مجله تاپ‌ناز‌

لباس عروس 2023 ایرانی و راهنمای انتخاب زیباترین مدل لباس عروس

انواع مدل لباس عروس جذاب و زیبا

در این مطلب مدل های خاص و زیبای لباس عروس را که جزو زیباترین و محبوب ترین ها هستند را به نمایش گذاشته ایم. نکته هایی هم در مورد انتخاب لباس عروس به شما می گوییم که برای عروس خانم ها بسیار با اهمیت هستند.

لباس عروس ایرانی

مدل لباس عروس 2023 و راهنمای انتخاب شیک ترین مدل لباس عروس

لباس عروس ایرانی

مدل لباس عروس جدید و شیک دنباله دار

اگر می خواهید لباس عروس دنباله دار انتخاب کنید باید به عوامل مختلف مانند قد و حتی محل عروس هم دقت کنید. لباس عروس دنباله دار برای خانم های قد بلند مناسب است. اگر قد عروس کوتاه باشد و لباس عروس دنباله دار انتخاب کند، گویا که در لباس عروس گم شده است.

لباس عروس ایرانی

لباس عروس دنباله دار دارای جلوه بهتری است ولی اگر از فرد با تجربه بپرسید، یه شما می گویید که لباس عروس با دنباله کوتاه بهتر از دنباله بلند است. لباس عروس با دنباله کوتاه سبک تر است و بهتر می توانید با آن حرکت کنید. منظور از دنباله کوتاه چیزی در حد 60 تا 80 سانتی متر است.

لباس عروس ایرانی

تور بلند روی زمین کشیده میشود و همان حس دنباله را القا می کند و سختی کمتری هم دارد اگر لباس دنباله بلند می پوشید باید بعضی از حرکات را یاد بیرد، مثلا خیلی سریع حرکت کنید و خیلی تغییر جهت بدهید، ممکن است دنباله لباستان مانع از حرکت شما شود و شما زمین بخورید.

 

نكاتی برای انتخاب لباس عروس

برای تهیه لباس عروس باید بودجه خود را در نظر بگیرید. قبل از تعیین بودجه، هرگز سراغ لباس های گرانقیمت نروید چون ممکن است از حرید خود راضی نباشید.

لباس عروس ایرانی

با نگاه کردن به مجله های عروس، سایت های مخصوص عروسی، مزون های لباس عروس و … می توانید یک ایده برای لباس عروس خود پیدا کنید.

در قدم نخست باید بدانید که چطور لباسی را می خواهید آیا مدرن باشد یا کلاسیک

لباس عروس ایرانی

رمان و فصل عروسی شما بیار مهم است و برای انتخاب لباس عروس باید به آن دقت کنید. اگر وقت دارید از یک طراح لباس خوب در مورد اینکه کدام لباس به اندام و چهره شما می آید، مشورت کنید.

لباس عروس ایرانی

قبل از اینکه به خیاط لباس عروسی خود را سفارش دهید به همراه یک دوست یا مادر خود، نمونه های لباس عروس آن خیاط را ببیند.

حتماً چه در مرحله پرو چه در مرحله انتخاب خياط از نظرات فرد ديگري مثل مادر يا دوست مشورت بخواهيد.

لباس عروس ایرانی

هنگام انتخاب لباس های مختلف آن را پرو کنید شاید مدلی که شما فکر می کنید به شما نمی آید، وقتی که به تن کنید بسیار زیبا باشد.

لباس عروس ایرانی

در انتخاب لباس اصلا عجله نکنید. اگر از لباسی خوشتان نمی آید، برای خریدن آن عجله نکنید. بهتر است یک یا دو روز در مورد آن خوب فکر کنید و سپس تهیه کنید.

لباس عروس ایرانی

اگر لباس مناسب خود را پیا کردید اصلا دیگر لباس ها را پرو نکنید. بعد از خریدن لباس می توانید به سراغ خرید کفش و دیگر لباس ها بروید.

کدام لباس مناسب شما است؟

اگر بازوهای بزرگ و سرشانه های پهنی دارد، نباید لباس مدل دکلته سفارش دهید. لباس آستین کوتاه یا آستین حلقه ای مناسب است.

لباس عروس ایرانی

لباس عروس ایرانی

اگر می خواهید بالاتنه شما جمع و جور تر به نظر برسد باید لباسی با نیم تنه گن شکل و تنگ و همچنین دامنی را که از کمر پف دار است را انتخاب کنید.

لباس عروس ایرانی

اگر از مدل های بالا خوشتان نیامد، بهتر است به سراغ مدل های ساده و کشیده بروید، زیرا بر بیشتر اندام ها می نشیند و عروس را ظریف نشان می دهد.

روش های تبدیل شده به یک عروس زیبا

اگر می خواهید پوستی برنزه داشته باشید نباید یک یا دو روز قبل از عروسی این کار را انجام دهید زیرا در روز عروسی پوست نارنجی و مصنوعی می شود. باید دو هفته قبل از عروسی پوست را برنزه کنید.

لباس عروس ایرانی

چند روز قبل از مراسم عروسی میوه و سبزیجات زیادی بخورید و غذاهای چرب و شیرین و پر ادویه و همچنین چیپس و پفک هرگز نخورید، این غذاها پوست را کدر، خسته، تیره و پر جوش می کنند.

لباس عروس ایرانی

برای شستن موها از آب ولرم استفاده کنید زیرا آب داغ منجر به از بین رفتن چربی حفاظتی موها می شود.

لباس عروس ایرانی

چاي سبز بنوشيد، گوجه‌ فرنگي، هندوانه، ماهي، توت‌ فرنگي، توت سفيد، توت قرمز، تمشک، بروكلي، گريپ‌فروت، انار، اسفناج، لبنيات كم‌چرب، هويج، تخم‌مرغ، گردو، حبوبات، پرتقال و برنج قهوه‌ای را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

لباس عروس ایرانی

سعی کنید چند روز قبل از مراسم عروسی، اب زیاد بخورید تا پوست شما شفاف بشود و از نرم کننده های پوست هم استفاده کنید.

لباس عروس ایرانی

سه تا 7 روز قبل از عروسی پاکسازی عمقی پوست را انجام ندهید، یک پاکسازی ساده، لایه برداری سطحی می تواند باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه شود و کدری پوست را هم از بین می برد.

لباس عروس ایرانی

روز قبل از عروسی بتر است خوب استراحت کنید و شب هم خیلی زود به رختخواب بروید و موسیقی ملایم گوش کنید تا استرس نداشته باشید.

لباس عروس ایرانی

شب قبل از مراسم عروسی بهتر است از داروی ضد حساسیت زیر نظر پزشک استفاده کنید تا حساسیت پذیری کمتر داشته باشید و اگر حين آرايش بر اثر اشتباه مقداري از مواد آرايشي مثل مداد يا ريمل وارد چشم شوند چشم‌ها قرمز نشوند. علاوه بر اينها در آخر مراسم هم احتمال كمتري دارد كه چشم‌ها به دليل خستگي قرمز شوند.

لباس عروس ایرانی

مطالب مشابه را ببینید!