مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / ایران به جام جهانی 2014 راه یافت

ایران به جام جهانی 2014 راه یافت

ایران به جام جهانی 2014 راه یافت

در نیمه نخست،‌ تیم کره بیشتر مالک توپ و میدان بود و بیشتر از جناح راست خود حملاتش را تدارک دیده است، تاکتیک کره‌ای‌ها فرستادن توپ هوایی برای مهاجم دو متری کیم شین ووک است.

همزمان دیدار دو تیم ازبکستان و قطر از ساعت 16:30 در تاشکند آغاز شده ‌که در دقیقه 38 قطر گل اول را به ازبکستان زد تا نیمه نخست، تیم قطر تیم برتر میدان باشد. دقیقه 38 عبدالقدير الياس با یک ضربه فنی و زیبا دروازه ازبکستان را فرو ریخت.
این نتیجه می‌تواند باعث راهیابی مستقیم ایران به جام جهانی شود.

این دیدار آخرین بازی دو تیم برای صعود به جام جهانی است و سفیدپوشان ایران با ترکیب زیر به مصاف قرمزپوشان کره‌جنوبی رفتند:

رحمان احمدی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، جلال حسینی،‌ هاشم بیک زاده، خسرو حیدری، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، مسعود شجاعی و رضا قوچان نژاد

* پس از سوت داور چینی دو تیم تلاش کردند با احتیاط به دروازه یکدیگر نزدیک شوند و در این میان، کره‌ای‌ها از یک امتیاز برخوردارند و آن هم صدای هواداران کره‌ای است.

* قرمزپوشان کره‌ای در دقیقه چهارم، توانستند صاحب نخستین کرنر شوند. این کرنر وارد محوطه جریمه ایران شد و رحمان احمدی توپ را جمع کرد.

* کره‌ای‌ها دو دقیقه بعد دوباره خود را به دروازه ایران نزدیک کردند و با یک ضربه نسبتا خطرناک، دروازه احمدی را تهدید کردند؛ هر چند این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

ـ در دقیقه ششم ووک مهاجم کره جنوبی روی سانتری که از سمت چپ دروازه ایران ارسال شد، ضربه سرضرب و محکمی را شلیک کرد که شوت او با اختلافی کمی از بالای دروازه به بیرون رفت تا نخستین موقعیت خطرناک بازی به وجود آمده باشد.

‌ـ در دقیقه یازدهم تیم ملی روی یک ضدحمله با چهار نفر به دروازه کره جنوبی نزدیک شد اما پاس عمقی مسعود شجاعی به مجتبی جباری نرسید.

ـ در دقیقه دوازدهم کره‌ای‌ها از سمت چپ دروازه ایران برای سانتر اقدام کردند که توپ بلند آنها از روی سر همه رد شد و از سوی دیگر به اوت رفت.

ـ در دقیقه سیزدهم کره‌ای‌ها یک بار دیگر از سمت چپ دروازه ایران حمله کردند که شوت محکم لی دونگ کوگ که در این بازی کاپیتان تیم میزبان است، به راحتی در دستان رحمان احمدی قرار گرفت.

ـ در دقیقه هجدهم، خطای امیرحسین صادقی روی ووک، باعث شد که کره‌ای‌ها پشت محوطه جریمه ایران صاحب یک موقعیت خوب شوند. ضربه ووک که سعی کرد این توپ را مستقیم شلیک کند با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت.

ـ در دقیقه بیستم سانتر بلند مدافع کره که از میانه میدان ارسال شده بود با ضربه سر مهاجم این تیم می‌رفت که تبدیل به یک موقعیت خطرناک برای میزبان شود اما رحمان احمدی این توپ را مهار کرد.

دقیقه چهل ایران در میانه میدان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که اکثر مدافعان سرزن تیم ملی روی این ضربه ایستگاهی به محوطه جریمه کره جنوبی رفتند اما سانتر مسعود شجاعی را مدافعان میزبان برگرداندند و در حالی که روی ضد حمله مهاجم کره در موقعیت تک به تک با رحمان احمدی قرار گرفته بود، فشار خسرو حیدری و دروازه‌بان ایران، باعث شد بازیکن کره این موقعیت را از دست دهد و خطری جدی از دروازه ایران دور شود.

گل: در دقیقه شصا رضا قوچان نژاد با توپ ربایی زیبا از مدافع حریف با دروازه بان حریف تک به تک شد و با ضربه ای زیبا گل ایران را زد.

کره جنوبی در دقیقه 65 یک تعویض انجام داد و شماره ده این تیم از زمین خارج شد و شماره یازده این تیم به نام لی کیون هو به زمین آمد. از سویی خسرو حیدری هم دچار مصدومیت و به بیرون زمین منتقل شد.

کره ای‌ها برای جبران نتیجه به دنبال خلق موقعیت هستند. در دقیقه 67 مجتبی جباری مجبور به خطا روی بازیکن کره می‌شود.
غلامرضا رضایی به جای خسرو حیدری مصدوم در دقیقه 68 به بازی آمد.

دقیقه هفتاد، کره ای‌ها صاحب موقعیت گل شدند که سید جلال حسینی توپ را به بیرون زد. پس از آن، بار دیگر شاگردان چوی ‌‌حمله کردند که ضربه سر بازیکن کره به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵ کره صاحب ضربه خطا شد که این موقعیت بسیار خطرناک با چنگ و دندان مدافعان ایرانی از بین رفت و توپ به بیرون رفت. رحمان احمدی با شجاعت دو بار پیاپی توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

Xبستن تبليغ
دیگر صفحات سایت را هم ببینید