مجله تاپ‌ناز‌

مکان های گردشگری قزاقستان که قبل از مرگ باید ببینید

سفر به قزاقستان قطعاً‌ برای شما به یاد ماندنی خواهد بود،‌ چراکه مطمعناً از دیدن آن شگفت زده خواهید شد. این مقصد گردشگری کاملاً‌ امن است و می توانید در آن با آرامش به تفریح و بازدید از جاذبه ها بپردازید.

جاذبه های گردشگری قزاقستان که باید حتما ببینید

قزاقستان جزو بزرگترین کشورهایی است که تقریباً هیچ مرز آبی ندارند. قزاقستان از شمال تا صحراهای ازبکستان و ترکمنستان و از دریای مازندران تا چین ادامه وسعت دارد. این کشور همچنین ۵ نوع اقلیم آب و هوایی و ۲ منطقه زمانی دارد. قزاقستان هر آنچه که شما درطول سفر ممکن است بخواهید را دارد. برای مثال، کوه، یخچال طبیعی، جنگل های مخروطی، دره های ظیم و سنگی، دریاچه هایی در دل کوه، رودخانه های زیبا و خیلی از جاذبه های دیگر، همگی از جاذبه های گردشگری قزاقستان هستند.

سفر به قزاقستان قطعاً‌ برای شما به یاد ماندنی خواهد بود،‌ چراکه مطمعناً از دیدن آن شگفت زده خواهید شد. این مقصد گردشگری کاملاً‌ امن است و می توانید در آن با آرامش به تفریح و بازدید از جاذبه ها بپردازید. در ادامه با ما همراه باشید تا ۶ مورد از جاهایی که قبل از مرگ حتماً‌ باید از آن ها در قزاقستان بازدید کنید را معرفی کنیم.

مکان های گردشگری قزاقستان

آلماتی

آلماتی در شمال شرقی قزاقستان  و در بین کوه و جلگه های منطقه قرار گرفته است. آلماتی در واقع بزرگترین شهر قزاقستان است که سراسر آن پر از معماری های مدرن، فواره‌های پرآب و جالب، خیابان های عریض و مناظر کوهستانی زیبایی در پاییز و بهار است. این شهر تئاتر، موزه، نمایشگاه، گالری های هنری و مراکز تجاری زیادی دارد و مجموعه های تفریحی متنوعی هم در آن قرار گرفته است. یکی از مهم ترین جاذبه های آلماتی شهر کلیسا جامع آن است. مطلب مربوط به این کلیسا را در الی

مکان های گردشگری قزاقستان

Medeu

اگر ورزشکار هستید، این پیشنهاد مخصوص شماست! این مجموعه ۱۵ کیلومتر از آلماتی فاصله دارد و در دره ی زیبای Medea قرار گرفته است. در این منطقه شما خاص‌ و بزرگ ترین مجموعه اسکی جهان را خواهید یافت که در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. یک استادیون بزرگ یخی هم در این منطقه قرار گرفته که به آسانی بیش از ۳۰ هزار تماشاچی را در خود جای می دهد. بعضی از برجسته و موفق ترین اسکیت‌بار های جهان به این منطقه می آیند تا توانایی های خود را در این منطقه هم محک بزنند.

مکان های گردشگری قزاقستان

 

راهنمای سفر به قزاقستان

آستانا

آستانا دومین شهر بزرگ در قزاقستان است که در حال حاضر رشد اقتصادی بالایی دارد و ساختمان های مختلفی در آن ساخته می شود. آستانا در قدیم یک شهر کوچک و مخصوص معدن‌کاری بود، اما امروزه مغازه، فروشگاه، رستوران، کافی شاپ ها و مراکز بسیار بزرگ و مدرنی را در خود جای داده است. همین جاذبه های جدید و قدیمی این شهر تبدیل به جاذبه های گردشگری اصلی آن شده اند. مهم ترین جاذبه های آستانا Duman و برج Bayterek هستند.

مکان های گردشگری قزاقستان

پایگاه فضایی بایکورور

این مکان قدیمی و بزرگ ترین مرکز پرتاب موشک های فضایی است. بایکورور در صحراهای بزرگ قزاقستان قرار گرفته است. در حقیقت، موشک های فضایی روسیه معمولاً از این پایگاه پرتاب می شوند. به منظور بازدید از این پایگاه باید از ۴۵ روز قبل اقدام و اطلاع رسانی کنید. البته بعضی آزانس های مسافرتی شما را در رسیدگی به مراحل اداری این بازدید کمک می کنند.

مکان های گردشگری قزاقستان

شهر طراز

یکی دیگر از جاذبه های قزاقستان شهر تاریخی طراز بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد. در سال ۲۰۰۱، این شهر تولد ۲۰۰۰ سالگی خود را جشن گرفت. طراز در فهرست آثار باستانی و میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده است. دو بنا Aisha Bibi و مقبره های Babaji در بیرون این شهر قرار گرفته اند و نمونه هایی عالی از معماری هستند.

مکان های گردشگری قزاقستان

استان مانغیستاو

این استان در جنوب غربی قزاقستان واقع شده و غنی ترین بخش این کشور از نظر منابع نفت، گاز و مصالح ساختمانی است. بومیان این منطقه آن را برای گردشگری خیلی مناسب می دانند، چراکه رسوم فرهنگی در این منطقه بسیار قنی هستند و انجام فعالیت های تفریحی مختلفی هم در این مکان ممکن است. بعضی از بهترین هتل های قزاقستان در این استان قرار دارند.

همچنین : جاذبه های توریستی آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

مطالب مشابه را ببینید!