مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی جکی چان | زندگی شخصی عکس های جکی چان ماجرای پخش فیلم غیراخلاقی

جکی چان

بیوگرافی جکی چان

چان کُونگ سانگ Chan Kong Sang که به جکی چان معروف است متولد 7 اوریل سال 1354 است او یک رزمی کار حرفه ای در رشته های هاپکیدو و ووشو می باشد و همچنین هنرپیشه، کارگردان، تهیه کننده، فیلمنامه نویس، بدلکار، خواننده و صداپیشه اهل هنگ کنگ است. این بازیگر به دلیل فیلم های کمدی اکشن هایی که بازی می کند مشهور شده است. او در خیابان مشاهیر آمریکا و خیابانی در هنگ کنگ دارای ستاره است. جکی چان به 11 زبان ازجمله : اسپانیایی ،انگلیسی ، فرانسوی ، ژاپنی ، روسی و آلمانی تسلط کامل دارد.

جکی چان

وقتی خانواده قصد فروش جکی چان را داشتند

پدر او چارلز چان و مادرش لی لی چان در سفارت فرانسه در هنگ کنگ کار می کردند.

وضعیت مالی آنها خوب نبود و فقیر بودند تا حدی که می خواستند جکی 5 ساله در برابر هزار و پانصد دلار به یک دکتر انگلسی بفروشند، ولی از این کار منصرف شدند و تصمیم گرفتند برای یافتن کار به استرالیا مهاجرت کنند. جکی را در سن 7 سالگی به یک پانسیون در هنگ کنگ فرستادند.

جکی چان

یادگیری رشته های رزمی

جکی از سن 7 سالگی به مدت 10 سال، یعنی تا سال 1971 نزد استادی به نام یوشان یوان عملیات آکوبات، کونگ فو، ابرای چینی، پانتومیم و آواز را یاد گرفت.

جکی چان

نخستین فیلم جکی چان

در سن 8 سالگی در فیلم هفت شانس کوچولو یک نقش کوتاه بازی کرد. سپس به عنوان بازیگر خردسال در فیلم های مزویکال هنگ کنگی ایفای نقش کرد.

جکی چان

بازی در فیلم های بروس لی به عنوان سیاهی لشکر

جکی چان در ابتدای وورد به حرفه فیلمسازی در فیلم های اژدها وارد می شود و خشم اژدهای بروس لی به عنوان سیاهی لشکر و بدلکار ایفای نقش کرد.

جکی چان

اولین تجربه بازیگری در فیلم بروس لی

زندگی‌نامه جکی چان اولین تجربه بازیگری وی در بزرگسالی در سال ۱۹۷۱ بود که فیلم «ببر کوچولوی کانوتن» نام داشت. او در سال ۱۹۷۲ در فیلم «مشت خشم» که یکی از فیلم‌های مشهور بروس‌لی بود، به‌عنوان بدل کار بازی کرد. البته در صحنه‌ای که مرتفع‌ترین سقوط سینمایی آسیا بود، جان سالم به‌در برد. او در این سال در فیلم پرفروش «مار در سایهٔ عقاب» و کمدی کونگ‌فوی «استاد مست» را بازی کرد و خود را به‌عنوان مشهورترین ستاره هنرهای رزمی آسیا پس از بروس‌لی تثبیت کرد. در سال ۱۹۸۰ برای اولین بار در یک فیلم آمریکایی به نام «دعوای بزرگ» ظاهر شد.

جکی چان

مجروح شدن و ضربه مغزی حکی چان طی فیلمبرداری

در سال ۱۹۸۶ سومین فیلم پرفروش دهه ۸۰ هنگ کنگ را با نام «<زره خدا>» بازی کرد. در همین فیلم بود که هنگام یک بدل‌کاری در زمان فیلمبرداری در یوگسلاوی سقوط کرد و استخوان جمجمه‌اش خرد شد و تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت. جکی چان در سال ۱۹۹۵ در هنگام بازی درفیلم «غرش در برانکس» مچ پایش شکست. او تاکنون در بیش از ۱۵۰ فیلم بازی کرده‌است. جکی چان هنرپیشه فیلم‌های اکشن سینمای آمریکا، از سوی سازمان ملل متحد به‌عنوان سفیر حسن نیت صندوق حمایت از کودکان بی‌سرپرست (یونیسف) و انجمن کمک به کودکان مبتلا به بیماری ایدز این سازمان انتخاب شد.

جکی چان

شغل دوم جکی چان

جکی چان یک شرکت تولیدی پیراهن و بلوز مردانه تأسیس کرده‌است. نام خط تولید لباس مردانه وی متشکل از دو حرف نام خود او می‌باشد و بر روی پیراهن‌های شرکت تولیدی جکی چان طرحی از اژدهای چینی حک شده‌است. او در روز افتتاح شرکت تولیدی‌اش چندین پیراهن به هنرمندان هالیوودی هدیه داد. جکی چان می‌گوید: می‌خواهد همه طرح‌های بلوزهایش برگرفته از معیارها و آداب و سنن چینی باشد و از تصاویر غربی استفاده نکند.

جکی چان

بدلکاری های خطرناک و کناره گیری از بدلکاری

او که بدل کاری‌های فیلم‌هایش را خودش انجام می‌داد، بدل کاری‌هایی که آنقدر خطرناک بودند که شرکت‌های بیمه حاضر به بیمه کردن آن نبودند در نهایت در سال ۲۰۱۲ در مراسمی اعلام کرد که دیگر بدل کاری انجام نمی‌دهد.

جکی چان

گویندگی جکی چان

وی همچنین در مجموعه فیلم‌های پاندای کونگ فوکار گویندگی نقش استاد میمون را بر عهده داشته‌است.

 

ازدواج و همسرش

او در سال 1981 و در سن 27 سالگی با خانمی به نام جون لین که یک سال از خودش بزرگتر بود وارد رابطه عاشقانه شد و در یک سال بعد مخفیانه با هم ازدواج کردند و حاصل ازدواج آنها یک پسر بود.

 

دارایی و ثروت جکی چان

جکی چان در سال 2016 با درآمد خالص بیش از 61 میلیون دلار پس از دیواین جانسون (راک) پولسازترین بازیگر مرد جهان شد. او با دارایی خالص بیش از 400 میلیون دلار جزو ثروتمندترین بازیگران هالیوود است.

 

پخش فیلم با صحنه های مبتذل از جکی چان

در دی ماه سال 97 یکی از فیلم های جکی چان از شبکه کیش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد که سانسور نشده بود و جکی چان را در حال معاشقه با بازیگر زن نشان می داد.  در پی پخش شدن این صحنه های مبتذل این فیلم، چند نفر در صدا و سیمای کیش برکنار شدند.

مطالب مشابه را ببینید!