تخم مرغ برای افراد دیابتی مناسب است؟

بعضی از افرادی که دیابت دارند دقیقا نمی دانند که می توانند تخم مرغ مصرف کنند یا نه، در این مطلب پاسخ متخصصان در مورد خوردن تخم مرغ در دوران دیابت را می خوانیم.

دیابت و تخم مرغ ، خوب یا بد؟

آیا تخم مرغ برای افرادی که دیابت دارند مفید است؟ پاسخ در این مطلب است و به دقت مطالعه کنید تا بدانید آیا تخم مرغ را می توانید مصرف کنید یا نه.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید می توانید تخم مرغ مصرف کنید زیرا کربوهیدرات کمی دارد و پروتئین آن هم زیاد و با کیفیت است.

اگر به عقب برگردیم، تخم مرغ در میان مردم و به خصوص افرادی که دچار دیابت بوده اند و مبتلا به بیماری های قلبی بودند به دلیل داشتن کلسترول بالا شهرت بدی داشت و اما حالا این عقیده تغییر کرده است. متخصصان تغذیه توصیه می کنند که تخم مرغ را به رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت اضافه کنید.

مصرف تخم مرغ می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کم کند و وزن بدن را کنترل کند که رابطه مستقیمی با دیابت دارد.

 فواید تخم مرغ

تخم مرغ منبع مهمی از کلسترول است و به جز آن، تخم مرغ ها منبع عالی از پروتئین هستند که برای مدت طولانی بدن را پر نگه می دارند، تخم مرغ ممکن است باعث کاهش گرایش به مواد غذایی ناسالم شود و وزن افرادی که مبتلا به دیابت هستند را کنترل کند.

طبق مطالعات وزارت کشاورزی ایالات متحده، 100 گرم از تخم مرغ، حاوی 12/56 گرم پروتئین است که به همین دلیل است که متخصصان تغذیه آن را منبع خوبی از پروتئین میدانند، که ارزان قیمت است و برای بیماران دیابتی مناسب میباشد با این حال،حاوی مقداری کالری و چربی نیز میباشد پس این مطلب را نیز در نظر بگیرید.

تخم مرغ برای افراد دیابتی

مصرف تخم مرغ چه فوایدی دارد؟

مواد مغذی تخم مرغ ها

تخم مرغ مواد مغذی زیادی دارد مانند ویتامین های D، B2، A، E می باشد، زرده تخم مرغ بیوتین می باشد که برای حفظ مو، پوست و ناخن سالم خیلی ضروری است همچنین تخم مرغ حای چربی های مفید مانند امگا 3 است که برای افراد مبتلا به دیابت خیلی مفید است.
یک تخم مرغ بزرگ، (50گرمی) حاوی 72 کالری ، 4/75گرم چربی و فقط 1/5 گرم چربی اشباع شده است تخم مرغ ها ،همه کاره هستند و میتوانید آنها را با راه های مختلف در ظرف غذایی خود داشته باشید ؛ شما میتوانید یک غذای سالم را با ترکیب کردن تخم مرغ در گوجه فرنگی ،پیاز و سایر سبزیجات داشته باشید.
تخم مرغ برای افراد دیابتی

خواص تخم مرغ

دیگر مزایای تخم مرغ:

1.مصرف تخم مرغ عالی برای استخوان ها:

تخم مرغ ها حاوی ویتامین D میباشند که برای قوی شدن استخوان ها ضروری هستند علاوه بر این، آنها یک منبع غنی از فسفر میباشند.این ترکیب قدرتمند ،به ساختار های استخوان ها و دندان های سالم کمک میکند.
تخم مرغ برای افراد دیابتی

فواید مصرف تخم مرغ برای استخوان های بدن

2. تخم مرغ منبع آنتی اکسیدان ها:

تخم مرغ یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها، لوتئین و زاکسنتین است که به محافظت،چشم ها کمک میکند.

3.تخم مرغ ها ممکن است که به از دست دادن وزن کمک کنند:

تخم مرغ یک منبع منحصر به فرد است که ممکن است به کاهش وزن کمک کند پیش بروید و تخم مرغ های بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
تخم مرغ برای افراد دیابتی

فواید مصرف تخم مرغ در کاهش وزن

4. تخم مرغ ها حاوی کالری کم هستند:

با توجه به تحقیقات، وزارت کشاورزی ایالات متحده، تخم مرغ حاوی حدود 78 کالری است شما میتوانید تخم مرغ را به صبحانه یا ناهار خود بدون هیچ گونه آسیبی اضافه کنید.

نتیجه گیری:

تخم مرغ ها بدون شک سالم هستند و باید آن ها را با آرمش مصرف کنید.آنها میتوانند یک گزینه عالی برای صبحانه دیابتی ها باشند.با این حال همیشه خوردن سفیده تخم مرغ بهتر از زردی آن است از آنجا که زرده تخم مرغ حاوی کلسترول زیادی است.شما میتوانید سفیده آن را بدون نگرانی مصرف کنید در نهایت قبل از اضافه کردن تخم مرغ ها به رژیم غذایی خود با یک متخصص دیابت مشورت کنید.
مطالب مشابه را ببینید!