مجله تاپ‌ناز‌

جذب فوری مشتری | اصول تبلیغات و بازاریابی موفق برای جذب مشتری سریع

جذب فوری مشتری

یکی از عوامل موفقیت در کسب و کار و تجارت، تبلیغات و بازاریابی است که باعث پیشرفت در فروش و جذب مشتری سریع می شود.

بازاریابی موفق و اصولی برای جذب فوری و سریع مشتری

تبلیغات و بازاریابی می تواند تاثیری عالی بر موفقیت و کسب در آمد شما داشته باشد که با این اصولی که ما به شما می گوییم قطعا مشتری را جذب می کنید. یکی از رموز اصلی موفقیت در کسب و کار تبلیغات و بازاریابی است.

جذب مشتری در دنیای پرمشغله خیلی اهمیت دارد و اگر تبلیغات به صورت صحیح و اصولی انجام گیرد، می تواند مشتری زیادی را جذب محصول شما بکند و سود بیشتر و موفقیت بیشتری را کسب کنید. شما هم اگر می خواهید نخستین کسیب باشید که مردم را جذب می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم 7 اصل تبلیغاتی را در این بخش بخوانید.

 

روش حرفه ای تبلیغات و بازاریابی برای موفقیت در فروش

افراد هر روز با هزاران پیام بازاریابی ممکن است روبرو شوند و ین تعداد زیاد پایم های ارسالی برای بازاریابی باعث می شود بیشتر تلاش ها و تبلیغات برای برقراری ارتباط ناکام بماند و به آنها توجهی نشود.

بیشتر مردم تبلیغاتی را که در تلویزیون و یا مجله می بینند را شاید به یاد نیاورند و به ندرت یکی از آنها را به خاطر می سپارند. خیلی از افراد تبلیغاتی را به یاد می آورند که فعالانه آنها را به پاسخگویی ترغیب کند.

این فعالیت ساده اهمیت قدرت متوقف کردن را آشکار می کند پس برای اینکه تبلیغات شما دیده بشود باید قدرت متوقف کردن را داشته باشید تا افراد زیادی به محصول شما فکر کنند و آن را در خاطر خود نگه دارند.

 

اصول متوقف کردن

هفت اصل می تواند یک آگهی تبلیغی یا هر ارتباط بازاریابی را به یک متوقف ساز واقعی تبدیل کندکه این هفت اصل عبارتند از :

1 – تبلیغ برای جذب مشتری باید درون مایه ای ذاتی داشته باشد

اگر تبلیغی را که مخاطب آن بزرگسالان هستند نظر کودکان را جلب کند ، معلوم می شود که از اصل قوی در ساخت این تبلیغ پیروی شده است.

2 – تبلیغ باید مخاطبان را به مشارکت و همکاری وادارد

یک آگهی، باقدرت متوقف سازی، اجازه نمی دهد مخاطب نقش منفعلی داشته باشد و مردم را به انجام دادن فعالیتی مانند رفتن به فروشگاه، یا قهقهه زدن و یا صرفاً به فکر چیزی افتادن می کشاند.

3 – تبلیغ باید واکنشی احساسی برانگیزد

تبلیغ باید دارای نیازهای بنیادی آدمی وبرانگیختن احساسات افراد باشد حتی اگر جذابیت شما از نوع عقلانی باشد.

4 – تبلیغ باید موجب تحریک کنجکاوی شود

تبلیغ باید مخاطبان را به بررسی بیشتر وادارد و آنها طالب شوند که بیشتر بدانندو به دنبال اطلاعات بیشتری باشند.

5 – تبلیغ باید موجب شگفتی مخاطبان گردد

تبلیغ باید دارای عنوانی تکان دهنده، تصویری غیرمنتظره، ویترینی عجیب در فروشگاه ، ترفندی غیرعادی در افتتاحیه ی عرضه ی محصولات باشد تا مخاطب را شگفت زده کند و به تحیر وا دارد.

6 – تبلیغ باید موجب انتقال اطلاعات بدیهی شود

چنانچه پیش از این در بخش موفقیت در نمناک گفتیم تبلیغ باید خلاقانه باشد تا بتواند راهی برای بیان یا دیدن یک چیز ایجاد کند تا آن به امری غیرمنتظره تبدیل شود. اگر تبلیغ را به شکل بدیهی انجام دهید ، توجه کسی را جلب نمی کند و سبب می شود تبلیغ شما نادیده انگاشته شود.

7- تبلیغ باید از قواعد و شخصیت محصول فراتر رود

محصول باید برجسته و خارج از الگوهای رایج و بسیار متمایز از آن چیزی باشد که مشتریان درباره ی مقوله ی محصول شما انتظار دارند.مثلا برای بازاریابی خدمات نظافت ادارات ، تبلیغات صفحات زرد را بخرید و آگهی هایی تهیه کنید و فهرست قیمت خود و نظر مثبت و رضایت آمیز مراجعه تان را در آن بگنجانید و سپس برای مشتریان احتمالی تان با پست ، اسفنجی بفرستید که یک طرف آن دارای نام و شماره تلفن شما و طرف دیگر آن این نوشته باشد که :این اسفنج به دردتان می خورد حتی اگر هنوز معتقدید که بدون کمک ما باید به نظافت بپردازید.برای تبلیغی که داستان شگفت انگیزی داشته باشد و از الگوهای مرسوم تجاوز کند و غیرمنتظره باشد، شما به خلاقیت احتیاج دارید.

مطالب مشابه را ببینید!