مجله تاپ‌ناز‌

آیا رژ لب برای سلامتی خطرناک است؟

خطر رژ لب برای سلامتی

اگر در رژ لب مواد سمی و خطرناک به کار رفته باشد می تواند باعث ابتلای فرد به سرطان شود و باعث دیگر بیماری ها شود.

خطر رژ لب سمی و خطرناک

وقتی پای نمادی برای صنعت لوازم آرایش به میان می آید همه یک وسیله و یک نماد را در ذهن خود می جویند و آن هم رژ لب است.رژلب یعنی آرایش و آرایش یعنی رژلبرژلب یک ماده بسیار کاربردی در آرایش است و همه می توانند در هر جایی با چند حرکت بسیار مختصر رژ لب شان را بر روی لب ها بکشند و رنگ را به صورت خود مهمان کنند.

خرید یک رژ لب خوب و البته سالم برای همه مهم است. این خیلی اهمیت دارد که ماده ای که هر روز استفاده می کنید برای سلامتی شما مضر نباشد. این که رژلب شما از مواد سمی تشکیل شده باشد و یا موادی در آن به کار رفته باشد که سبب ابتلای شما به سرطان شود بسیار خطرناک است.

رژ لب بدون سرب
شاید شنیده باشید که فلان رژ لب سرب دارد و یا فلان رژ لب به خاطر سربی که در آن به کار رفته است سرطانزا ست. این واقعیتی است که در رژ لب فلز استفاده می شود اما فلزاتی مانند آهن و مس که ضرری برای بدن انسان ندارد. از طرفی فلزات سنگین مانند جیوه و سرب اگر در رژلب به کار رود موجب تغییر رنگ دائمی پوست لب و تغییر رنگ دندان ها می شود.

مثلا اگر در رنگ رژلب شما سرب باشد دندان هایتان بعد از مدتی سبز می شود. وجود سرب در رنگ هایی که با محیط انسان سر و کار دارند آنچنان خطرناک است که این فلز را دیگر در رنگِ در و دیوار هم استفاده نمی کنند چه برسد به رنگ رژلب.

خطر رژ لب برای سلامتی

سم کشنده یا افسانه ای خوش رنگ؟

اما اجناس تقلبی. این اجناس از آنجا که همه توان خود را بر ارزانی و کیفیت کاذب مصروف می کنند، از هر چیزی برای رنگ دادن و زیبایی ظاهری بهره می جویند و باید گفت که در این رژ لب ها سرب هم به کار می رود.

آزمایش رژ لب
در اینترنت و یا گفتگو های دوستانه بسیار می شنوید که اگر رژ لب را به روی طلا بکشید و سیاه شود آن رژ لب سرب دارد؛ یا اگر با نمک رژ لب را مخلوط کنید و تغییر رنگ بدهد این رژ لب تقلبی است. راستش را بخواهید همه این تست ها کاملا اشتباه و شایعه است. اگر کسی که رژلب تقلبی می ساخت و با چنین کارهای پیش پا افتاده ای لو می رفت که به سرعت تمام اجناسش روی دستش می ماند؟
اما حالا که آزمایش خاصی برای شناختن جنس تقلبی از اصل وجود ندارد چه کار کنیم؟ راه حل ما اعتماد است. اعتماد به برند ها و فروشگاه های معتبر. برند های ارزانی مانند مارال و کنویس و کنویس هارمونیک و برند میان قیمتی مانند این لی در ایران تولید می شوند و نشان سیب سلامت دارند این نشان سالم بودن کالا را تضمین می کند و البته به خاطر تولید داخلی بودنشان ارزان تر از دیگر کالا ها به دست شما می رسد.

کیفیت این دسته از رژلب ها هم خوب است اما به کیفیت برخی برند های خارجی نمی رسد. در میان برند های خارجی اجناس تقلبی بسیار بیشتر است از این رو فروشگاه های معتبر تنها برند هایی را وارد می کنند که از مبادی گمرکی معتبر وارد ایران شده باشند و شرکتی وارد کننده آنها باشد. این اجناس به جنس شرکتی مشهورند و استفاده از آنها هیچ ضرری برای شما ندارد زیرا دقیقا قیمتی معادل قیمت های خارج از ایران با اندکی تفاوت دارند و همان کیفیت را به شما ارائه می دهند که از اجناس خارجی انتظار می رود.

برندهای معروف رژ لب:

لورآل و میبلین قهرمانان رژلب های خارجی
لورآل و میبلین دو برندی هستند که توسط شرکتی معتبر وارد ایران می شوند. رنگ ها دو گروه از رژ لب های لورآل و میبلین بسیار ماندگار است . در برند لورآل گروه رژ لب ها کالر ریچ و به خصوص کالر ریچ های اکسکلوسیو و در میبلین رژ لب های مات کرمی ماندگاری رنگ بسیار بالایی دارند.

لورآل کالرریچ اکسکلوسیو از کالر ریچ معمول کمی کوچکتر است و رنگ های بسیار محدود تری دارد. این رژ لب بر روی خود امضا 6 هنرمند مشهور را دارد هنرمندانی که به سفیران زیبایی لورآل مشهورند. از جمله این هنرمندان اوا لانگوریا و جنیفر لوپز اند که امضای آنها به نوعی سلیقه این هنرمندان خاص را در ترکیب رنگ رژ لب های کالر ریچ اکسکلوسیو لورآل دخیل کرده است.

خطر رژ لب برای سلامتی

سم کشنده یا افسانه ای خوش رنگ؟

رژلب مات کرمی میبلین
جنس رژ لب مات کرمی میبلین از اسمش پیداست بسیار لطیف و نرم است و حتی بر روی خشک ترین لب ها به نرمی هرچه تمام می لغزد و رنگی خاص را بر روی لب های شما برجای می گذارد . رنگ دانه های رژ لب مات کرمی میبلین بسیار غلیظ است و ماندگاری آن به نزدیک 12 ساعت می رسد رنگی با خوردن و آشامیدن به این راحتی ها پاک نمی شود و البته حس مات و مخملی آن می تواند هر صورت را زیبا و زیباتر کند.

مو تن رو با گردآوری بهترین رژ لب ها در کنار هم کلسیونی بسیار خاص را برای خانم های ایرانی گرد هم آورده است خانم هایی که خرید یک رژلب برای آنها چندان معنی ندارد و وقتی که از برندی رضایت داشتند چندین رژ لب آن را مهمان میز آرایش خود می کنند. با مجله مو تن رو هم که به راحتی می توانید مطالب درباره رژ لب و ترفند هایی برای ماندگاری خوش رنگی و استفاده هرچه بهتر از آن بخوانید و از رژلب های زیبای تان لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!