بررسی شود. اول باید تصمیمی عاقلانه گرفت. گاهی اوقات فرد تصمیم می گیرد از همسر خود جدا شود و طلاق بگیرد. گاهی هم فرد تصمیم می گیرد میدان را خالی نکند. با این حال درنهایت یک مشاوره و رفتار سنجیده می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!