گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / گوناگون / مطالب تاریخی / حریم سلطان یا حریم شیطان؟ +سوتی های سریال
loading...

حریم سلطان یا حریم شیطان؟ +سوتی های سریال

حریم سلطان یا حریم شیطان؟
پادشاه عاشق پیشه سریال حریم سلطان را بیشتر بشناسیم؟

براستی شکی نیست که سلطان سلیمان فرزند سلطان سلیم خونخوار یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی بوده که مانند اسکندر و چنگیز و تیمور دستش به خون بسیاری از ایرانیان آلوده شده است او با اینکه در نهایت نتوانست تبریز را فتح کند ولی دست به جنایات بسیاری در ناحیه آذربایجان زد.او در طی سه بار حجومش به ایران ایرانیان بسیاری را در تبریز ارومیه و کردستان قتل عام کرد.
سلطان سلیمان پادشاهی بود که بسیار به کشور گشایی علاقه مند بود و بارها و بارها به کشورهای اروپای و سه بار ایران حمله کرده بود.او آرزو داشت که به اسکندر مقدونی تبدیل شود.او رویای تبریز تا وین را در آرزو های خود پرورده بود.او بارها به ایران حمله کرد اما چون توانایی تامین آذوقه برای سربازانش را نداشت شهر ها را می سوزاند و و چاه ها را خشک می کرد.و بزرگترین دستاورد وی فتح بغداد بود که بعدها شاه عباس کبیر آن را بازپس گرفت وی برای حمله به ایران ابراهیم را فرستاده بود و در سال 1534 به ابراهیم پاشا دستور حمله به خاک ایران را داد و مناطقی از ارومیه و ارزنه الروم به اشغال عثمانی ها در آمد. در اکتبر همان سال با ملحق شدن به ابراهیم یورش بطرف مناطق داخلی ایران را آغاز کرد اما شاه تهماسب که تمایلی برای جنگ با وی نداشت با واگذاری زمین و کشاندن سلطان سلیمان به مناطق صعب العبور به جنگ پایان داد…

سلطان سلیمان و ابراهیم پاشا
سلطان سلیمان در محاصر بلگراد که فقط 700 سرباز از شهر دفاع می کردند کشتاری خونین راه انداخت. در اوت ۱۵۲۱ بلگراد. سقوط کرد
سلطان سلیمان به مجارستان اتریش نیز حمله های ناموفقی نیز داشت…در حمله اولش به وین در 1529 شکست خورد ولی در حمله دومش به وین در 1532 با 1200 توپ و 8000 سرباز نخبه و 200000 سرباز و 2000 سوارتوانست آنجا را فتح کند.
سلیمان با کنترل قدرتمندانهٔ دریای سرخ توانست با موفقیت راه‌های تجاری هند را بر پرتغالی‌ها ببندد و روابط تجاری حسنه‌ای را با امپراتوری مغول در جنوب آسیا برقرار کند و در سال 1522 مسقط را تصرف کرد.
در سال ۱۵۳۵ کارل در تونس و دریای مدیترانه شکست بزرگی بر امپراتوری عثمانی وارد کرد.چند سال بعد سلطان در ونیز نیز شکست خود و مجبور با امضای عهدنامه صلح با فرانسه شد و با اتحاد با فرانسه توانست کشور اسپانیا را شکست دهد.و مراکش نیز به امپراتوری عثمانی ضمیمه شد و رابلس، تونس، و الجرایر با کارل متحد شدند و تبدیل به جبهه جدیدی بر علیه عثمانی ها شدند…

خرم سلطان و سلطان سلیمان
وی تمام 46 سال از سلطنتش را صرف جنگ و کشورگشایی کردو حتی به ابراهیم هم رحم نکرد. و همه خاندانش را قتل عام کرد.ابراهیم نیز خود در جنایت کار بودن چیزی از سلطان سلیمان کم نداشت و ده هزار قزلباش اسیر ایرانی را که در جنگ اسیر کرده بود به طرز فجیعی کشت.
سلیمان در سال ۱۵۵۴ سومین و آخرین نبردش علیه صفویان را آغاز کرد. دلیل این لشکرکشی، شروع مجدد یورش‌های صفویان به آناتولیسلسله عثمانی و پروپاگاندای آنان بود در این نبرد دسیسه چینی ها اطرافیان و خرم سلطان باعث کشته شدن مصطفی پسر بزرگ و ولیعهد پادشاه به دستور پدرش شد. در سال ۱۵۵۵ که سلطان سلیمان از فتح ایران نامید شد با امضای پیمان صلحی با شاه طهماسب از مناطقی که فتح کرده بود عقب نشینی کرد.وی بعدا در بغداد خود را رهبر جهان اسلام نامید..
سلطان در ادامه جنایات خود به تحریک خرم خاتون تنها همسر عقد شده اش(زیرا عثمانی ها همسران خود را عقد نمی کردند)سر پسر و ولیعهد خود مصطفی را برید و فرزند کوچک خرم خاتون(گلبهار گرجی یا الکساندرا روسی)را جانشین خود کرد.فرزند خرم سلطان نیز بسیار میگسار بود و در تاریخ تحت عنوان سلیم میگسار معروف بود برادر او که فرزند دیگر خرم سلطان بود از ترس جانش به دربار ایران و فرانسه پناهنده شد و طهماسب در ازاری دریافت مقادیر زیادی طلا وی را به سلیم پسر سلطان سلیمان تحویل داد و او نیز برادرش را کشت..

و اما سریال حریم سلطان

پخش این سریال در یکی از شبکه های ایرانی درست به این می ماند که کشور فرانسه یا یهودیان سریالی را در مدح و ستایش هیتلر پخش بکنند اما جالب اینجاست که خود این سریال فانتزی نیز سراسر جعل و دروغ است و سعی در آراستن چهره سلطان سلیمان قاتل بسیاری از مردم بیگناه و خرم خاتون زن شرور او را دارد و احتمالا تا آخر سریال خواهید دید که بسیاری از حقایق تاریخی که در بالا به آن اشاره شد کتمان یا ماستمالی خواهد شد.

در اینجا به چندین نمونه از جلوه های جذاب این سریال کهه باعث جذب بیننده می شود اشاره می کنیم:

1-عثمانی ها قبل از همه کشورها می دانستند زمین گرد است و نقشه دقیقه جهان را کشیده بودند!

آیا می دانستید که گالیله در سال 1652 ميلادي کروی بودن زمین را ثابت کرد در حالی که سلطان سلیمان در سال 1610 میلادی حکومت می کرد؟؟

سریال حریم سلطان

به کنار سلطان سلیمان نگاهی بیندازید نقشه دقیق جهان و آفریکا چقدر دقیق ترسیم شده است!ظاهرا عثمانی ها در آن زمان دارای ماهواره جاسوسی بوده اند!

2-لباس های رنگارنگ و زیبا به لباس واقعی زنان دربار عثمانی بر اساس این تصویر تاریخی نگاهی بیندازید و آن را با لباسی که در سریال بر تن بانوانی که سریال را بازی می کنند مقایسه کنید!

پوشش واقعی زنان عثمانی3-چهره واقعی سلطان سلیمان و خرم خاتون!ظاهرا سازندگان سریال برای جذاب تر کردن سریال و قابل تحمل تر کردن قیافه سلطان و خاتون دست به تغیراتی در چهره واقعی آنها زده اند!

سریال حریم سلطان

خرم سلطان و سلطان سلیمان

نقاشی واقعی بجا مانده از خرم و سلطان

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]
loading...

38 دیدگاه ها

 1. خوشم نیمد “”””””””””””””””””””””””””””

 2. بعضی ازقاطبه مردم ایران که ازتاریخ ایران مخصوصا” جنگهای فیمابین امپراطوری عثمانی وایران بیخبرند!با الهام ازتظاهراتی توسط عده ای ازاهالی ترکیه درقونیه علیه این سریال انجام پذیرفته،سریال مورد ذکررا عاری ازواقعیت میدانند،درصورتیکه آنچه شما درمورد سفاکیها و لشکرکشی وقتل عامها درغرب ایران،قطره ای ازدریاست،ویکی ازاساسی ترین وبنیادین ترین،پیدایش مذهب شیعه جعفری،وسیله شاه اسماعیل که اونیزباسفاکی ملت اکثرسنی ایران را به مذهب شیعه وادارکرد،براساس این نکته بود،که تضادی دردومذهب دوکشورمتخاصمی بوجود آورد،( اگرچه خود شیعه متعصب مانند،جذش بود!) اما سیاست نیزنقشی بسزا داشت وموفق هم شد،وموجب گردیدجنگ صدساله بین ایران وترکان عثمانی به دوستی و انعقاد معاهدهای زیادی منجرشود،که سخن را کوتاه میکنم،مجید همراه – دکترای تاریخ وفلسفه.

 3. سلی من عاشق این سریال هستم به خصوص از حرم خیلی خوشم میاد مخالفم

 4. گاليله گرد بودن زمين رو اثبات نكرد چون اون موقع معلوم بود كه زمين گرده. چيزي كه گاليله اثبات كرد اين بود كه زمين مركز دنيا نيست.او به اين عقيده بود كه زمين به دور خورشيد ميگرده نه خورشيد به دور زمين.
  گرد بودن زمين خيلي خيلي قبل تر از سلطان سليمان معلوم بود حتي يكي از دانشمندان اسلامي شعاع زمين رو محاسبه كرده بود(براي تعيين زمان طلوع وغروب خورشيد در مكانهاي مختلف).
  چيزي كه من به شما پيشنهاد ميكنم اينه كه هركي هر چيزي گفت زود باور نكنيد حداقل در بارش فكر كنيد.
  در ضمن كارگردان و طراحان صحنه اين فيلم احمق نيستن تا اين چيز خيلي خيلي ساده رو نفهمن.

 5. خودشون میدونن به شما چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوست داشتن اینطوری بسازن

 6. بی سواد هایی مثل شما که از تاریخ چیزی نمی دونید لطفا زود قضاوت نکنید

 7. لطفا جای محکوم کردن سریال,و گفتن چیزهایی از روی تعصب و عدم دارا بودن سواد, و نوشتن تاپیک بی محتوا, یه مطلب در مورد این بنویس که سریال مزخرف “مختار نامه” که در ایران با حمایت خواص ساخته شد, نیز از نظر تحریف تاریخ و خیالی بودن, نه تنها دست کمی از حریم سلطان ندارد بلکه از نظر تخیلی بودن, با فیلم های “هری پاتر”و”ارباب حلقه ها” برابری می کند…. یک مطلبی بیان می کنم,شاید اندکی از گمراهی و تعصب بیرون آیی:::…. آیا می دانستی با هزینه و وقتی که برای سریال بی محتوای”مختار نامه” شد,رسانه ی ایران( رسانه ی غیر ملی!!!) می توانست چند صد قسمت سریال در مورد شکوه و جلال ایرانیان در زمان کوروش کبیر بسازد و یا همچنین در مورد شاه عباس کبیر و در هم کوبیدن ترکان بربر عثمانی توسط شاه صفوی سریالی بسازد؟؟؟؟؟ یک سریال در مورد شاهنامه این اثر ناب ایرانی ساختند که با وارد کردن دین اسلام و فرهنگ عربی-اسلامی به این سریال,غرور ملی و وطنی مردم را جریحه دار کردند…..این را بدان دوست عزیز, تا وقتی که صدا و سیما سعی در گنجاندن فرهنگ عربی-اسلامی در فرهنگ و تمدن مردم پاک ایران زمین را دارد, هیچکس به تماشای برنامه های مزخرف آن – که همواره در حال کوبیدن شور وطن پرستی (و القای فرهنگ عربی) این مردم است – ,نخواهند نشست…. به جای یاوه گویی در مورد تاریخ سرزمینی دیگر;حال راست باشد یا دروغ; بهتر است با ساخت سریال های غیر اسلامی و عربی و سریال هایی در مورد شکوه ملت خودمان,, روحیه ی وطن پرستی را تقویت کنیم,,, اگر چنین سریالی رسانه ی ملی (ضد ملی!!!!) ساخت, من از پدر نیستم اگر سریال هایی مثل حریم سلطان چنین طرفدار چشمگیری در وطن پیدا کند.

 8. من که میدونم چه قدر سازندگان فیلم دروغگو هستند ولی من سریالو میبینم نه بخاطر اینکه به تاریخ ترکیه و سرنوشت سلطان سلیمان پی ببرم بلکه به این خاطر که موقع شب حسابی کسل بشم و راحت بخوابم.

 9. دوست عزیز من استاد دانشگاه تاریخ هستم.اینی که شما نوشتی دروغ روشنی است.برو کتاب بخون و بعد مطلب بزار.کتاب هایی از قبیل سلیمان خان قانونی و شاه طهماسب-حکومت عثمانی در زمان سلیمان با شکوه-امپراتوری عثمانی در سه جلد.دوست عزیز کشتار خونی کجا بود؟تو جنگ که حلوا پخش نمیکنن.مجارستان و اتریش رو تو اولین حملاتش گرفت.وین رو محاصره کرد اما بدلیل زمستان زودرس و برف و باران توپ های جنگیش نرسید و محاصره رو تمام کرد تا حمله دوم با اقتدار تمام فتح کرد وین رو.سلیمان در ونیز شکست نخورد عقب نشینی کرد که پسرش سلیم بعد اونو فتح کرد.این شکستی هم که میگی در زمان سلیم دوم پسرش رخ داد.پسرش رو بخاطر کودتای ساختگی کشت.ابراهیم رو بخاطر خیانت به خواهرش و خطاب خودش بعنوان سلطان جنگ کشت.خانوادش رو قتل عام نکرد که.در دو جنگ اول عثمانی علیه ایران برف و کوه های بلند مانع از رسیدن اذوقه شد نه اینکه توان تامین نداشت.در جنگ سوم خود سلطان رهبری حمله رو بر عهده گرفت که در همون برحه از زمان مصطفی کودتا کرد که داستانش طولانیه که چجوری شد و و اونو کشت و اتمام جنگ رو اعلام کرد و به پیشنهاد یکی از پاشا ها صلح کردند.فرزند دوم خرم جانشین شاه شد نه کوچک.در زمان سلیمان اون پادشاه بلامنازع جهان بود.مجارستان رو چند بار فتح کرد که باز به تحریک شارل کن اونو از عثمانی پس گرفتن که سلیمان پس از فتح وین برای همیشه به این موضوع پایان داد.در جنگ ایران هم که حلوا پخش نمیکنن برای پیروزی باید کشت دیگه دشمنو.در زمان سلیمان مردم زندگی راحتی داشتن و اونو بزرگترین پادشاه عثمانی میدونن.اون خانواده شو قتل عام نکرد پس لطفا حرف های بی اساس ننویس.ما در قبال تاریخ مسئولیم و امثالی مثل شما با عرق بی جای وطن دوستی داری در تاریخ تحریف ایجاد میکنی.با تحقثیق مطلب بزار الکی از این و اون بدگویی نکن.کسایی که تاریخ خوندن که حرف منو تصدیفق میکنن کسایی که نخوندن منابع بالا هست.برن برا مطالعه.

 10. مختار کاملا راست میگه تا تاریخ مطالعه نکردی حرف نزن.کورکورانه یه مطلب رو هی کپی پیست نکنین.همه در قبال تاریخ مسئولیم.افرادی مثل شما تاریخ رو به یک کذب محض تبدیل کردن شرم آوره.در ضمن گردی زمین رو یه دانش مند ایرانی اثبات کرد و گالیله فقط گردش زمین به دور خورشید رو گفت آقای فیلسوف.شرم آوره

 11. دوست عزیز ایراداتو خیلیا گفتن فقط من موندم زمانی که دوربین عکاسی نبوده و سلطان به نقاشی راضی بوده شما عکس مردم و بخصوص زنان اون دوره رو از کجا آوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. دوست عزیز لطفا تو حاشیه نرید.سریال رو میسازن که مخاطب خوشش بیاد و جذاب باشه نه اینکه همه چیزش بر اساس حقیقت باشه…لطفا به جای سیاسی یکم هنری فکر کنید….فیلم به این قشنگی!!!!!!!!!

 13. با سلام
  ای کاش ای کاش می شد فیلم در باره کورش خودمون ساخت خیلی زیبا ای کاش میشد فیلمی در باره خشایار شاه ساخت و یا لطفلی خان ،نادر شاه و …. ای کاش ……

 14. درود بر شما که واقع بین هستی

 15. هر چرندی که میخواین بگین، هرکاری که میخواین بکنین، برین هی پارازیت بندازین، دوبلورا رو دستگیر کنین، شبکه رو کلاً قطع کنین، هی خودتونو خسته کنین ! ما بازم این سریالو میبینیم، هر جوری که شده.. شمام به دیدن تلویزیون پشمو شیشهء ایران ادامه بدین…

 16. حالا چون ایران راجع به کوروش کبیر فیلم نساخته مردم باید هر فیلم مسخره ای رو که بقیه می سازن رو ببینن.
  یه سلطان بوده همه کارو زندگیش بوده حرمسراش.
  یه مدت میخکوب فیلمهای کره ای و ژاپنی بودین حالا هم ترکیه خوب سرکارتون گذاشته.به لج شبکه های ایران بشینین پای این فیلمها!!!!!

 17. راست می گی گرد بودن زمین قبل از گالیله و حتی قبل از دانشمند ایرانی اسلامیه توسط اراتستن اثبات شده بود چون اون فاصله اسکندریه و تبس را برحسب درجه حساب کرد نه خط مستقیم ##

 18. استاد عزیز شما مرتب می گین خانواده اش رو نکشت از اون طرف میگین پرش رو کشت و شوهر خواهرش رو کشت
  اگه این به معنی کشتن خانواده نیست پس معنیش چیه؟

 19. غزل10 ساله

  من عاشششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششق خرم و ماهی دوران هستم

 20. من تاریخ را درباره ی حریم سلطان میدانم بس زود قضاوت نکن

 21. نر مین این واقعیته به خدا اینا ضد ایرانن فکر میکنی این لباس هارو میپوشن برای چی برای اینکه جلب توجه کنند تازه برید داستان سلطانه رو از اینترنت بخونید میفهمید که سلیمان در حالی که داشته مصطفی رو میکشته مهمت از دیدن اون تصویر روانی شده بوده و به فوت میرسه یا اینکه سلیمان 4تااز نوه هاش رو کشته بچه های مهریماه رو کشته که یکیشون شیر خواره بوده میبینید چجوری ذهن مارو شستو شو میدن فکر میکنی این فیلمارو تو کشور خودشون هم نشون میدن نه چون میخوان ایرانیا به ترکیه برن و پولهاشون رو تو ترکیه خرج کنن اما ما نباید از دیدن این فیلما سست بشیم وایمانمون رو از دست بدیم واقعا که بی نام برات متاسفم همینجوری به همین راحتی تو حتی کشور ترکیه رو نمیشناسی همینجوری میگیکه ……… ولش کن فقط میتونم بگم که برتون متاسفم بعدشم اران این همه فیلم قشنگ میذاره .طنز.خنده دار.یا…… ولی شما خودتون نمیخواین پس الکی نگین که ایران فیلم بزاره ما نگاه میکنیم

 22. آآخخخخخخخخخخخخخخخخخ داغ دلمونو تازه کردی ایران کجایی که ببینی یه فیلم واست نمی سازن………..آخ

 23. اینکه اکثر سازندگان سریال های تاریخی در نشون دادن واقعیتها دست می برند شده یه کار عادی ، حتی ما ایرانیا رضا شاه رو که باعث ساخت جاده چالوس ، راه آهن و دانشگاه تهران که هنوزم کاشی های بکار رفته در کف از اون زمان محکم بوده رو فقط و فقط تابع استعمارگرا می دونستیمو کارهاشو به سود اونا و حتی ….. !
  البته ریبا سازی و فضا سازی از جمله کارهایی که واسه جذاب تر ساختن هر داستان و سریالی استفاده میشه ولی نباید دیگه اغراق کرد !
  همین حرمسرای زنای ناصرالدین شاه خودمون همچین زنایی داشت :
  (به این آدرس برید)
  https://www.topnaz.com/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%B5%DB%8C%D8%BA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D9%88/

  و تو سریالامون از بازیگرای زن خشگل و رنگ و وارنگ با لباسای آنچنانی مثل بازی الهام حمیدی می بینیم.چرا ؟ چون قدیما کارای الانه ما مرسوم نبوده و این تو همه دنیا صدق میکنه ! بنظرتون اگه توی همین حریم سلطان سوگلیای سلیمان و بقیه زنای حرمسرا با همون پوشش 600سال پیش بازی کنن ، ما می تونیم دیدن این سریالو تحل کنیم ؟ مسلما نه !! حتی تو خود ایرانم همینطوره !

  اغراق کردن هم توی دیزاین سریال (مثل همون کره زمین ؛ که قبل از اطلاع اینجا پدرم گفته بود) هم توی شخصیت آدمای سریال که آدمای مهم تاریخن یه فاجعه ست ؛ البته گفتم خود ما تو نشون دادن شخصیتای تاریخیمون (مثل رضا شاه) اغراق می کنیم ؛ هیچکس اون چیزیو نشون نمیده که واقعا هست چون دیگه نه جذابیتی می مونه نه طرفداری و از همه مهمتر خود مردم تحمل و ظرفیت دیدن ، شنیدن و یا خوندن واقعیتها رو ندارن !

 24. ببخشید شما که میگید چهره ی خرم سلطان و پادشاه رو دست کاری کردن انتظار دارید خرم و سلیمان رو از قبر در بیارن تا شخصیت هاش دقیقا همون باشن! اگه میخواید سوتی جمع کنید و حال کارگردان حریم سلطان رو بگیرید لطفا سوتی های منتقی رو جمع کنید. این همه فیلم تو بازار هست که سوتی هاش رو به وظوح میشه در نگاه اول دید چرا نمیرید سراغ اونا؟ فیلم حریم سلطان چون بینندش زیاده حسود هم زیاد داره

 25. ابراهیم باهات موافقم به خدا حسود تو دنیا زیاد هست اینا نمیدونن که این کاراشون فقط خودشون رو ضایع میکنن

 26. در این مورد که همه دوست دارن این سریال رو حرفی نیست
  منم خیلی دوست دارم این سریال جذاب رو …و لی سریالهای تاریخی ایران هم حرف نداره دوستان
  همه سریال بینظیر هستند
  هم سریالهای مختار .یوسف پیامبر.امام علی .امام حسن.امام رضاو ….
  هم سریالهای سلیمان قانون و تمام سریالهایی که از شبکه جم تا این لحظه داده.
  اینها علاوه بر اینکه قسمتی از تاریخ گذشته و یا زندگی روز رو به ما منتقل میکنند ،مارو سرگرم میکنند و برای سرگرم بودن هر کشوری به روش خودش سریال رو جذاب میکنه ..پوشش زنان در فیلمها بسته به آداب کشور مربوطه هست..مطمئن باشید اگر ایرانم یک کشور غیر مسلمان و غیر سنتی بود برای جذابیت فیلمهاش همینگونه رفتار میکرد..این همه کشور خودمون و هنرمندای کشور خودمون رو خوار نکنید که از فیلم حریم سلطان دفاع کنید …تمام لحظات سرگرم کننده ای که کنار تلویزیون میشینید مدیون تمام هنرمندها هستید …..ترک و فارس و اروپایی و امریکایی هم نداره

 27. سلام من کارشناسی تاریخ دارم
  نظر تموم دوستان محترم ولی به نظر من هر کسی باید به عقل و منطق خودش رجوع کنه کسی نمیتونه کسی رو مجبور کنه که یه سریال رو ببینه یا نبینه چون سلیقه ی شخصیه اتفاقا من میگم باید سریال های تاریخی کشور های دیگر رو هم ببینیم اما تحت تاثیر قرار نگیریم (جوگیر نشیم) و تاریخ و تمدن کشور خودمونو فراموش نکنیم بریم تحقیق کنیم ببینیم کی بودیم و چی داریم میشیم…

 28. من با عاطفه و اميد جون موافقم ثانيا بهتر ما واسه ي كشورهاي ديگه نظر نديم اتفاقا همين سريالي كه اينقدر ازش بد ميگين و سعي ميكنين واسش سوتي بسازينو اينا خودتون واسش كشته ميدين حتي اگه بايك فرد خيلي مهم هم قرار داشته باشين به خاطر اين سريال قرار كنسل ميكنين در ضمن ماهايي كه اين سريالو ميبينيم به خاطر تاريخ تركيه نيست اصلا تاريخ تركيه به ما چه ربطي داره ما واسه ي اين اين سريالو ميبينيم چون خيلي جذاب وحتي از بازيگراي زيبايي استفاده كردن در ضمن به قول ابراهيم جون اون كارگردان ها اون قدر احمق نيستن كه اين سوتي هاي سادرو نفهمن در كل بگم كه خوشم اومد ولي اصلا جالب نبود اره اصلا نبود.

 29. اخ غزل 10 ساله دمت گرم خوب اومدي منم تاريخ تركيه وا كامل كامل ميدونم اينا فقط ميخوان خودي نشون بدن

 30. جدای از ربط این سریال به تاریخ ایران این سریال خیلی مزخرف هست. شاه شهوت ران احمق

 31. بجای این انتقاد ها از سریال حریم سلطان بهتره از خودمون انتقاد کنیم که دارای این همه فرد تاثیر گذار در تاریخ مثل نادر-کوروش-داریوش-شاه عباس و… هستیم ولی فیلم های درستو حسابی کمی داریم

 32. دمت گرم مرسی که آدمایی مث تو میان و میخونن و میگن مرسی

 33. من با مختار موافقم سریال حریم سلطان خیلی هم قشنگه

 34. شیر مرد آریایی

  با سلام و درود به همه ایرانیان عزیز،در این فیلم فقط خیانت خیانت و خیانت و خیانت خیانت دیده می شود؟؟؟

 35. حالا که چی میخوای چیو ثابت کنین؟این سریالی که هی میشینین مسخرش میکنین صدتای سریال ها وفیلم های ایرانیه

  • واقعا براتون متاسفم… صدتای سریالای ایرانی؟؟؟؟؟؟؟؟
   من ایرانی نیستم اما میدونم که تو سریالای ایرانی خیانت مثبت نیست، ننگه.
   لیاقتتون دیدن همین سریالای بی محتوا و پوچ ترکیه…خیلی راحت دارن مثل خودشون خرتون میکنن.

 36. اگه ميتونيو يه سريال مسخره تر از اين بسازيد شما خودتون نميتونيد يه سريال مسخره بسازيد اون وقت از اين سريال انتقاد ميكنيد

 37. سریال مسخره ی حرم سلطان 10000000000000برابر بهتر جذاب تر هیجان انگیز تر ضدحال
  کیفیت بهتری هم داره من ترجیح میدم به این خرم سلطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *