باخت ناباورانه یوسف کرمی در المپیک

شکست سنگین و ناباورانه یوسف کرمی در لندن همه را گیج کرده است.

یوسف کرمی

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به لندن، کمتر کسی باورش می شود یوسف کرمی نخستین رقابتش را با نتیجه 8 بر دو به حریف اسپانیایی، همان حریفی که یوسف در انتخابی المپیک با همان نتیجه او را شکست داده بود، باخته باشد. باختی که همه رویاها و آرزوهای مرد برنزی تکواندوی ایران را نقش برآب کرد. البته نه فقط آرزوهای او، بلکه آرزوهای ملتی علاقه مند که منتظر بودند یکی از با سابقه ترین ورزشکاران کاروان ایران و تنها ورزشکار کاروان که مدال المپیک در کارنامه خود داشت، این بار برنزش را طلایی کند؛ اما گویا دست تقدیر با یوسف کرمی همراه نبود.
پس از این باخت، همه آنهایی که در سالن بودند، مبهوت عملکرد کرمی شده بودند. خود کرمی حسابی شوکه شده بود و با رنگی پریده می‌گفت: «خودم را چشم زدم. شرمنده مردم شدم.» قهرمان زبانش باز نمی شد که بگوید چطور به این روز افتاد.
هادی ساعی کسی که خود دو مدال طلا از این آوردگاه بدست آروده، چنان مضطرب بود که هیچ کلامی بر زبانش جاری نمی شد. تنها جمله ای که از این شکست نقل می کرد این بود که: «نمی دانم چه اتفاقی افتاد.»
عسگری، سرمربی تیم ملی ایران که پس از رضا مهماندوست این مسئولیت خطیر را پذیرفته بود نیز درحالی که مسئول فنی رقابت تکواندوکاران ایران است چیزی برای گفتن ندارد و نمی داند کرمی چگونه در دور اول رقابتهای المپیک لندن باخته است.
باختی که تنها دقایقی پس از باخت سوسن حاجی پور در نخستین رقابتش در المپیک رخ داد. باختی که ما را به یاد این انداخت که دریاهای طوفانی، ناخدای دریا دیده می خواهد. ناخدایی نترس که کشتی را به سرمنزل مقصود برساند. ناخدایی همچون محمد بنا یا شاید رضا مهماندوست.
مطالب مشابه را ببینید!