حضور ایران در بورس گردشگری آلمان

مسئولان نمایشگاه گردشگری آلمان (ITB) گفته بودند، امسال ایران را به‌خاطر بدهکاری به این نمایشگاه راه نمی‌دهد؛ اما حالا بخش خصوصی توانسته است زمینی را در ITB بخرد و پرچم ایران را در نمایشگاه امسال بالا ببرد.

 گردشگری ایران

به گزارش ایسنا، چندی پیش در سایت جامعه‌ی تورگردانان ایران، نامه‌ای منتشر شد که در بخشی از آن آمده بود: «مسئولان نمایشگاه گردشگری آلمان از واگذاری زمین به متقاضیان ایرانی خودداری و اعلام کرده‌اند تا بدهی اجاره‌ی زمین و ساخت غرفه‌ی مربوط به نمایشگاه سال ۹۰ پرداخت نشود، به هیچ‌یک از متقاضیان ایرانی اعم از بخش دولتی و خصوصی اجازه‌ی حضور در نمایشگاه را نخواهند داد.»

بعد از این ماجرا، منوچهر جهانیان – معاون گردشگری کشور – در حالی که در برخی رسانه‌ها گفته شد که بدهکاری ایران برای زمین غرفه‌ی سال پیش در ITB (بورس بین‌المللی گردشگری آلمان) ۸۷هزار یورو بوده است،‌ اعلام کرد: به نمایشگاه آلمان بدهکاری نداریم و امسال در این نمایشگاه شرکت می‌کنیم.

 

البته او کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی (مسئول برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری) را مسئول این موضوع و رسیدگی به آن دانسته بود.

 

حالا پس از این واکنش‌ها، ابراهیم پورفرج – رییس جامعه‌ی تورگردانان ایران ‌- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اعلام کرد: ما با مسئولان نمایشگاه ITB برلین که به بورس بین‌المللی گردشگری معروف است، مذاکره کردیم و به‌عنوان بخش خصوصی زمینی را برای نمایشگاه امسال (۲۰۱۳) خریدیم.

 

او اضافه کرد: طبق مذاکرات مثبتی که با آقای ملک‌زاده – رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری – و آقای جهانیان – معاون گردشگری – داشتیم، قرار شد آن‌ها بعدا به ما برای این نمایشگاه کمک مالی کنند.

 

تا کنون هیچ‌یک از مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و حتا کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی درباره‌ی بدهی ایران به نمایشگاه گردشگری آلمان سخنی نگفته‌اند. با این وجود، ملک‌زاده در جلسه‌ای که با اعضای جامعه‌ی تورگردانان ایران داشته، با حضور ایران در نمایشگاه‌های ITB برلین، BIT میلان، فیتور اسپانیا و مسکو موافقت کرده است.

مطالب مشابه را ببینید!