مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

سخت ترین زمان مراقبت از یک نوزاد در چند هفته اول بعد از تولد است. اما دلیلی ندارد که نگران باشید، همه چیزهای که باید بدانید را ما در این مطلب به شما می گوییم.

نوزاد سه هفته ای، تمام مراقبت های لازم و شرایط جسمی نوزاد در هفته سوم بعد از تولد

از زمان تولد نوزاد شما 14 روز می گذرد و اگر این تجربه اول شما باشد، تمام حرکات و مراحل رشد نوزاد احتمالا برای شما عجیب به نظر می رسد و نو است و همین می تواند باعث نگرانی شما شود در حالی که اگر اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید دلیلی برای نگرانی وجود ندارد،

شما احتمالا روز به روز بیشتر به وقت گذراندن در کنار کودک خود عادت می کنید، اما با رشد هر روزه او، سوالاتی زیادی در ذهن شما ایجاد می شود که باید برای آنها پاسخی یافت.

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

رشد نوزاد سه هفته ای

مراحل شرد و تغییرات جسمی نوزاد در هفته سوم بعد از تولد

پوست نوزاد شما در این زمان لکه های کمتری دارد و به دلیل چرب سوزی رنگ ان صورتی و روشن می باشد. سیستم عصبی کودک شما و کنترل عضلات هنوز به بلوغ نرسیده اند و بدن با جنیش هایی کوچکو تکان می خورد. نگران نباشید زیرا همین تکان های نصف و نیمه و کوچک می توانند باعث شوند که ماهیچه ها قوی تر شوند. برای تسریع روند بالا گرفتن سر خود، نوزاد شما باید در زمان بیداری، بیشتر وقت خود را در معده صرف کند .

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

چطور کودک دو هفته ای به طور فیزیکی در حال رشد است

نوزادان همیشه باید بر روی پشت خود بخوابند

این کار باعث تقوست عضلات گردن می شود تا بتواند نوزاد بنشیند، حرکت کند و به آرامی بخزد. این احتمال است که در پشت سر انها یک نقطه مسطح وجود داشته باشد. کودک شما تمام سرش به سمت پایین می باشد، با نگه داشتن چهره خود در مقابل صورت نزواد به بالا گرفتن سر و مک به تقویت این عضلات تشویقش کنید.

چطور کودک سه هفته ای می تواند قوه درک و شناخت خود را بهبود بخشد؟

کودک شما ممکن است در حال حضار در حال تشخیص دادن وسیقی و یا صداهایی باشد که زمانی در رحم بوده آن صداها را می شنیده که این مطلب اثباتی بر قوه یادگیری کودکان حتی قبل از تولد آنهاست. نوزادان در این زمان شروع به فهمیدن می کند که می توانند، اما به یاد آوردن انچه که آموخته اند دشوار است و نگران نباشید، حافظه نوزاد به مرور زمان بهتر می شود، بهترین کاری که می توانید بکنید، برای بهوبد رشد کودک در این مرحله این است که باید بگذارید، انها چهره شما را خوب کنکاش کنند و حرکات لب خود را کپی کنند. آنها دچار نشانه های ظریف می شوند، هنگامی که شما را با دقت تماشا می کنند.

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

مراحل رشد وشناخت نوزاد در هفته سوم

اسباب بازی های مناسب برای سن کودک خود ، برای سرعت بخشیدن به این روند، پیدا کنید ؛ اما نه بیش از حد درواقع کودک شما نیاز به تمرکز برای مدت زمان طولانی برروی یک چیز خاص دارد .

چه واکسنی برای کودکان 3 هفته ای لازم است

شما پنج هفته دیگر قبل از اینکه کودک شما نیاز به هر گونه واکسیناسیون داشته باشد، زمان دارید.

نوزاد 3 هفته ای چه میزان باید بخوابد

در دو کلمه :خیلی زیاد!

در طول چند هفته اول زندگی یک نوزاد، نیاز به 18 ساعت خواب در روز دارد، در حالی که غذای مکرر نیز در میان این خواب طولانی مدت مورد نیاز است به نظر می رسد اوضاع صلح آمیز است، اما در حال حاضر شما می دانید فضا چیزی جز آن است. دیگر وقت آنست که برنامه ی خواب آنها را آموزش دهیم ؛ ایجاد تفاوت بین شب و روز با تغییر فعالیت های خود در طول ساعات روز،میتواند ساعت خواب را تنظیم کند . درطول روز ، فضای خانه را روشن و نورانی نگه دارید، سپس در هنگام شب مطمئن شوید ،که کودک بیدار نباشد و یا از خواب نپرد خانه را تاریک و آرام نگه دارید. به این ترتیب، کودک شما شروع به تشخیص اینکه شب است و روز ، روز برای خوابیدن در وقت مناسب آماده میشود . اگر شما برای داشتن یک برنامه خواب پایدار دچار مشکل هستید ، بررسی کنید که چگونه این اشتباهات خواب را اصلاح کنید. در نهایت، نگران نباشید ،اگر همه اعضای خانواده ی شما به نظر خواب بیشتری از شما دارند ، شما کار تان را درست انجام داده اید – بعضی از بچه ها فقط بهتر و بیشتر میخوابند .

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

مراقبت های مورد نیاز نوزاد سه هفته ای

یک نوزاد 3 هفته ای چقدر باید شیر بخورد

این که پرستار یا مادر کودک هستید و احساس میکنید کودک شما بیش از آنچه شما تصور میکردید، میخورد ، جای نگرانی نیست ، چرا کودک در این سن و سال ، نمیتواند بیش از حد غذا بخورد برای یک راهنمایی اساسی، وزن نوزاد خود را اندازه گیری کنید و سپس آنها 150 تا 200 میلی لیتر به ازاء هر کیلوگرم از وزن کودک تغذیه کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که هر زمان که کودک به غذا نیاز دارد، تغذیه شود، زیرا نوزادان به طور دقیق می دانند که چقدر مواد غذایی در این مرحله نیاز دارند. اگر کودک خود را شیر میدهید ، ممکن است دشوار باشد که بدانید که کودک شما چقدر غذا میخورد ، اما تا زمانی که کودک شما به سینه ی شما قفل شده و تغذیه می کند ،همه چیز درست است.

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

مقدار شیر خوردن نوزادان و وزن نوزاد در سه هفتگی

مشکلات جسمی احتمالی کودک 3 هفته ای

باداشتن تاثیری بالغ بر 40 درصد از کودکان، کولیک یک ترس طبیعی برای بسیاری از والدین است. این گریه، غیر قابل کنترل و بی معنی است که می تواند برای شما خسته کننده باشد با این حال، فکر می کنیم که در طول سه ماه از بین برود ، که احتمالا همچنان در حال حاضر خیلی دور از انتظار است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که متوجه شوید ؛ آیا کودک شما کولیک را تجربه می کند یا اینکه دلیل دیگری وجود دارد، مانند:عفونت ادراری.

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

کولیک در نوزادان چه علائمی دارد

علائم کولیک در نوزادان

  • گریه بیش از سه ساعت در یک زمان، سه بار در هفته به مدت حداقل سه هفته.
  • گریه های شدید با مشت و لگد تنگ، که شما نمی توانید آن را تسکین دهید.

این ها معمولا به طور ناگهانی و در شب ظاهر می شوند.علت قطعی برای کولیک وجود ندارد، اما اغلب نشانه ها در طول 3 تا 6 هفتگی در طول زندگی نوزاد شما اتفاق می افتد با توجه به اینکه مراجعه به پزشک ، همواره میتواند بهترین راه برای درمان هر گونه اختلال باشد .

یک نوزاد3 هفته ای باید چقدر مدفوع کند

در هر کودک متفاوت است، برخی ممکن است پس از هر وعده غذایی که بخورند و یا برخی دیگر ممکن است کمتر منظم باشند ، تا زمانی که کودک شما بین یک تا ده بار در روز مدفوع کند، همه چیز طبیعی است. اگر شما در مورد خود مدفوع و حالات آن نگران هستید، نمودار رنگی مدفوع ما را بررسی کنید.

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

دفعات مدفوع نوزاد سه هفته ای

نقاط عطف و حرکات یک نوزاد 3 هفته ای

اولین لبخند نوزاد

با سه هفته، ممکن است کودک شما اولین لبخند را امتحان کند، حرکات صورت شما را کپی کرده و زبان خود را بیرون بیاورد آنها حتی ممکن است شروع به ساختن صداها به غیر از گریه کنند، چه کسی فکر می کند؟

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

 زمان اولین لبخند نوزاد

زمان خواب

همانطور که قبلا ذکر شد، در حال حاضر زمان آن است که کودک شما باید به فکر شکم و تقویت عضلات گردن باشد. دیر یا زود آنها شروع به حرکت کردن در تمام نقاط خانه میکنند ، بنابراین در این لحظات ارزشمند ، می توانید آنها را تا حدودی پیش خود نگه دارید .

والدین یک نوزاد 3 هفته ای چه مشکلاتی،می توانند داشته باشند

محرومیت از خواب

پس از سه هفته بی خوابی ، تازه احساس میکنید که نیاز دارید از این بی خوابی رهایی پیدا کنید .

اطلاعاتی از وضعیت جنین در هفته سوم بعد از تولد و مراقبت و رشد آن

مقدار و زمان خواب نوزاد سه هفته ای

افسردگی پس از زایمان

هورمون های شما باید در حال حاضر به ثبات برسند، و این بدین معنی است که شما دیگر افسردگی پس از زایمان نخواهید داشت اگر هنوز با احساس ناراحتی درگیر هستید یا به عنوان اینکه همه چیز ممکن است اشتباه شما باشد، ممکن است هم چنان دچارافسردگی پس از زایمان باشید . برای مشاوره در مورد چگونگی رسیدگی به آن، به پزشک خود مراجعه کنید، این بهترین کاری است که می توانید برای حفظ سلامت کودک خود انجام دهید. اگر شما خود را در معرض افسردگی پس از زایمان قرار می دهید، به یاد داشته باشید که این یک مادر بد نیست و یک بیماری است که در یکی از ده زن تاثیر می گذارد.

مطالب مشابه را ببینید!