راهنمای سفر به ازمیر ترکیه

راهنمای سفر به ازمیر ترکیه

بیشتر در گردشگری

درباره ازمير :

کرانه هاي درياي اژه در ترکيه از جمله زيباترين چشم اندازهاي اين کشور مي باشند. خط ساحلي باشکوهي که آب شفاف درياي اژه به آن برخورد

مي کند، مملو است از کرانه هاي قديمي که توسط باغهاي زيتون، پرتگاههاي سنگي و جنگلهاي کاج احاطه شده اند.
اگر شما اسکله هاي ماهيگيري زيبا، روستاهاي تفريحي پرطرفدار و يا بقاياي تمدنهاي باستاني را که گواهي بر ???? سال تاريخ، فرهنگ و اسطوره مي باشند ترجيح دهيد، اين منطقه تعطيلاتي براي همه، از دوستداران طبيعت و خورشيد گرفته تا عکاسان ، مشتاقان ورزش ، قايقرانان و باستانشناسان ، فراهم مي کند. در تمام طول ساحل، اقامتگاههايي را مي توان يافت که هر سليقه وقيمتي را در بر ميگيرند

.

 ازمیر ترکیه

جاذبه هاي توريستي ازمير :

ازمير ديدني هاي بسياري دارد. شايد بسياري براي دريا و ساحل زيباي اين شهر در تابستان مي روند اما بسياري ديگر نيز وجود دارند که به دنبال اماکن و برنامه هاي هيجان انگيز اين شهر مي گردند. ميدان کناک يکي از اين ديدني ها است. اين ميدان به خاطر برج ساعت خود شهرت دارد. اين برج در سال 1901 ميلادي ساخته شده است در کنار اين ميدان مسجد کناک و بازار کمرالتي قرار دارد. اما ديدني هاي ديگر ازمير آسانسور است. بناي آسانسور نام يکي از امکان ديدني و حتي تاريخي ازمير است. اين آسانسور که در سال 1907 توسط تاجران يهودي ساخته شده براي جابجايي شهروندان از يک مکان پست بر فراز تپه اي که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبيه شده است. اين آسانسور در ابتدا با سيستم فشار آب کار مي کرده است اما بعدها به سيستم الکتريکي مجهز شده است. شما اکنون با سوار شدن در اين آسانسور علاوه برا اينکه شهر و مناطق ديدني آن را از بال مي بينيد مي توانيد از سوغاتي فروشي ها رستوران ها و کافي شاپ هاي آن نيز استفاده کنيد. تلفريک شهر ازمير نيز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمير مي برد. اين برج که در سال 1977 ساخته شده شما را به ارتفاع 423 متري از سطح زمين مي برد. اما در محله هاي ديدني اين شهر مي توان از محله ال سانجاک نام برد. خيابان هاي باريک با خانه هاي به سبک يوناني و رستوران هاي دل انگيز. اين محله از مرکز شهر چندان دور نيست و حمل و نقل عمومي براي آن وجود دارد. اما از اماکن مهم مي توان به کاديفکال که قعله اي است قديمي اشاره کرد. بعد از اين قلعه آگورا که بازاري نيز در اين منطقه به همين نام است. يادگار دوره امپراتوري روم در اين شهر است که از مکان هايي است که بايد ديد. در ازمير موزه باستانشناسي ، موزه فرهنگ شناسي ، موزه آتاتورک ، موزه هنرهاي نفيس ، موزه هنر ، موزه تاريخ طبيعي وجود دارد. اما ديدني هاي ازمير به موزه هاي آن ختم نمي شود. در بايراکلي يک معبد بنام آتنا به معني الهه عشق و مهارت ، کانالهاي شير ينير و يشيل دره دو نمونه از آثار مهندسي رومي است. رودخانه ملس که در سرتاسر عصر روم شرقي و عثماني آب ازمير را فراهم مي کرد از اين منطقه عبور مي کند. کليساي سنت پليکارت قديمي ترين کليسا درازمير است. مهمانسراي کيزلار اقاسي ، بناي يادبود آتاتورک در ميدان جمهوريت که برروي يک اسب نشسته است اين اثر خاطره آزاد سازي اين شهر توسط نيروهاي ترکيه را گرامي مي دارد.

ازمیر ترکیه

دلفين هاي پرنده در کارشي ياکا يک اثر تاريخي است که سمبلي از دوستي و برادري ميباشد . حيسار بزرگترين و قديمي ترين مسجد در ترکيه است که داراي يک اندرون دلپذير با يک منبر و محراب زيبا است . مساجد ديگر ازمير شامل ساليچي اقلو ، شاديروان و کمرالتي مي باشد. اما در زمره ديدني هاي ازمير پارک هاي اين شهر است كه مي توان کولتور پارک ، پارک ادنان سايگون ، پارک اينسان حاک لاري ، پارک موامراکسوي و پارک تفريحي تورگوت ازال را نام برد.

مراکز خريد ازمير :

بسياري ازمير را به قصد خريد انتخاب مي کنند به ويژه خريد پوشاک و البسه با پارچه هاي ترک که يکي از بهترين دوخت ها را در دنيا دارند. از اين رو بايد گفت ازمير گزينه خوبي براي خريد است. ازمير با دارا بودن مراکز خريد زياد محبوبيت ميان همه علاقه مندان به خريد در اين منطقه را دارد. يکي از مراکر خريد منطقه آلسانژاك (Alsancak) است. اين منطقه شامل فروشگاه هاي پوشاک زنانه ، مردانه ، بچه گانه ، انواع اسباب بازي ، عينک و وسائل الکترونيک و اصولاً هرچه که شما بخوهيد را در اين فروشگاه ها خواهيد يافت مانند ماركهايي نظير بنتون ، مانگو ، ديزل ، زارا ، مادركيير ، ري پلي و تامي هيلفيگر.

ازمیر ترکیه

(Konak) است كه در نزديكي برج ساعت واقع شده و شامل فروشگاه ها ، رستوران ها و سينما مي باشد همچنين ماركهاي معروف و لوازم آرايش را مي توانيد در اين منطقه بيابيد.
مرکز خريد بالكووا (Balcova) مركز خريد ديگري است که شما مي توانيد در فروشگاه هاي آن لوازم آرايشي ، جواهرات ، لباس هاي مارك دار مانند مارکس و اسپنسر ، بنتون ، لوي و كافه هايي مانند استارباکس را بيابيد همچنين اين مركز خريد منطقه سرگرمي بچه ها را دارا مي باشد.
مركز خريد كارفور (Carrefour) كه يك هايپرماركت است نيز در اين شهر وجود دارد.
و بسياري از مركز خريد ديگر مانند كيپا (Kipa) ، بارنووا (Bornova) و اي جي اي (EGE) در شهر ازمير واقع شده اند.

فرودگاه ازمير :

حمل و نقل عمومي ازمير :

فرودگاه بين المللي عدنان مندرس ازمير كه در 18 كيلومتري جنوب غربي اين شهر واقع شده است يكي از بزرگترين فرودگاههاي كشور تركيه محسوب مي شود.
حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي ، اتوبوس و مترو مي باشد.
تاكسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسي متر انجام مي گيرد. با اين وجود كرايه تاكسي در اين شهر نسبتا گران مي باشد. نرخ اوليه تاكسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي باشد و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيك مي بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.
تاكسيهاي ديگر تاكسيهاي ون هستند كه در شهر ازمير به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي گيرند. اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت بوده و براي هر نفر در 1.5 لير جديد (در حدود 1 دلار) مي باشد. اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي نمايند.
اتوبوسهاي شهر ازمير سرويس نسبتا منظمي را در سطح اين شهر به مسافران عرضه مي نمايند. اتوبوسهاي اين شهر متعلق به بخش خصوصي مي باشند اما كرايه همه اتوبوسها يكسان و برابر با 1 دلار (1.5 لير) است.
مترو وسيله ديگري است كه در شهر ازمير براي تردد در داخل شهر مي توانيد از آن استفاده نماييد.

 ازمیر ترکیه ازمیر ترکیه

مطالب مشابه را ببینید!