مجله تاپ‌ناز‌

آیا ارضا شدن جنسی (ارگاسم) فایده ای هم دارد؟

آیا ارگاسم شدن برای زنان فایده ای هم دارد؟

از فواید رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار گفته شد که در ادامه همان بحث ها می رسیم به این که آیا ارگاسم و ارضا شدن زنان می تواند تاثیراتی در تغییرات جنسی رو به مثبت در جسم آنها داشته باشد.

آیا ارضا شدن (ارگاسم) فایده ای هم دارد؟

فایده های ارگاسم و ارضا شدن زنان

از فواید رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار گفته شد که در ادامه همان بحث ها می رسیم به این که آیا ارگاسم و ارضا شدن زنان می تواند تاثیراتی در تغییرات جنسی رو به مثبت در جسم آنها داشته باشد.
فواید ارگاسم در زنان و رابطه زناشویی

مواد شیمیایی طبیعی مانند دوپامین، اندورفین و سروتونین با آزاد شدن به هنگام ارگاسم وارد جریان خون می شوند که احساس های خوشایند و تسکن دهنده مانند شادی، سرخ شدن، گرما و خواب آلودگی را ایجاد می کنند. آستانه تحمل درد در طول ارگاسم افزایش می یابد که ما را برای توقف درد آماده درد می کند. رابطه جنسی با همسرتان نه تنها لذت بخش است بلکه به کم کردن دردها و ناراحتی های متداول زندگی کمک می کند.

medical daily در گزارش اخیر خود به برخی از امراضی که می توان با ارگاسم درمانی با آن ها مقابله کرد پرداخته است:

انقباض های دوره پیش از قاعدگی: پیش از ارگاسم در زنان، رحم ریلکس تر است اما در لحظه اوج رابطه جنسی جریان خون افزایش می یابد که این کار به تسکین انقباض ها کمک می کند. ماهیچه های رحم در طول ارگاسم منقبض می شوند در حالی که مواد شیمیایی را در مغز آزاد می کنند که به عنوان تسکین دهنده طبیعی درد عمل می کند.

سر درد: بر اساس مطالعه انجام شده در سال 2013 ارگاسم می تواند درد میگرنی یا سردردهای خوشه ای را تسکین دهد. محققان می گویند موقعیت قرارگیری بدن شما در آمیزش جنسی مهم نیست اما لازم است برای آرام شدن دردتان به ارگاسم کامل برسید.

سکسکه: پیش از آنکه یک قاشق کره بادام زمینی بخورید یا با حرکتی احمقانه خودتان را بترسانید بدانید بهترین گزینه برای رفع سکسکه برقراری رابطه جنسی با همسرتان و رسیدن به ارگاسم است. مطالعات نشان داده است لحظه انزال در مردان در زمان هم آغوشی و تحریک عصب واژنی در زنان که در سکس انجام می شود سکسکه را رفع می کند.

مطالب مشابه را ببینید!