مجله تاپ‌ناز‌

کیا سراتو 2017 | مشخصات فنی و قیمت Kia Cerato

مشخصات فنی کیا سراتو 2017 و قیمت این خودرو

کیا سراتو 2017 فیس لیفت نسل دوم این خودرو محسوب می شود که قرار است در ایران نیز به فروش برسد. در این مطلب مشخصات فنی و تصاویر کیا سراتو 2017 را مشاهده می کنید.

کیا سراتو 2017

تنها تفاوت مدل فیس لیفت به طراحی متفاوت چراغ های جلو و عقب باز می گردد و موتور خودرو هم به جای استفاده از سیستم سیستم پاشش سوخت چند نقطه ای (MPFI) به تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت (GDI) مجهز شده است.

کیا سراتو 2017

موتور 2 لیتری سری اولیه کیا سراتو که مشابه موتور استفاده شده در هیوندای النترا جدید است و با نام Nu MPI خوانده می شود. توانایی تولید قدرتی معادل 156 اسب بخار و 178 نیوتن بر متر گشتاور را دارا است. همانند گذشته جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد.

اما در مدل 2017 کیا سراتو بلاخره پای مدل 2.0 لیتری تزریق مستقیم (GDI) نیز به کشورمان باز شده است که توان تولید 173 اسب بخار قدرت را دارد و با 209 نیوتن متر گشتاور اندکی از مدل قبلی قدرتمند تر به نظر می رسد اما در عوض به بنزین با کیفیت تری نیز نیاز دارد.

نکته جالب آنکه صفر تا صد کیا سراتو با هر دو پیشرانه به 10.2 تا 10.5 ثانیه زمان نیاز دارد و تفاوت چندانی در زمینه های عملکردی بین این دو پیشرانه دیده نمی شود. از این رو با توجه به کیفیت بنزین و تازه بودن تکنولوژی GDI، موتور قدیمی MPFI یا MPI (بر اساس روش نامگذاری هیوندای) نسبت به این موتور جدید ارجحیت داشته باشد.

کیا سراتو 2017

سراتو در کشورهای کره جنوبی، روسیه و مکزیک تولید می شود و شباهت های فنی گسترده ای با برادر دوقلوی خود یعنی هیوندای النترا دارد، اما به دلیل ظاهر اسپرت تر و همینطور سیستم تعلیق خشک تر می توان آن را اندکی جوان پسند تر از النترا دانست.

کیا سراتو 2017

سراتو در بازارهار جهانی با نام فورته هم شناخته می شود و در مدل های دیگری همچون هاچبک و کوپه عرضه می شود. کیا سراتو 2017 را با یک فیس لیفت جزیی  روانه بازار کرده و همانند النترا جدید با تغییرات فراوان همراه نشده است. این مسئله را  می توان در طراحی داخل اتاق مشاهده کرد که همانند مدل سال گذشته است.

کیا سراتو 2017

بسته به مدل، سطح آپشن گذاری این خودرو می تواند متفاوت باشد. اما به صورت پایه ای کیا سراتو 2017 مجهز به 6 ایربگ، گرم کن و سرد کن صندلی های جلو، مانیتور، کرزو کنترل، ESP، تهویه مطبوع دوگانه، پدال تعویض دنده پشت فرمان، صندلی چرمی، بلوتوث، فرمان سه حالته و… است.

کیا سراتو 2017

در حال حاضر قیمت کیا سراتو جدید 2017 در بازار کشورمان در حدود 140 میلیون تومان است که در مقایسه با نمونه های فیس لیفت نشده سراتو رقمی گزاف به نظر می رسد، اما با توجه به شرایط کج دار و مریز واردات خودرو به کشورمان هیچ بعید نیست که ظرف ماه های آینده شاهد افزایش قیمت خودروهای کره ای هم باشیم و خرید سراتو جدید با چنین رقم گزافی نیز امکان پذیر نباشد.

همچنین

 

مطالب مشابه را ببینید!