حقایق جالب در مورد تابلوی هالیوود در لس آنجلس

نکات خواندنی و جالب در مورد تابلوی هالیوود

تابلوی هالیوود بر فراز تپه های لس آنجلسی قرار گرفته است و نماد این منطقه است. حقایق خواندنی در مورد این تابلو را می خوانیم.

در اقصی نقاط این کره‌ی خاکی، تمامی شهرها و مناطق کوچک و بزرگ با نمادی شناخته می‌شوند. برج ایفل در پاریس، مجسمه آزادی در نیویورک و تخت جمشید در شیراز، همه و همه نمادی هستند برای شهر خود. بر فراز تپه‌های هالیوود در لس آنجلس نیز تابلوی غول‌پیکر هالیوود به عنوان نماد این منطقه خودنمایی می‌کند.

تابلوی هالیوود

هالیوود همواره با نام‌هایی مانند قلب سینمای آمریکا و حتی جهان شناخته می‌شود. در تپه‌های این منطقه تابلوی عظیم HOLLYWOOD با قدمتی نزدیک به یک قرن، قد علم کرده است و به نمادی برای این منطقه تبدیل شده است. با حقایق و نکات جالبی از این تابلو همراه باشید.

۱. تابلوی «هالیوود» (Hollywood Sign) در منطقه‌ی «مونت لی» (Mount Lee) در تپه‌های هالیوود، واقع در لس آنجلس و ایالت کالیفرنیاقرار دارد.

۲. خالق این تابلو فردی متولد لندن بود که در ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و بعدها به عنوان یک نقاش مشغول به کار شد.

۳. ارتفاع هر یک از حروف این تابلو تقریبا ۱۴ متر و طول مجموع این حروف ۱۰۷ متر است.

Hollywood 3

۴. همان‌طور که اشاره شد، نماد هالیوود در منطقه‌ی مونت لی است. نام این منطقه به دلیل نام یک تهیه‌کننده‌ی رادیویی بود که بیش از ۲۰ هکتار از زمین‌های این منطقه را برای برپایی ایستگاه رادیویی خود خریداری کرده بود.

۵. این تابلو که در سال ۱۹۲۳ ساخته شد، در ابتدا یک تابلوی تبلیغاتی برای املاک این منطقه محسوب می‌شد که قرار بود تنها ۱۸ ماه برپا باشد. به همین دلیل در آغاز ساخت با عبارت «هالیوودلند» (Hollywoodland) بنا شده بود.

تابلوی هالیوود

۶. در آن زمان ۴۰۰۰ لامپ وظیفه‌ی روشنایی این تابلو را بر عهده داشتند. پس از دهه‌ی ۳۰ بود که چراغ‌های تابلوی هاولیوود خاموش شدند.

۷. تابلوی هالیوود تنها یک‌بار دیگر روشن و چراغانی شد و آن هم به مناسبت بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ بود.

۸. هزینه‌ی ابتدایی راه‌اندازی این نماد ۲۱ هزار دلار بود که تقریبا برابر است با ۳۰۰ هزار دلار کنونی.

۹. عبارت هالیوودلند تا اواخر دهه‌ی ۴۰ قرن ۲۰ بر جای ماند و سرانجام در سال ۱۹۴۹ با عبارت «هالیوود» (Hollywood) جایگزین شد.

تابلوی هالیوود

۱۰. در طول سال‌های متمادی این تابلو چندین بار به عناوین مختلف آسیب دید یا دست‌کاری شد! سال ۱۹۳۲ یک دختر جوان با بالا رفتن از حرف H اقدام به خودکشی کرد. در دهه‌ی ۴۰ هم یک راننده‌ی ناخوش احوال از مسیر خارج شد و پس از برخورد با این تابلو، حرف H آن شکست. در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ نیز عده‌ای با خرابکاری‌های متعدد و دی پی اعتراضات گوناگون، حروف این تابلو را عوض کردند.

۱۱. با توجه خساراتی که در طی سال‌ها به این تابلو وارد شد و همچنین به دلیل فرسودگی آن، در دهه‌ی ۷۰ قرار بر آن شد که به کل این تابلو تعمیر و جایگزین شود.

تابلوی هالیوود

۱۲. در سال ۱۹۷۸ بود که هر ۹ حرف این تابلو با کمک ۹ چهره‌ی سرشناس از جمله برادران وارنر، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

۱۳. پس از ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در اطراف این نماد انجام شد، مقامات محلی قوانین سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از این کار لحاظ کردند.

۱۴. امروزه با توجه به اتفاقات سال‌های پیشین، سیستم امنیتی و نظارتی بسیار قوی شبانه‌روزی جهت حفاظت و جلوگیری از هرگونه صدمه و تصادفی در محدوده‌ی تابلو اعمال می‌شود. به همین دلیل نزدیک شدن به این نماد برای عموم و بدون مجوز امکان‌پذیر نیست.

تابلوی هالیوود

۱۵. برای آخرین مورد جالب است بدانید که اکنون کلیه‌ی حقوق وابسته به تابلوی هالیود، مانند استفاده از تصاویر آن در صحنه‌های فیلم، متعلق به هالیوود است.

همچنین : مکان های گردشگری با آب و هوای گرم و عالی برای فصل زمستان و پاییز

مطالب مشابه را ببینید!