مجله تاپ‌ناز‌

“لیزر موهای زائد” باورها و اشتباهات جبران ناپذیر این روش

یکی از روش های مناسب برای لیزر موهای زائد روشی مناسب برای از بین بردن موهای زائد بدن است اما در این مورد باورهای اشبتباهی وجود دارد که درست نیستند.

باورهای اشتباه و غیر علمی در مورد “لیزر موهای زائد”

آیا می خواهید بدون درد و به صورت دائمی موهای زائد را از بین ببرید؟ لیزر موها زائد یکی از بهترین روش ها برای رفع موهای زائد است که به دلیل برخی از اشتباهات رایج زیاد شاید استفاده نشود، به هر حال لیزر روشی مناسب برای حذف موهای زائد است که برای کسانی مناسب است که از روش های روزانه دیگر خسته شده اند و این راه برای آنها ایده آل است.

در سال افراد امار زیادی به کلینیک ها و مراکز تخصصی برای انجام لیزر مراجعه می کنند تا بتوانند از شر موهای زائد خود راحت  بشنود ولی هنوز خیلی از افراد تصورات اشتباه و غیرعملی در مورد آن دارند. در این بخش از پوست و موی تاپ ناز در مورد این اشتباهات بیشتر می خوانید.

11 تصور و فکر اشتباه در مورد لیزر موهای زائد بدن

1. لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود

واقعیت :لیزر موهای زائد باعث سرطان نمی شود.

لیزر برای درمان های مختلف مانند سرطان و یا آسیب های پوستی به کار می رود. تشعشعات لیزر در لیزر موهای زائد بقدری ضعیف و کوچک است که بی اهمیت است.

لیزر موهای زائد

مضرات لیزر موهای زائد بدن

2. لیزر موهای زائد می تواند باعث بروز نازایی شود

واقعیت : با توجه به آزانس خفاظت از محیط زیست، تشعشع زیاد و شدید، می تواند باعث ایجاد ناباروری بشود که به همین دلیل هنگام مواجه شدن با اشعه ایکس از پتو استفاده می کنند. با این حال سطح تشعشعات لیزر موهای زاید اصلا در حد اشعه X نیست و همانطور که در بالا اشاره کردیم، تشعشع لیزر موهای زائد خیلی ناچیز است. این اشعه به اندازه ای قوی نیست که بتواند به اندام داخلی شما آسیب وارد کند و یا موجب نازای شما شود.

3 . لیزر موهای زائد اندام های داخلی شما آسیب می رساند

واقعیت : همانند افسانه مربوط به ناباروری , مردم بر این باورند که لیزر موهای زائد، ممکن است باعث آسیب به اندام های داخلی شما شود . لیزر موهای زائد ،آنقدر قوی نیست، که داخل بدن نفوذکند و به اندام داخلی آسیب برساند به گفته DermaNetwork , لیزر مورد استفاده در حذف مو، تنها می تواند به 4 میلی متر زیر پوست شما برسد . افرادی که ادعا میکنند لیزر موهای زائد، موجب از کار افتادن کلیه و کبد میشود افراد صادقی نیستند.

4 . لیزر موهای زائد باعث رشد مجدد مو می شود

واقعیت : این افسانه به احتمال زیاد ناشی از این باور است که تراشیدن مو باعث ضخیمتر شدن مو میشود , که بر طبق گفته دانشمندان آمریکایی , اینطور نیست لیزر موهای زائد باعث رشد مجدد مو نمی شود .طبق گفته مارین سالمون ،لیزر فولیکول مو را از بین میبرد.و برعکس این قضیه عمل نمیکند به هر حال اگر لیزر موجب رشد مو بود تمام افرادی که موی بیشتری میخواستند، از آن استفاده میکردند.

5 .هزینه لیزر موهای زائد برای من خیلی گران تمام می شود

واقعیت : در حالی که لیزر موهای زائد بسیار ارزان است , خیلی از گرانی به دور است از طرفی هزینه لیزر، به دلیل تعدادی از عوامل تغییر می کند.

مطلب مشابه: لیزر موهای زائد بدن | از سیر تا پیاز لیزر و از بین بردن موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد

مشکلاتی که لیزر موهای زائد پیش می آورد

6 . لیزر موهای زائد روی پوست تیره تر اثر نمی کند

واقعیت : طبق گفته لوییس سیلبرمن از موسسه ملی لیزر , FDA اولین لیزر را برای هدف قرار دادن ملانین در کیسه های ترشحی مو در سال 1998 تایید کرد از آنجا که این لیزر ،تنها قادر بود کیسه های ترشحی مو در افراد با پوست روشن را هدف قرار دهد , این افسانه که لیزر بر روی پوست تیره تر جواب نمیدهد ,در دنیا مرسوم شد.خوشبختانه، تقریبا دو دهه از آن زمان می گذرد، که لیزر فقط روی ملانین افراد سفید پوست اثر میکرد و در حال حاضر هر رنگ پوستی می تواند از لیزر موهای زائد استفاده کند.

7 . لیزر موهای زائد ماندگار نیست

واقعیت : از آنجا که حذف لیزر موهای زائد، به کیسه های ترشحی مو آسیب می زند , بسیاری از مردم بر این باورند که این حذف یک چیز دائمی نیست ؛دکتر ویکتور روسکی متخصص پوست، می گوید که در واقع , تنها حدود 70 تا80 درصد از موهای زائد کاملا از بین میرود کیسه های ترشحی آسیب دیده ،ممکن است موجب رویش مجدد مو شوند که بستگی به سطح آسیب مو دارد .کیسه های ترشحی مو ممکن است به طور کامل در درمان لیزر موهای زائد نابود شوند , اما برای از بین بردن تمام کیسه های ترشحی ممکن نیست با توجه به این فاکتورها , بهتر است هر شش ماه یک بار درمان را تکرار کنید.

8 . لیزر موهای زائد با یکبار، جواب میدهد:

واقعیت : با توجه به متن قبلی , بسیاری از مردم بر این باورند که با یک بار لیزر کردن به نتیجه دلخواه میرسند طبق گفته دکتر مایکل لا , به طور متوسط , این روش بین 5 تا 7 جلسه زمان میبرد، تا نتیجه دهد بعد از اینکه جلسه خود را تمام کردید، به احتمال زیاد دو یا سه بار در سال نیاز به درمان دوباره خواهید داشت مهم است ،که به یاد داشته باشید ، تعداد دفعات لیزر به بدن فردی شما بستگی دارد.

لیزر موهای زائد

باورهای اشتباه در مورد لیزر موهای زائد

9 . هر کسی می تواند لیزر موهای زائد را اجرا کند:

واقعیت : یک درک عجیب از عموم مردم وجود دارد، که لیزر موهای زائد را هر شخصی میتواند انجام دهد به هر حال , چنین چیزی درست نیست .نیویورک تایمز گزارش می دهد که وقتی لیزر موهای زائد به اشتباه انجام شود موجب سوختگی پوست و آسیب پوستی میشود ,مهم است که به یاد داشته باشید تنها یک متخصص پزشکی مجاز به انجام این روش است .این کار نیاز به آموزش و دانش پزشکی دارد زمانی که لیزر در دستان یک متخصص پزشکی دارای مجوز قرار می گیرد , درمان ایمن و موثر است.

10 . لیزر موهای زائد تنها روی صورت کار می کند:

واقعیت : این افسانه که لیزر تنها روی موی صورت موثر است , به احتمال زیاد از این ایده سرچشمه می گیرد که تنها بر روی مناطق کوچک اثر بخش است در حقیقت , تنها دلیل که لیزر بر روی مناطق بزرگ تر اثر نکند ،فقط به افزایش قیمت برمیگردد ,طبق گفته آکادمی پوست آمریکا , لیزر موهای زائد می تواند برای درمان بیشتر مناطق بدن از جمله پشت , ناحیه بیکینی , سینه , شانه ها , و صورت مورد استفاده قرار گیرد تنها منطقه ای که باید از آن اجتناب کنید موهای دور چشم ها است.

لیزر موهای زائد

واقعیت های لیزر موهای زائد بدن

11 . نتایج لیزر موهای زائد برای من تضمین شده اند:

واقعیت : بیشتر تبلیغات پیرامون لیزر موهای زائد شامل ” نتیجه تضمین شده ” و بدنی بی مو است این تبلیغات همچنین به مشتریان می گوید که هر کسی نتیجه مشابهی خواهد داشت ،که غیر ممکن است . دکتر رابین میرک , در مصاحبه با هافینگتون پست , بیان میکند برای اینکه لیزرتاثیر گذار باشد، باید کیسه های ترشح مو به اندازه کافی وجود داشته باشد این به این معنی است که بهترین کاندیداها برای لیزر افراد با موهای زبر هستند .همانطور که در افسانه پیشین به آن پرداختیم , هنوز هم می توانید نتایج عالی با موهای روشن تر به دست آورید فقط به خاطر داشته باشید که نتایج آن با فردی که موی تیره تر دارد یکسان نیست.

12 . لیزر موهای زائد زجرآور است و درد دارد:

واقعیت : در حالی که این واقعیت دارد، که تحمل درد از فرد به فرد دیگر متفاوت است , این روش به ندرت غیرقابل تحمل است دکتر دنیس Gross , یک متخصص پوست که در نیویورک کار می کند , این روش را شبیه احساس برخورد کش به پوست شما توصیف می کند .استفاده از بی حسی موضعی , یخ و یا دیگر محصولات خنک کننده، قبل از برداشتن مو در صورتی که بیمار تحمل درد کمتری داشته باشد , رایج است.

مطلب مشابه: رفع موهای زائد در خانه + با روش های خانگی موهای زائد را نابود کنید

لیزر موهای زائد

نتایج لیزر کردن موهای زائد

نتیجه گیری:

شایعات زیادی در دنیا در ارتباط با لیزر موهای زائد وجود دارد و این شایعات می توانند، بسیار ترسناک و یا ناسازگار باشند با این حال اکثر آنچه در مورد لیزر موهای زائد می شنوید، غلط است برای اطمینان از اینکه یک روش ایمن و موثر دارید , همیشه با یک متخصص قانونی و کار بلد مشورت کنید . وقتی درست انجام شود , لیزر موهای زائد، راه امنی برای حذف موهای ناخواسته است.

مطالب مشابه را ببینید!