مجله تاپ‌ناز‌

معرفی 7 غذای گیاهی تصفیه کننده خون

تصفیه کننده خون

7 غذایی که خون را تصفه می کنند

خون مایع حیاتی بدن است که عناصر را به سلول های بدن حمل می کند و مواد زائد حاصل از متابولیسم سلولی را به دستگاه ها دفع انتقال میدهد. همچنین انتقال ترکیلات و مواد ترشح شده از غدد داخلی به بافت های مربوط، پخش حرارت به تمام نقاط بدن و تنظیم کردن گرمای بدن و کمک به ایجاد ایمنی بدن به منظور دفاع در مقابل بیماری ها را نیز به عهده دارد.

خون شما ممکن است به دلیل های مختلف مانند فعالیت فیزیکی کم، رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی، مصرف نکردن غذای سالم و … دچار سمی شدن شود و شما را در معرض بیماری هایی منند حمله قلبی و سرطان قرار دهد.

با این حال راهکارهای وجود دارند که برای تمیز نگه داشتن خونو تصفیه کردن ان موثر هستند. در این مطلب 7 نوع غذای گیاهی عالی را برای تضفیه کردن خون معرفی می کنیم :

 

سیر 

مصرف منظرم سیر باعث کاهش فشار خون، بهبود گردش خون و کاهش کلسترول بد خون می شود. سیر می تواند از شریان ها به خصوص ائورت، شریان های عروق کرونر و مغز هم محافظت کند. با افزایش جریان خون به اندام های بدن، سیر غنی از ترکیبات سولفرویک (آلسین) است که باعث خروج سم از خون می شود و ریزش مو را هم متوقف می کند.

» همچنین بخوانید : آشنایی با تمام خواص معجزه آسای سیر که تا بحال نمیدانستید!

قاصدک

مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد و مواد مغذی ضروری را نیز دارد که باعث پاک شدن سموم از دستگاه گوارش می شود و باعث درمان بیماری های کبد و حذف سموم خون نیز می شود. ساده ترین راه برای مصرف این گیاه جوشاندن برگ آن و میل کردن به صورت چای است. می توانید به جای قهوه سه بار در روز چای قاصدک میل کنید.

 

 

تصفیه کننده خون

زردچوبه 

از این ماده برای طعم و عطر دادن به غذا استفاده می شودو دارای خواص شگفت انگیزی نیز می باشد. یکی از ویژگی های خوب زردچوبه، مبارزه با سرطان است که دی ان ای آسیب دیده را ترمیم می کند و التهاب مزمن را دفع می کند. زردچوبه از ابتلا به بیماری های قلبی و لخته ها خون نیز جلوگیری می کند. زردچوبه از انباشت پلاک در رگ ها جلوگیری می کند و باعث کاهش کلسترول ال دی ال می شود.

» همچنین بخوانید : زردچوبه را با چه مواد غذایی ترکیب کنیم تا خاصیت بیشتری داشته باشد؟

 

ریحان

به کلیه و کبد کمک می کند تا سموم ساخته شده را از بین ببرند. مصرف ریحان برطرف کننده مشکلات و عفونت های گوارشی است. این ماده به عنوان یک دیورتیک برای از بین بردن هر گونه سم مخفی از خون شناخته می شود.

 

گشنیز

اگر در بدن شما جیوه و یا فلزات دیگری وجود دارد، باید گشنیز استفاده کنید. این گیاه فلرزات ر از بدن شما دفع می کند و برای پاکسازی خون مفیدد است. گشنیز می تواند مشکلات قلبی و عرقی و اضطراب را از بین ببرد.

 

گزنه

گزنه اهن دارد و کم خونی را کمتر می کند. گزنه خیلی سریع خون را تصفیه می کند و توکسین ها را حذف می کند. این گیاه ادرار آور است و کلیه و کبد را نیز پاکسازی می کند.

 

آلوئه ورا

بیشتر از آلوئه ورا به منظور نرم کردن و طلفات پوست استفاده می کنند اما این گیاه می تواند خیلی خواص بیشتری نیز داشته باشد و باعث پاکسازی بدن از توکسین ها یا سموم شود. آولئه ورا کبد و کلیه را پاکسازی می کند و می توانید چای آن را میل کنید. یک قاشق عصاره آلوئه ورای خالص را در یک فنجان آب جوش دم کنید و ان را صاف کنید و بگذارید به مدت 5 دقیقه بماند. بهتر است چند قطره لیموترش را نیز در آن بچکانید تا طعمی بهتر داشته باشد.

 

مطالب مشابه را ببینید!