مجله تاپ‌ناز‌

شوخی کردن با دختر و نحوه درست شوخی کردن با دختران

یکی از روش های خوب و موثر برای ارتباط برقرار کردن با دیگران، شوخی کردن است.حتی سردترین و پیچیده ترین موقعیت ها را می توان با یک شوخی درست و به جا، به موقعیتی دوستانه تبدیل کرد و از فضای ایجاد شده برای توسعه دادن روابط استفاده کرد. این مورد در رابطه با روابط میان دختر و پسر نیز صادق می باشد، اما بعضی از پسرها نمی دانند چطور باید با یک دختر شوخی کنند. شاید بترسند که دختر مقابل خود را ناراحت ککند و یا در نگاه او به فردی بی ملاحظه تبدیل شوند.

پس این سوال در ذهن به وجود می آید که چگونه با یک دختر شوخی کنم؟ شوخی کردن با دخترها زیاد هم سخت نیست. اگر روش درست و اشتباه شوخی کردن را بدانید می توانید به راحتی روابط خود را با دیگران بهبود دهید.

 

آموزش روش درست شوخی کردن با دختر

دوستانه و با اعتماد به نفس باشید

مهم نیست که چه می گویید، فقط در هنگام گفتن آن، یک لبخند دوستانه (و نه موزیانه و لج درآر) بر لب داشته باشید. همچنین در حرکات و حالت صورت خود نشان دهید که اعتماد به نفس داشته و دلیل شوخی کردن تان این است که از آن دختر خوشتان می آید. اگر در هنگام شوخی کردن صورتی بی روح داشته و یا اخم کنید، ممکن است دختر مقابل تان فکر کند که جدی می گویید، و تمام گفته های شما را اهانت برداشت کند. حتی اگر خیلی از آن دختر خوشتان می آید، تا جای ممکن در مقابل او راحت باشید (می دانیم که سخت است!). حالت راحت شما بر آن دختر نیز تاثیر گذاشته و احتمال ناراحت شدن او بسیار کم می شود.

 

با عادت های رفتاری او شوخی کنید

وقتی با او هستید، به کارها و رفتارهایش توجه کنید و سپس یک چیز بامزه در مورد عادات رفتاری او بگویید. مثلا اگر در هنگام خندیدن، سر خود را چرخانده و موهایش را به سمتی دیگر می اندازد، با لبخند و به حالت شوخی به او بگویید: “دیگه نباید بخندونمت. موهات از ۱ سانتی صورتم رد شد. داشتی کورم می کردی!” این حرف شما نه تنها باعث خنده او می شود، بلکه این پیام را منتقل می کند که حواس تان به او هست و کارهای او را با دقت می بینید.

  • از شوخی های او نیز استقبال کنید. طوری به او تیکه بیاندازید که او نیز بتواند به شوخی، پاسخ تان را بدهد. با این کار شوخی شما حالت دوطرفه پیدا کرده و حس حمله یک جانبه از سوی شما را نمی دهد.
  • مواظب باشید به عادات رفتاری او بی احترامی نکنید. هدف این است که او را بخندانید و خوشحال کنید.

 

شوخی فیزیکی هم انجام دهید

با شوخی های فیزیکی (مانند گرفتن اجسام در دست و ندادن به او) نه تنها دختر مورد نظرتان را می خندانید، بلکه نوع رابطه را، از یک رابطه کلامی معمولی، به یک رابطه پر مهیج و پر جنب و جوش تبدیل می کنید. اگر می خواهید این شوخی شما بیشترین تاثیر را داشته باشد، آن را با یک کار خوب برای او همراه کنید. مثلا بلیط کنسرتی که دوست دارد را به عنوان هدیه برایش بخرید، وانمود کنید که می خواهید بلیط ها را به او بدهید، و سپس آن ها را از دستش بکشید و دور نگه دارید. او را خسته نکنید، فقط کمی با او شوخی کنید. این یک روش خوب و مفرح برای شوخی کردن بوده، و در نهایت کار خوبی هم برایش انجام داده اید.

  • اگر با او صمیمی هستید، می توانید در حالی که سعی دارد آن هدیه را از دست تان بگیرد، او را قلقلک هم بدهید. این کار باعث افزایش صمیمیت و عمیق شدن روابط شما می شود.
همچنین بخوانید : چگونه با جنس مخالف رابطه برقرار کنیم و موفق شویم؟

شوخی های مثبت انجام دهید

گرچه تمام شوخی ها کمی تمسخر نیز در دل خود دارند، اما سعی کنید به آن ها جنبه ای مثبت بدهید. مثلا اگر پایش به جایی گیر کرد و تعادلش بر هم خورد، به جای مسخره کردن روش راه رفتن او، با خنده بگویید: “اگه این کارارو می کنی که زخم و زیلی شی و عصر باهام نیای بیرون، کور خوندی!” این شوخی یعنی مثلا از قصد این کار را انجام دادی، نه اینکه دست و پا چلفتی هستی. با این روش، موقعیت بوجود آمده را به فرصتی برای شوخی و خنده تبدیل می کنید و در عین حال، باعث ناراحتی و معذب شدن دختر مورد مقابل تان هم نمی شوید.

  • می توانید به همین روش، با ظاهر او هم شوخی کنید. مثلا اگر کفشی با پاشنه خیلی بلند پوشیده بود، به شوخی بگویید، “بهتره امشب باهات دعوام نشه، چون اگه یه لگد بزنی ۶۰ تا بخیه می خورم”. با این حرف نشان می دهید که متوجه پاشنه خیلی بلند کفش او شده اید، اما در عین حال، تلاش او برای قد کوتاه به نظر نرسیدن را نیز مسخره نمی کنید.

 

یک اسم بامزه برای او انتخاب کنید

وقتی با هم هستید، به خصوصیات او توجه کنید؛ مثلا زیاد خندیدن او، یا فیلم هایی که دوست دارد. با توجه به همین خصوصیات می توانید یک اسم بامزه برای او انتخاب کنید. مثلا بگویید: “خیلی سریال های جنایی نگاه می کنیا. از این به بعد باید بهت بگم شبنم هولمز!” اگر این حرف را با شوخی و خنده بگویید، او هم شوخی شما را ادامه داده و آن را می پذیرد.

  • هرگز نقاط ضعف او را در نام بامزه اش لحاظ نکنید. مثلا اگر صورتش کک و مک دارد و از این موضوع ناراضی است، او را “شبنم خالخالی” صدا نکنید.

 

شوخی کردن با دختر

درست و اشتباه شوخی کردن با دختران

حد و مرز خود را بشناسید

گرچه باید در هنگام شوخی کردن راحت باشید، اما در عین حال، باید بدانید که شوخی را تا کجا ادامه دهید. باید بدانید که برای آنچه می گویید و انجام می دهید، حد و مرزی وجود دارد، و اگر از آن حد و مرز عبور کنید، دختر مقابل تان معذب شده و حتی ممکن است از شما بدش بیاید. اگر هنوز مرز ناراحتی طرف مقابل تان را نمی دانید، از شوخی کردن در مورد موضوعاتی مانند ظاهر او، خانواده اش، و یا دوستانش، به شدت پرهیز کنید. حتما در سطحی شوخی کنید که دختر مقابل تان هم با آن راحت باشد.

  • برای پیدا کردن مرز ناراحتی او، باید برخی موارد را با احتیاط فراوان تست کنید. به برداشت خود و شواهد ایجاد شده توجه کرده و احساس او نسبت به شوخی های خود را بررسی نمایید.
همچنین بخوانید : 7 راه برای جذب کردن زن مورد علاقه

مغرور نباشید

اگر شوخی تان بد از آب در آمد و باعث ناراحتی دختر مقابل تان شد، سعی نکنید او را مقصر و بی جنبه جلوه دهید. همچنین اگر احساس کردید از شما دلخور است، حتما معذرت خواهی کنید. اگر خیلی اهل تیکه انداختن باشید، ممکن است چیزهایی بگویید که باعث رنجش دختر مقابل تان شده و به مرور زمان، او را از شما ناراحت کند. اگر چیز نامناسبی گفتید، از او صمیمانه معذرت خواهی کنید. سعی نکنید به روی تان نیاورده و یا طوری رفتار کنید که گویی او بیش از حد حساس است.

 

کارهای ناشایست نکنید

نمی توانید با دختری که به تازگی با او آشنا شده اید، همان شوخی هایی را بکنید که با دوست چند ماهه خود می کردید. در ابتدای رابطه، از شوخی های جنسی و لمس کردن بدن او به قصد شوخی به شدت پرهیز کنید. شوخی های مبتذل، به شدت دخترها را معذب می کند. انجام دادن این موارد در ابتدای آشنایی، موجب دور شدن او (و شناخته شدن شما به عنوان یک فرد بی ملاحظه) خواهد شد.

 

از شوخی برای مسخره کردن استفاده نکنید

طوری شوخی نکنید که گویی شخص او، یا چیزی که برایش خیلی مهم است، را به باد تمسخر گرفته اید. مثلا اگر خیلی به حیوانات علاقه دارد، نگویید: “چقدر گربه نگه می داری! مثل پیرزن های شوهر مرده می مونی …” اگر موضوع حمایت از گربه ها برایش مهم باشد، تمسخر شما تاثیری بد بر ذهنیت او گذاشته و باعث ناراحتی اش می شود.

  • اگر با چیزی که به آن اعتقاد دارد مخالف هستید، به جای مسخره کردن طرز فکر او، در مورد چیزی کم اهمیت تر شوخی کنید تا تنش روابط تان کاهش یابد. مثلا اگر در مورد مسائل سیاسی اختلاف نظر دارید، به جای بی احترامی به طرز تفکر او، چیزی شبیه به این بگویید: “بحث جناح اینا رو بذار کنار، من مشکل اصلیم با تو اینه که دیشب به جای پیتزا، سالاد سزار سفارش دادی. یه بار دیگه به پیتزا بی احترامی کنی طلاقت می دم!” این حرف، صحبت را به سمت یک موضوع کم اهمیت تر برده و از به وجود آمدن بحث جلوگیری می کند.

نکات

  • خود را برای شرایطی که یک دختر از شوخی های شما خوشش نیاید، آماده کنید. اگر چنین اتفاقی افتاد، شوخی کردن را به یک وقت دیگر موکول کنید. اگر هم واقعا اهل شوخی نیست، اصلا با او شوخی نکنید.
  • به یاد داشته باشید که دخترها با رفقای پسرتان متفاوت هستند. احساسات دخترها با پسرها متفاوت بوده و حتی هیچ دو دختری دقیقا مثل هم نیستند. پس حواس تان باشد تا با شوخی های خود، احساسات دختر مقابل تان را جریحه دار نکنید.
  • به عکس العمل های او توجه کنید. همه چیز از لحن صدا و زبان بدن دخترها قابل تشخیص است. یک روش خیلی ساده دیگر این است که ببینید آیا به شوخی شما می خندد یا نه؟

مطالب مشابه را ببینید!